Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mam pojęcia czy taka sytuacja już kiedykolwiek była, ale pojawił się pewien problem [; Mianowicie - Co można zrobić z faktem, iż cała klasa nie napisała dosłownie nic (chyba że zmyślała i pisała zupełnie na inny temat by dostać te 4 punkty) apropo charakterystyki? Przez całe 3 lata szkoły nie mieliśmy Syzyfowych Prac, a Kamienie na szaniec będziemy przerabiać po Władcy Pierścieni (którego mamy po egzaminie) ... Większość osób u nas z klasy (a zaznaczam, że jako klasa z rocznika '92, czyt. profilowane klasy w gimnazjum, jesteśmy w klasie "humanistycznej") po prostu siedziała na 4 literach, i patrzyła jak traci te 16 czy 12 punktów (za pisanie nie na temat). Zastanawiamy się (jako klasa), czy jest możliwość zrobienia coś z tym wysyłając np. list do kuratorium w tej sprawie? Ogólnie myślę, że będą mieć teraz mały problem, bo nie sądze że jesteśmy jedyną klasą w polsce, co nie przerobiła ani jednej z tych lektur... :/ Myślicie że da się coś z tym zrobić? 16 punktów piechotą nie chodzi, a dla niektórych ważny jest każdy punkt...

Nic z tym nie zrobicie już - możecie jedynie narzekać na panią od polskiego, szkołę, kuratorium itd. Ale i tak nic nie zdziałacie.

 

Ja na Twoim/Waszym miejscu robiłbym wojnę :D Bo z tego co pamiętam "Syzyfowych Prac" w kanonie lektur gimnazjalnych nie ma, ale mogę się mylić. A "Kamienie na szaniec"? Zbojkotujcie polonistkę... LOTRa możecie sobie robić po egzaminach, na końcu roku, jeśli przerobiliście całość/większość lektur. Z tym akurat się możecie udać do dyrekcji i na pewno coś wskóracie (aprobatę dyrekcji :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho nie. Kto tak naprawde przerabia najpierw fantastyke a potem lektury obowiązkowe?

Jakieś gim w warszawie :D :lol2:

 

Nic z tym nie zrobicie już - możecie jedynie narzekać na panią od polskiego, szkołę, kuratorium itd. Ale i tak nic nie zdziałacie.

 

Ja na Twoim/Waszym miejscu robiłbym wojnę :D Bo z tego co pamiętam "Syzyfowych Prac" w kanonie lektur gimnazjalnych nie ma, ale mogę się mylić. A "Kamienie na szaniec"? Zbojkotujcie polonistkę... LOTRa możecie sobie robić po egzaminach, na końcu roku, jeśli przerobiliście całość/większość lektur. Z tym akurat się możecie udać do dyrekcji i na pewno coś wskóracie (aprobatę dyrekcji :P).

Syzyfowe Prace na 100% są, zresztą ten test ma być dla przeciętnego ucznia, a taki na pewno nie czyta lektur ponad to co w szkole każą... W ogóle ten temat był bezsensu jak dla mnie, dobrze ryba prawi, że już matura z polskiego jest łatwiejsza, bo masz tekst przed nosem i zawsze coś napiszesz...

 

@Spiety

Po prostu w tych klasach "dziennikarskich" na początku było to fajne,a potem w kółko kolejne wyjścia, kolejne warsztaty, wszystko takie same i już mają tego dość (0 urozmaicenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem na szybko ten dzisiejszy test, zadania z matematyki. I albo mi się wydaje, albo test dla rocznika 1990 był trudniejszy... Test gimnazjalny i wyliczanie średniej wieku grupki osób ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem na szybko ten dzisiejszy test, zadania z matematyki. I albo mi się wydaje, albo test dla rocznika 1990 był trudniejszy... Test gimnazjalny i wyliczanie średniej wieku grupki osób ? :lol:

No co chcesz, nie stawiaj przed nimi tak trudnych zadan. Mialem zioma w klasie, co tabliczki mnoznia... no moze w polowie sie nauczyl w 2 klasie gima!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi ch00yowo poszedl matematyczny ;/

wszysttko mi sie pogmatwalo z matematyki i bede mial ~35pkt

To ja Ci współczuję w liceum, jak tą matematykę uznajesz za trudną :blink:

 

Co Ci się pomyliło? Zadanie typu

 

Wysokość słupa elektrowni wiatrowej jest równa 16,5 m, a długość łopaty jest równa 3,5 m. W jakiej odległości od ściany domu o wysokości H = 12,3 m powinien stać słup tej elektrowni wiatrowej? Która z danych podana została niepotrzebnie?

