Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ile miała osoba w mojej klasie dwa lata temu na oficjalnym ;)

 

 

 

7 :DDDDD

 

 

 

5 z polskiego i 2 z matmy.... Potem mamy takich polityków, więc mój śmiech nie brać w pełni na serio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, i mam 30/34, ale w rozprawce miałem tylko jeden argument (OMG cała szkoła bez wyjątku twierdzi że ta rozprawka była popolupna) i nie wiem czy dobrze, w najlepszym wypadku 44-45. Ale prawdziwa makabra zaczyna się jutro :)

no ja tez tylko jeden argument... ten do tekstu vinciego... i mialem 29/34 tak około....

ciekawe ile mi dadza za ta rozprawke, napisalem na full dostepnehgo miejsca ;d wiec nie jest zle jakies tam punkty beda... lizce na 35-40... jutro to sie boje najbardziej chemii jak dojebią jakies zadanie to mi szczena opadnie 2 razy chyba... ale jeszcze jest czas czytam sobie powtorzenia z victora od kolegi sobie skminilem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może szybka powtórka ze wzorów :P

 

V=s/t - podstawa prędkość w jednostajnym, jednostka 1 metr na sekundę

 

S=(a*t*t)/2 - droga w jednostajnie przyspieszonym (to i tak bardzo uproszczone ze względu na gim.) jednostka 1 metr

 

E=mgh - energia potencjalna (czyli jak piłka wisi na wysokości 2m) jednostka 1 dżul (g to przyspieszenie ziemskie)

 

E=(m*v*v)/2 - energia kinetyczna (czyli kiedy ciało porusza się z prędkością) jedn. 1 dżul

 

I=U/R - Prawo Ohma (czyli wzór na natężenie w prądzie stałym) jedn. 1 amper

 

P=W/t - wzór na moc mechaniczną, jedn. 1 wat

 

To najważniejsze wzory, warto jeszcze powtórzyć transformatory.

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a ja bede miec ok 31pkt, licząc za rozprawke 10pkt, bo temat był po[ciach!]y!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie, ja pierwsze co na co looknełem w tescie to jaka praca pisemna, patrze rozprawka, looz, ale potem zobaczyłem temat, o k***wa!!

Jak mozna sie uczyc smiechem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może szybka powtórka ze wzorów :P

 

P=W*t - wzór na moc mechaniczną, jedn. 1 wat

 

To najważniejsze wzory, warto jeszcze powtórzyć transformatory.

P=W/t pomyliłeś sie. Jakie transformatory?? Bo ja leze z fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie literówka! To z pośpiechu :P Jeśli znacie jednostki wyłapiecie błędy.

 

Chodzi o to że stosunek uzwojeń równa się stosunkowi napięć i odwrotności stosunku natężeń. Jakby nie rozumieli mówcie narysuję w wordzie :P

 

rozwiązanie kaloryfera:

 

E=P/(t*deltaC*V)

 

P - moc grzałek

t - czas grzania

deltaC - róznica temp. w stopniach

V - objętość wody

 

[edit]

 

wzory

 

np - uzwojenie pierwotne (wejściowe)

nw - uzwojenie wtórne (wyjściowe)

Up - napięcie pierwotne

Uw - napięcie wtórne

Ip - natężenie pierwotne

Iw - natęzenie wtórne

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`fdl` - ale przecież takiego czegoś nie było w gimnazjum :blink: A jakoś chyba specjalnie do tyłu z materiałem nie jesteśmy... Chodzi mi o te uzwojenia / transformatory...

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą tyle zamieszania o fizę a więcej zadań jak za 5 pkt. nie będzie. Jeśli wybieracie się do LO z mat-fizem strzeżcie się. Kilometrowe wzory nie mają końca z nie do końca znanymi zjawiskami, ale mimo to za rok matura z rozszerzonej pani F. :)

 

@q_b_a

 

Nie wiem czy program się zmienił, ale 2 lata temu miałem to parę razy na testach próbnych. Więc jeśli chcesz poświęć chwilę, może właśnie chcą Was zaskoczyć jak mnie z kaloryferem?

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj widzę na konkretnym poziomie nauka :> Bardzo ogólna.

 

Chociaż u mnie w 2 klasie LO matfiz miałem przez 6 miesięcy tylko o prądzie, więc zapomniało mi się o reszcie świata :lol: Właśnie było tyż Prawo Archimedesa, ciśnienie atm. i hydr. ale to pewnie jest na ściądze od Popioła :)

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj widzę na konkretnym poziomie nauka :> Bardzo ogólna.

 

Chociaż u mnie w 2 klasie LO matfiz miałem przez 6 miesięcy tylko o prądzie, więc zapomniało mi się o reszcie świata :lol: Właśnie było tyż Prawo Archimedesa, ciśnienie atm. i hydr. ale to pewnie jest na ściądze od Popioła :)

Ja to tylko przepisałem (a to akurat jest pismo nauczycielki która dała nam taką ładną sciągę :P). Jeszcze tego w 100% nie umiem ;) Co do tych 3 ostatnich to chyba nie ma bo takiego czegoś nie pamiętam ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwignia jest gites. Liczysz cieżar podnoszonego ładunku(m*g) i mnozysz przez długosc ramienia na którym wisi. Potem liczysz siłe z drugiej strony i mnozysz przez długośc ramienie. Żeby sie ładunek podniósł siła działająca na drugie ramie musi być wieksz od tej działajace na ramie z ładunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieje że nie będzie niczego z funkci i ciepła właściwego ciał... z tego jestem zielony.

 

Prąd, praca może być z tym nie mam raczej problemu.

Mam nadzieje tylko że komisja mnie nie wyprosi, dzisiaj już dostąłem upomnienie, a nic nikomu nie podpowiedziałem :/, ale jak to udowodnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie i panie :] Ja się kłade, wszystko powtórzyłem (a da się to zrobić ? :> ) co dałem rade :) Jutro sie zobaczy jak to będzie... Ja licze na mało/łatwe zadania z fizy, reszta jakoś pójdzie :) Także:

 

Good Luck wszystkim piszącym jutro ;]

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobslej , liczysz mase całości i mase pierwiastka potem na krzyż;

 

[masa roztworu] / 100% = [masa pierwiastka ktorego chcesz policzyc] / x%

 

i na krzyż... ;) chyba wiesz bo to było (bynajmniej u nas) dość długo w porgramie nauczania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...