Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

jup popieram Iczke :> zdawalem jako drugi rocznik i tez bez stresu. wyszedlem jako pierwszy z matmy 41pkt z polskiego 31 (bo ja analfabeta jestem [; ) z fizyki zbyt wiele wzorow nie ma w gimnazjium(jak beda dwa zadania z fizy to max). warto umiec twierdzenie talesa i pitagorasa i inne tego typu glupoty.

 

co do przykladow bohaterow literackich komiks to tez literatura [; wiec mozna jako przykladu uzyc batmana czy supermana :> (kolega opisal spidermana :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mielismy takie zadanie, gdzie trzeba bylo podac po 5 przykladow do kazdego z osmiu motywow (np. kobieta, wojna, rodzina, wolnosc itd.) w ramach powtorzenia z polaka. co najmniej 3 motywy z literatury trzeba bylo podac. jak to zrobilem na bdb, to mysle, ze nie ma sie czym przejmowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przykladow bohaterow literackich komiks to tez literatura [; wiec mozna jako przykladu uzyc batmana czy supermana :> (kolega opisal spidermana :D )

Tylko trzeba trafic na sprawdzajacego co to uzna. Bo jak próbne panie sprawdzały(ostateczne tez sprawdzaja) to za poparcie argumentów podobnymi przykladami kazdy dostawał 0pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nauczycielka tez jest dosc doswiadczona i walsnie straszyla nas przemowieniem bo nigdy nie bylo a w gim sie przerabia ..... :) np (na podstawie Antygony) a reportaz gdzie jak co po za jakas czytanka :D

 

 

 

Jak sie pisze reportaz i to drugie? plzz :D

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zawsze straszą ;) . Za 3 lata będzie: "Jak wy mature zdacie lenie?!" itp. :lol:

No mnie jak już to będzie dopiero za 4 lata czekać :)

Pozatym jutro jak rano się zacznę denerwować to wezmę przed wyjściem posłucham SP, BfMV, FM, Slipknota etc i odrazu będzie człowiekowi lżej, w szkole najwyżej zacznę śpiewać (co przy muzyce jaką słucham to będzie darcie się, mówi się trudno)

 

W sumie każdy nauczyciel straszy, że może się pojawić coś nowego, a zazwyczaj jest to samo (jeszcze nie trafiłem na egzam przykładowy z czymś innym niż rozprawka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bójcie się!! :blurp:

 

A tak naprawdę niema czego się bać :wink: to taka większa klasówka. Chociaż jak chodziłem do gim to nam mówili, że to taka mała matura :lol2:

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczę :D Przed kompem, więc nie musi schodzić z kompa :)

(To, że nie mam żadnych materiałów powtórkowych to cicho sza! :P)

Zaraz WWP odpalę, poszukam hosta z shoppą i też będe się relaksować :) (przy rykach metalu) Nie ma wspanialszej metody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie trzeba jakiś przykład literacki to ja leże. Nie dość, że sam prawie nie czytam książek (tylko prasa) to jeszcze z moją super polonistką nie przerobiliśmy Pana Tadeusza (i nie przerobimy już) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej się boję podania przykładów z lektur, bo wiele przerabiałem, ale to ulatuje i czasem może wypaść z głowy, kto miał takie cechy, o jakie proszę o podanie przykładów. Ma ktoś jakąś małą listę? ;-)

nie powtarzać lektur - nie tędy droga!

nie przyda się to w ogóle.

 

z humanistycznego z większości otwartych i wszystkich zamkniętych (chyba) będą przecież podane teksty. naprawdę nic trudnego w ich przeczytaniu i odpowiednim przeanalizowaniu nie ma. polecam zaglądnąć jedynie jak napisać porządną rozprawkę, list, sprawozdanie, ogłoszenie (itp.) by później nie zawalić podstaw ) przyda się to z tego co pamiętam do dwóch ostatnich zadań.