Czy może nie umiałeś wypisać miar kątów? Przecież to jest na poziomie 6 klasy podstawówki, nawet jak ktoś nie kuma matmy nic a nic.

 

 

Mi też jakoś nie teges,ale 25 pkt powinno byc [;

... 25 z takich zadań :wisielec: :kijem: , rzeczywiście idź na profil dziennikarski :P

 

 

IMO jak ten egzamin ma tak wyglądać to można go w ogóle nie robić... polecenia typu:

Alkany to węglowodory łańcuchowe nasycone, których cząsteczki zawierają tylko pojedyncze wiązania pomiędzy atomami węgla. Wzór ogólny alkanów to CnH2n+2, gdzie n jest liczbą całkowitą dodatnią, określającą liczbę atomów węgla w cząsteczce alkanu.i potem zadanie np.W cząsteczce pewnego alkanu jest 16 atomów wodoru. Ile atomów węgla zawiera ta cząsteczka?A. 6 B. 8 C. 7 D. 14
:lol:

W różnych publikacjach jako jednostka energii pojawia się czasem toe.1 toe odpowiada energii, jaką uzyskuje się z 1 tony ropy naftowej i równa się 41 868 MJ (1 MJ = 1 000 000 J). Ilu dżulom równa się 1 toe?

Przecież to by każdy napisał... :mur: IMO ten egzamin był skandalicznie łatwy, w porównaniu do poprzednich roczników :huh: . Napisali dosłownie wszystko O_o. Reasumując, na koniec gim od ucznia wymaga się znajomości jako takiego dodawania/odejmowania/mnożenia/dzielenia i nic poza tym :D <_<

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaaban na korkach robiłem mat-przyr babka sprawdzala i mialem 34 pkt,teraz z tego stresu pogieło mi sie całe zadanko za 5 pkt,drugie mam w 3/4 dobrze [;

Bo ja to humanista jestem heh ;] Na półrocze dwa z maty,teraz sie wziąłem i mi mocne 4 wychodzi..Patrze na oceny i ogólnie zonk.Na półrocze 3,91 ,teraz 4,68 O_o

 

[gluteus maximus],tyle testów zrobiłem wynik będzie słaby,a spory w tym udział stresu ;P

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaaban na korkach robiłem mat-przyr babka sprawdzala i mialem 34 pkt,teraz z tego stresu pogieło mi sie całe zadanko za 5 pkt,drugie mam w 3/4 dobrze [;

Bo ja to humanista jestem heh ;] Na półrocze dwa z maty,teraz sie wziąłem i mi mocne 4 wychodzi..Patrze na oceny i ogólnie zonk.Na półrocze 3,91 ,teraz 4,68 O_o

 

[gluteus maximus],tyle testów zrobiłem wynik będzie słaby,a spory w tym udział stresu ;P

Wiesz slabej baletnicy... Bez stresowo z marszu z tych egzaminow mozna miec 60pkt. bez nauki i w przypadku mojego rocznika w mojej szkole to sie doskonale sprawdzalo. Teraz kiedy wchodzi pokolenie wychowane na pokemonach czy innych dragonach, widac jak pieknie wyedukowana mamy mlodziez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że testy były banalne wręcz dla mnie :D Będę miał ok. 95-100 pkt. łącznie, matma wszystko dobrze (czyt. 100%) human wszystko dobrze, pozostaje tylko kwestia wypracowania, ale nie powinno być źle. A to wszystko przy zerowym wkładzie w przygotowania do testu, zrobiłem dosłownie 4 testy z lat poprzednich (po 2 z każdego rodzaju). Po prostu test na inteligencję a nie na wiedzę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz slabej baletnicy... Bez stresowo z marszu z tych egzaminow mozna miec 60pkt. bez nauki i w przypadku mojego rocznika w mojej szkole to sie doskonale sprawdzalo. Teraz kiedy wchodzi pokolenie wychowane na pokemonach czy innych dragonach, widac jak pieknie wyedukowana mamy mlodziez

Te, a pan, to na czym się chował, że takie buńczuczne wypowiedzi produkuje teraz? :P Nie za młody jeszcze jesteś na gadki w stylu "za moich czasów..." itp. ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matme bym zrobił bez problemu, ja mialem troche trudniejsza rok temu:D

A co to czesci humanistycznej do mialbym problem z charakterytyka, bo niezbyt pamietam postacie(Syzyfowe prace - 0 ) . Coś bym wydukał z Kamieni na Szaniec:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz slabej baletnicy... Bez stresowo z marszu z tych egzaminow mozna miec 60pkt. bez nauki i w przypadku mojego rocznika w mojej szkole to sie doskonale sprawdzalo. Teraz kiedy wchodzi pokolenie wychowane na pokemonach czy innych dragonach, widac jak pieknie wyedukowana mamy mlodziez

Ta...

