Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie mole ;) IMHO trudniejsze czasem niż matma. A z matmy to widze ze w wakacje bede musiał powtarzać sobie cały rok bo szybko sie zapomina ;)

Wiesz ja jestem w Bio-chem więc są dla mnie łatwe ;) A za to z matmą mam czasem problem :rolleyes: ale to inna bajka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wynik testu gimnazjalnego pozytywnie zaskoczyl :)

:arrow: human - 40pkt

:arrow: mat-przyr - 43pkt

do tego 5pkt za pasek i 4x18pkt za oceny - same bdb :D na priorytet skladam do technikum w ZSME w Tarnowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do próbnych raczej nie znajdziesz odpowiedzi, bo szkoła chyba sama ustala jakie będą w nich zadania. Myślę tak, bo Ty pisałeś dzisiaj, gdzieś pisali na początku stycznia, a ja piszę w przyszłą środę i czwartek.

 

Nie jestem jakimś świetnym uczniem, na półrocze mam średnią 4.1, a pomimo to wszystkie takie testy piszę najlepiej z klasy. W nich trzeba myśleć, a niektórym niestety tego brakuje. Jeżeli ktoś nie jest zbyt rozgarnięty to nie napisze tego dobrze i tyle, bo tutaj wyuczenie regułek nie da takiej przewagi jak przy odpowiedzi. Gdybym się przykładał do nauki tak jak inni bym wyciągał 5.0, ale np. zadań poza wypracowaniami z polskiego nie odrabiam.

Edytowane przez koti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy szkoła nie ustala pytań. Wszytko przychodzi z OKE. Ja się przeniosłem do innego gim. i średnia spadła mi 0.5. Oni mają teraz 3 książkę z chemii a ja nie skończyłem nawet 1 w tamtym gim. W ogóle to te polskie szkolnictwo jest do bani. Mam tylko nadzieje że będę miał około 70 pkt. z tego prawdziwego testu i wybieram się do technikum. Zna ktoś jakieś dobre w obrębie Tychy, Pszczyna, Mysłowice, Gliwice, Katowice??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem w połowie grudnia próbny.

 

Biorąc pod uwage czas jaki poświęciłem na nie, to i tak dobrze mi poszły.

 

Human - 40min - 36pkt

Matma - 1h - 27pkt

 

Na właściwym egzaminie chciałbym mieć razem 75pkt, reszte zrobią oceny i się dostane do szkoły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem takie wyniki:

 

Human - 34 pkt

Mat-przyr. - 34 pkt.

 

Łącznie daje 68 pkt, a z matmy mialem najlepszy wynik w klasie... :blink: a moja srednia wcale nie jest najlepsza, bo tylko 3,8. Ale na drugi semestr sie postaram i wyciagne conajmniej 4.0 :D A co do uczenia sie na te testy, to sie nic nie uczylem, bo moim zdaniem bez sensu jest sie uczyc na takie testy z zakresu calego gimnazjum... Jesli ktos przez 3 lata olewal temat, to teraz tego nie nadrobi. Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, bo można nadrobić 8)

 

Zresztą test humanistyczny zamyka się w czytaniu ze zrozumieniem, i umiejętności pisania dłuższych wypowiedzi. No ewentualnie potrzebna jest niewielka wiedza historyczna.

 

No a z matmy, to wzory, wzory i jeszcze raz wzory, i jakaś tam wiedza przyrodnicza i chemiczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a z matmy, to wzory, wzory i jeszcze raz wzory, i jakaś tam wiedza przyrodnicza i chemiczna ;)

Czy ja wiem czy z matmy to tylko wzory, z fizyki to się zgodzę. Przy zadankach z matmy czasami trzeba trochę pomyśleć :wink:

Nadrobić coś się da, ale wiadomo, że to nie to samo. Przygotowanie do testów zawdzięczam swojemu gimnazjum, inaczej bym pewnie tydzień, albo 2 przed testami zajrzał do starych książek/zeszytów :D Co 2 tygodnie w 3 klasie mieliśmy na przemian testy humanistyczne i matematyczno-przyrodnicze. Podawali nam zagadnienia (jechaliśmy działami, z humanistycznych epokami), my się uczyliśmy, nauczyciele przygotowywali zadanka. Takim sposobem wszystko sobie ładnie przypomnieliśmy, wbrew naszej woli :lol: Efekt: humanistyczny 44, mat-przyr 43 (skopałem gegre :mur:) - no, ale to też zasługa tego, że mieliśmy łatwe testy (rocznik 89 jestem :wink:). W tamtym roku rocznik 90 miał dość trudne ponoć, więc może w tym roku będziecie mieli łatwe :lol: Ale to tylko przypuszczenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne przypuszczenia, tak musi być :P

Ale ładny wynik masz ziomalek, ja bym był cholernie zadowolony z takiej sumy ...