 

z mat-przyr może być już trochę trudniej ze względu na różnorodność zadań (geografia, chemia, biologia, fizyka i oczywiście matma). z tych trzech pierwszych niestety może być loteria (od odczytywania z mapy, przez dysocjacje, do dopasowania nazw kości do szkieletu), dlatego raczej zaważy to czy na danej lekcji słuchaliście :)

fizyka i matma to oczywiście wzory - naprawdę radzę powtórzyć oraz przygotować sobie jakąś małą ściągę (na wszelki wypadek). tak po za tym z fizyki często katują zadaniami z prądu i ruchu więc proponuje przejrzeć zeszyt właśnie o tym.

 

będzie dobrze, trzymać się i zdać relację jak wam poszło.

 

p.s. bym zapomniał - szczęścia przede wszystkim (bo ono naprawdę się przydaje) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na polskim 2 lata obijania były.A na fizyce to dymy na całego. Lekcja fizyki wyglada mniej wiecej tak:

1. Sprawdzenie obecnosci (3 osoby uciekły ale obecnośc jest :lol: )

2. Sprawdzian/kartkówka (zapowiedzine rano przed lekcjam). Oczywi scie dymy zeby nie było.

3. Poprawa poprzedniego sprawdzianu karkowki(jesli sie chciało poprawic.

4. Zadanie pracy na lekcje(sam temat robisz.

5. Robimy temat samodzielnie(6-7min. do dzwonka) kto nie ma 1. Ja z kumplami sie upłynniam w miedzyczasie.

 

Co do sciagania:

1. Sciaga w domku podpiąc pod rekaw.

2. Na egzaminie do kibelka (kabinka)

3. Sprawdzamy co chcemy i wracamy do sali.

 

UWAGA!!! Pamietac o całej procedurze wyjścia i o nauczycielu przed drzwiami.

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

heh, widze ze kilka osób sie "sraczkuje" nad testami ;)

 

Ja humana sie wogle nie boje, moze troszeczke majzy, konkretnie to fizy :mur: cienki jestem ale 4 na koniec bede miec. W sumie to nic nie umiem z fizyki. Z biologi tez ale to nie moja wina tylko naszej kolesiówy, co stawia 6 za to jak sie ładnie usmiechniesz do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na polskim 2 lata obijania były.A na fizyce to dymy na całego. Lekcja fizyki wyglada mniej wiecej tak:

1. Sprawdzenie obecnosci (3 osoby uciekły ale obecnośc jest :lol: )

2. Sprawdzian/kartkówka (zapowiedzine rano przed lekcjam). Oczywi scie dymy zeby nie było.

3. Poprawa poprzedniego sprawdzianu karkowki(jesli sie chciało poprawic.

4. Zadanie pracy na lekcje(sam temat robisz.

5. Robimy temat samodzielnie(6-7min. do dzwonka) kto nie ma 1. Ja z kumplami sie upłynniam w miedzyczasie.

 

Co do sciagania:

1. Sciaga w domku podpiąc pod rekaw.

2. Na egzaminie do kibelka (kabinka)

3. Sprawdzamy co chcemy i wracamy do sali.

 

UWAGA!!! Pamietac o całej procedurze wyjścia i o nauczycielu przed drzwiami.

nie beda wypuszczac tak latwo....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro humanistyczny, więc podaje linka do przypomnienia sobie ''co jak się pisze'' :)

 

http://sciaga.szkola.net/?tree=4

Wielkie dzięki!! rządzisz mistrzu :)

 

 

Może ma ktos coś takiego z fiz-biol-chem??

 

Ludzie piszecie normalnie w salach?? Bo ja wylosowałem sale gimnastyczną <_< średnio mnie to cieszy... i jeszcze do kibla daleko... ehi 40 osób i duuuża sala :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie beda wypuszczac tak latwo.... :(

Ja akurat mam wyrobiona renome nerwowego i przejmujacego(sram na to) się człowieka więc, dla mnie no problem. Poza tym ja bedę

miał fajna komisje z najbardziej luzacka pania na czele.

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...