 

Ja chce widzieć egzamin za 2 lata... Skoro w mojej szkole (ZSO - Gim + LO) w 1 klasach w gimnazjum, w jednej jest 7 czy 8 osób zagrożonych :mur:

 

Generalnie, młodzież coraz głupsza, tylko %% im w głowie ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ wistler Pół klasy u mnie z czegos ma ;]

To wolę nie pytać o szkołę ;>

 

Tak mimochodem mówiąc - rektorzy uczelni politechnicznych narzekają na niski poziom wykształcenia matematycznego studentów.

Ale lanc ma rację - dzieciakom tylko imprezy w głowie. Ostatnio u nas w mieścinie policja zrobiła nagonkę na kluby i puby - zatrzymali ponoć 13latka, który miał we krwi ok. 2 promili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lanc ma rację - dzieciakom tylko imprezy w głowie. Ostatnio u nas w mieścinie policja zrobiła nagonkę na kluby i puby - zatrzymali ponoć 13latka, który miał we krwi ok. 2 promili...

Nie dość, że brzmi to jak "Ach, ta dzisiejsza młodzież", to jeszcze pieprzysz głupoty. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a dzieciaki z 1 gim, które na przerwach podchodzą i proszą, żeby im kupić 2 browary to też głupoty, tak ?

 

Uczyć się, a nie kufa piwo na przerwach pić :mur:

 

Ja wiem, że nie dotyczy to wszystkich gimnazjalistów, ale patrząc z góry to z roku na rok procent tych, które coś robią w stronę nauki maleje, zamiast rosnąć...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z obserwacji - rocznik 90 jest taką 'barierą'... (rocznik 90 to mój rocznik)

Owszem - też coraz więcej takich co mają naukę w.... ale z młodszymi to gorzej... (ogółem - wyjątków na szczęście jest - i to nie skromnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal4 bracie z tego samego rocznika :D. Szczerze mówiąc to w 1 gim też mi sie zdarzało chodzić na bro, ale jak sie trzeba było wziąć za naukę to się brałem, klasy zdawałem bez najmniejszego problemu. Teraz w liceum jest trochę inaczej bo zaczynam się przygotowywać do matury i nie zawsze jest czas na używki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza Pani od Polskiego...

Bardzo inteligentna klasa, skoro dopiero po 3 latach się zorientowała się, że coś jest "nie tak".

 

Generalnie, młodzież coraz głupsza, tylko %% im w głowie ;]

Ja wiem, że nie dotyczy to wszystkich gimnazjalistów, ale patrząc z góry to z roku na rok procent tych, które coś robią w stronę nauki maleje, zamiast rosnąć...

W mojej szkole (podobnie jak w innych) dobrzy uczniowie stanowią bardzo mały % społeczności. Co z tego, że po 1 klasie technikum elektronicznego, na 28 osób do uzyskania promocji nadaje się jakichś mniej niż 8 uczniów... A poziom nauczania dla zainteresowanych nauką uczniów jest nawet przyzwoity.

 

Polecenie odgórne: przepuszczać dalej - innego wytłumaczenia nie potrafie na to znaleźć.

 

Tak, a dzieciaki z 1 gim, które na przerwach podchodzą i proszą, żeby im kupić 2 browary to też głupoty, tak ?

To jest jakaś plaga. Dziennie potrafi mnie zaczepić kilku napalonych gimnazjalistów. A jak powiem, że nie mam czasu, albo że [ciach!]iarzom piwa nie kupuje to najczęściej odwrócą się i odejdą, a kiedy będą w odległości kilkunastu metrów, krzykną: "spier..."

Ja jak byłem mały (jeszcze czasy podstawówki), to darzyłem dużo starszych kolegów szacunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo ja jestem z 91 :D

 

W każdym razie muszę przyznać że w każdym roczniku u mnie jest większość imprezowiczów.

Nie pisze tu że ja jestem pod tym względem porządny, ale na pewno wyróżniam się z tłumu [; (pozytywnie czy negatywnie to już zależy od punktu widzenia ;) IMO pozytywnie... pije mniej niż większość :lol2: )

 

EDIT: Ale to miał być temat o testach gimnazjalnych, a nie o wybrykach gimnazjalistów ;]

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...