Ja mam problemy, że zadania proste za bardzo komplikuje ;) I to jest moja pięta... a co do tego, czy da radę się przygotować... zależy. Z matematyki i fizyki wzorami, a ogólnie - rozwiązywać podobne testy, bo co prawda to prawda - 3 lat się nie nadrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próbne miałem w drugiej klasie, wtedy miałem:

hum - 48/50

ścisłe - 40/50

 

Mam nadzieję, że nie będzie w tym roku fizyki z 1 klasy. Obijałem się wtedy maksymalnie i niewiele pamiętam. Z chemią, geografią i historią nie powinienem mieć problemu. Z biologią jest trochę gorzej, ale dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziomalek, ja już się dawno przekonałem że jak się nie zna odpowiednich wzorów to [gluteus maximus] zbita, chybaze jest inny sposób na rozwiązanie ;)

Jest inny sposób... umieć wyprowadzić wzór :D Z wzorami to chodzi mi, że matmy samymi wzorami nie zrobisz, z fizyką łatwiej (przynajmniej w gimnazjum :wink:), ale to moje zdanie :) Ja się wzorów i tak nie uczę - same jakoś przy rozwiązywaniu zadanek wchodzą do łba :D Czasami pomagam sobie jednostkami, jak np pamiętam, jednostkę jakiejś wielkości (np m/s) to układam sobie pod nią wzór (V=s/t) - parę razy tak uratowałem się :)

 

@FoX 13 ja robię często banalne błędy, przy najłatwiejszych zadaniach, źle spiszę minus itp... W 1 albo 2 gimnazjum zamiast chyba 15 napisałem 13... i wyniki mi wychodziły kosmiczne, naliczyłem się jak głupi (to była geometria, ostrosłup był i zastosowanie własności trójkąta 30,60,90*). Z testów gimnazjalnych jestem zadowolony, tam gdzie składałem papiery, tam się dostałem. Wyboru nie żałuje :)

 

@koti ładny wynik, ale nie odkładaj za wczas broni, bo to się źle może skończyć - wiem po znajomych. A fizykę z pierwszej klasy to dasz radę powtórzyć, w godzinkę góra dwie to co najważniejsze powinieneś wyłapać. Z tego co pamiętam to dużo tego nie było :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh rok temu jak zdawałem to wszystkie wzory w mat-przyr były podane :) Ale trzeba przyznać, że egzamin był dosyć trudny. Miałem 77pkt, łacznie ok 135pkt i dostałem się do szkoły pierwszego wyboru. I to jest najważniejsze. Teraz jestem w mat-fizie w hiszpańskim liceum i jest fajnie. Właśnie zaczynamy przerabiać 2. klasę LO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jeżeli z humanistyka próbnego na końcu mieliście na końcu jakąś dłuższą wypowiedź to spodziewajcie sie jej na tym normalnym, jeszcze jedno, siedźcie do końca testu, nie wychodźcie wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wychodźcie wcześniej, sprawdzajcie po 100 albo i 1000 razy czy wszystko się zgadza, czy dobrze zakodowane, nie ma jakiegoś głupiego błędu, poprzeglądać zadania i odpowiedzi, może akurat coś wpadnie w oko. Ci co kończą szybko często mają głupie błędy, coś źle zakodowane... Pośpiech to zły doradca.

 

@piotralek Zaczyna się 2 semestr 1 klasy, a Wy już zaczynacie przerabiać 2 klasę? Dobrze zrozumiałem? Z czego? Ile godzin w tygodniu macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wychodźcie wcześniej, sprawdzajcie po 100 albo i 1000 razy czy wszystko się zgadza, czy dobrze zakodowane, nie ma jakiegoś głupiego błędu, poprzeglądać zadania i odpowiedzi, może akurat coś wpadnie w oko. Ci co kończą szybko często mają głupie błędy, coś źle zakodowane... Pośpiech to zły doradca.

 

@piotralek Zaczyna się 2 semestr 1 klasy, a Wy już zaczynacie przerabiać 2 klasę? Dobrze zrozumiałem? Z czego? Ile godzin w tygodniu macie?

Owszem :) Mamy bardzo dobrego matematyka. Pisze zbiory zadań do matury, z których uczy się najlepsze warszawskie liceum matematyczne i prawie pół polski (np. moja kuzynka). Cała pierwsza klasa przerobiona, teraz zaczynamy robić drugą. Plan jest taki, żeby przez dwa lata przerobić trzy klasy, żeby w trzeciej tylko uczyć się do matury. Mamy 6 matematyk i 3 fizyki w tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne przypuszczenia, tak musi być :P

Ale ładny wynik masz ziomalek, ja bym był cholernie zadowolony z takiej sumy ...

Ja mam problemy, że zadania proste za bardzo komplikuje ;) I to jest moja pięta... a co do tego, czy da radę się przygotować... zależy. Z matematyki i fizyki wzorami, a ogólnie - rozwiązywać podobne testy, bo co prawda to prawda - 3 lat się nie nadrobi

Mam identyczne problemy z prostymi zadaniami. Zawsze muszę się na czymś łatwym przejechać. Ja egzaminy próbne mam dopiero w lutym. Dokładnie jeszcze nie wiadomo, bo nasz wice-dyrektorka ostatnio nie raczy nas powiadamiać o najważniejszych wydarzeniach w szkole. Moją piętą achilesową jest pol,histr,gegr oraz biologia. Z innych przedmiotów sobie jako tako radzę. Edytowane przez remiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako że juz mam to za sobą dodam dwie rzeczy:

Czytajcie polecenia : B. ważne. Często można np. znaleść podpowiedzi do innych pytań.

Myślcie i jeszcze raz myślcie logicznie.

 

Jak ktos jest w czymś dobry to niech się nie wacha <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> udziału w konkursach przedmiotowych (ale to raczej do osób piszących za rok, bo pierwszy etap w/w jest wcześnie) dobiłem sobie tym 10pkt.

Uczenie się do tego to jeszcze nic, ja teraz do niektórych sprawdzianów uczę się wiecej niz do tego testu :D

 

Aha osoby czwórkowe napiszą koło 70-80pkt bez problemu

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotralek czym sobie tyle punktow nabiles ? dodatkowych ? :>

Pasek i dobre oceny za te 4 przedmioty. Łącznie miałem chyba 134.94 albo coś takiego :)

 

====EDIT=====

Jeśli chodzi o przygotowywanie się do egzaminu to ja tylko dzień przed wypisałem sobie wzory z fizyki i przypomniałem figury geometryczne (pole, jakies tam zaleznosci itp.). A i jeszcze powtórzyłem jak pisać prace pisemne z polaka tzn. konstrukcje rozprawek itp.

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala rada ode mnie, podejsc spokojnie do tego egzaminu :) ja sam nie mialem zadnych obaw i napisalem go ze spokojem, 92 pkt. koledzy ktorzy trzesli gaciami w dzien egzaminu i biegali po kumplach przypominajac sobie rozne rzeczy na ostatnia chwile uciulali po 70 pkt ;)

 

moze to jest jakas prawidlowosc :)

 

ja rowniez dostalem sie do szkoly pierwszego wyboru, lacznie uzbieralem 163 pkt na 200 mozliwych. 6 lo w bydgoszczy, profil mat-inf-fiz oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Ja nie zamierzam powtarzać całego materiału z 3 lat. Wkońcu ten egzamin ma sprawdzić czego się nauczyliśmy przez te 3 klasy. Przyznam, że mile widziane były by lekcje, na których sporadycznie rozwiązywalibyśmy testy z poprzednich lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o-skar 100% racji. I nie zaglądać do książek 2-3 dni przed testami!!! Trzeba wypocząć przez ten czas.

Pamiętam miny kolegów i koleżanek, bali się cholernie, a zwłaszcza przed testem z przedmiotów ścisłych :lol: Ja na luziku przyszedłem, na luziku wyszedłem (no trochę gegrą się martwiłem, bo znaczącą większość pytań z gery skopałem). Potem wyniki, chwila strachu i razem z koleżanką mieliśmy najwięcej punktów w klasie :)

o-skar sporo punkcików uzbierałeś. Ja z ocen i testów miałem 151, do tego doszło 10 za pasek i 10 za konkurs w szkole (ale z nie wiadomych mi przyczyn policzyli mi tylko 10 dodatkowych punktów - ale i tak się dostałem, więc nie robi mi to zbytnio różnicy). Oczywiście profil z rozszerzoną matmą, fizą i informatyką.

 

@piotralek to fajnie macie, ale pewnie niezłe tempo, no ale to Wam to tylko na dobre wyjdzie.

Edytowane przez ziomalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na moje punkty sie zlozylo 92 test, 2x15 za cel z matematyki i informatyki, 2x13 za bdb z fizyki i polskiego, 10 za pasek i 5 za wzorowe zachowanie ;) dostalem sie do klasy z najwyzszym progiem punktowym jak sie pozniej okazalo na 16 miejscu, jestem niezmiernie dumny i zadowolony :)

 

wiec tylko powtorze, zerknac sobie na wzory z fizyki, do reszty wystarczy miec szczescie i odrobine wiedzy, bo nie sposob przypomniec sobie wszystkiego w dodatku w taki sposob zeby trafic w to na tescie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem próbny w grudniu. uzyskałem 71pkt

 

hum: 39

mat: 32

 

nie uczyłem się/ nie powtarzałem materiału przed tym egzaminem i liczyłem na jakiej 65 pkt wiec jestem zadowolony. zaskakująco dobrze poszedł mi polak bo nie jestem z niego zbyt dobry, za to matmę skopałem bo z zadań otwartych tylko jedno zrobiłem a w zamkniętych aż 5 błędów :/

 

na koniec liczę na jakieś 130-140 pkt i nie wiem jakie liceum wybrać w warszawie, klasa mat-inf (najlepiej mat-fiz-inf) na dobrym poziomie. chciałbym iść do Czackiego ;] ;] ale z tyloma punktami nie mam chyba co liczyć :/ może możecie polecić jakieś lic? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...