Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już w szkole miałem 3 próbne testy humanistyczne. Wszystkie można znaleźć w internecie ;). Ogólnie 2 razy była rozprawka i jak przeglądałem testy to występuje ona dość często. Raz była charakterystyka z rozprawką. Wszystkie poszły mi jednak w miarę dobrze.

 

Co do testu matematyczno-przyrodniczego to tam może być dosłownie wszystko. Na pewno trzeba znać wszystkie wzory z fizyki, które były w szkole :(. Od początku trzeciej klasy miałem tylko jeden matematyczno-przyrodniczy test próbny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLKO JEDEN? inni maja tylko i wylacznie 1 wiec sie ciesz :P

Ale nasza szkoła jest inna :(. Matematyczno-przyrodnicze miały być co najmniej 3. Z polskiego aż 5. Tuż po feriach mamy pisać taki i taki. Z jednej strony to dobrze, bo można poćwiczyć jak się należy skupić i jak rozplanować czas, ale mogliby za nie nie stawiać ocen do dziennika :|.

 

W naszej szkole jest zawsze dużo testów próbnych, szczególnie z polskiego. Tak na marginesie wcześniej nie liczyłem jeszcze 2 testów humanistycznych, z których wybrała nam po 15 czy 18 zadań, które mamy robić, bez wypracowania. Po prostu nasza nauczycielka wprost kocha robić biednym uczniom dużo takich testów ;).

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klucza. Jest dobrze. Nie ma za bardzo miejsca na machlojki. I nie jesteś za bardzo poszkodowany. Chyba że jesteś "po[ciach!]y jak lato z radiem"(okreslenie mojego przypadku" i wymyślisz coś tak nieprawdopodobnego że to jest wg. nauczyciela niemożliwe. Albo użyjesz w rozprawce przykładów których nie zna nauczyciel.

 

Co do wzorów. To z fizyki masz ich pare(na kartce 4cmx3cm wszystko łacznie z opisem co to jest) a w LO tyle to masz w jednym dziale fizyki(na podstawie nie mówię o rozszerzonym na moim mat-fizie) . Resztę sobie można na logike. Poza tym typy zadań się powtarzają. Twierdzenie Talesa trzeba mieć opanowane i wzory na Pola figur. Nie wspominając o ich objętościach. Tego jest malutko. Jeszcze jedno ważne nauczcie się dzielić i mnożyć dobrze w słupku, nie mówią o prostych mówie o działaniach typu 1786,89/1946,76. [Jakiś student mnie zaraz zbeszta ze w LO jest mało nauki]

 

Cieszcie się że macie dużo próbnych jak nie macie róbcie w domu. Najważniejszy jest system rozwiązywania. Szczególnie na humanistycznym. A to trzeba wypracować. Ja tam wybitnym humanista nie jestem i to widać 31 pkt z tego testu(za kosmiczna rozprawkę 4pkt ). Za to z Matmy 46. Nawet wzory podali tylko trzeba było odpowiedni wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem matematyczno-przyrodniczy. Nie jestem z siebie zbytnio zadowolony. Podstawiłem zły wzór pod energię kinetyczną i na pewno straciłem tam 3 punkty, w innym z pośpiechu źle zapisałem układ równań. Było wiele chemii, a prawie w ogóle fizyki i biologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj Tato wrócił z wywiadówki z wspaniałą wiadnomością(Ironia). O to jej treść: " Uczniowe szkło xxx mogą napisać próbny egzamin gimnazjalny z rodzicami. Ma to pomóc dziecku w likwidacji stresu na prawdziwym teście(...)". Szczerze mówiąc to dla mnie porażka :damage_wall:

Edytowane przez perfect'e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj Tato wrócił z wywiadówki z wspaniałą wiadnomością(Ironia). O to jej treść: " Uczniowe szkło xxx mogą napisać próbny egzamin gimnazjalny z rodzicami. Ma to pomóc dziecku w likwidacji stresu na prawdziwym teście(...)". Szczerze mówiąc to dla mnie porażka :damage_wall:

Ja piernicze co za debil to wymyslił. :damage_wall::damage_wall: Potem taki mamisynek zemdleje na prawdziwym teście. I najwazniejsze po napisanym tescie taki(albo taka) se na bro nie pójdzie bo nie może. I może rodzic jeszcze moze podpowiadać... Szkoda gadać... :damage_wall::damage_wall::damage_wall::damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie jestem sam. U nas też dyrektorka wymyśliła pisanie testu próbnego z rodzicami. Dzisiaj mam część Humanistyczną. Test za czyna się o 9.00, ale mamy się stawić o 8.40 w szkole. Ja naszczęście ide bez rodziców. Mam nadzieję, że pójdzie mi dobrze. 3mka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, test był strasznie poryty. Czuję już, że słabo napisałem. Z rodzicami było ok.75% uczniów, czyli dużo. Pisałem w pomieszczeniu dla dysortografików. Tam było 10 uczniów z rodzicami. Ogólnie były taki lekki szum, ale nikt sobie nawzajem nie przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

poziom polskiej edukacji-bez komentarza :mur: ja byłem pewny, że nikt nie będzie z tego korzystał tam gdzie przyzwolili <_< w ogóle test próbny w sobotę? :huh: jak dobrze, że gim mam za sobą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z pierwszego próbnego miałem 28 z maty i 45 z polaka. 2 próbny 37 z polaka i 45 z maty, więc nie narzekam choć liczyłem na te skromne 90pkt. Najgorsze że będzie jeszcze jeden próbny, tak się zastanawiam po co.

 

A pomysł żeby z rodzicami przyjść jest chory, napewno nie pozwoliłbym mojej matce wejść ze mną na test, nic bym nie napisał. Masakra normalnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z pierwszego próbnego miałem 28 z maty i 45 z polaka. 2 próbny 37 z polaka i 45 z maty, więc nie narzekam choć liczyłem na te skromne 90pkt. Najgorsze że będzie jeszcze jeden próbny, tak się zastanawiam po co.

Żebyś ostateczny dobrze napisał i miał to skromne 90 pkt. Najlepiej jeszcze z 5 sobie w domu zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

3 próbne egzaminy? :lol: ja miałem słownie jeden (1)+jeden w 2 klasie ale to kaprys dyrekcji żeby w domu nie siedzieć przypadkiem ;]

 

Żebyś ostateczny dobrze napisał i miał to skromne 90 pkt. Najlepiej jeszcze z 5 sobie w domu zrób.

żartujesz? ja nie robiłem nic (bo i po co?) [; , miałem z próbnego ~59 (nie więcej niż 60) a z głównego 80 (43pol 37mat) ;] i nie wiem na co komu więcej, chyba że wybieracie się do szkoły gdzie tylko uczysz się i chodzisz do szkoły, a jesz i śpisz w drodze do niej a jak znajdziesz chwilkę to przypominasz sobie do czego służy łóżko to powodzenia... poza tym roczniki nie parzyste mają rzekomo łatwiejsze (bynajmniej do tej pory to się sprawdzało), '89 miał o wiele łatwiejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, jutro mnie czeka część mat-przyr. Mam nadzięję, że nie będzie dużo chemi, w sumie z fizy również nie jestem jakiś pro no ale jakoś sobie radze :D Jutrzejsza "impreza" odbędzie się już bez rodziców.

Mam nadzieję, że z prawdziwego bedę miał gdzieś 75pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanka 2 lata temu na egzaminie właściwym, mat-przyr skończyła w 1h (zresztą jak większość), ale, że nie chciała, by nauczyciele komentowali jej czas rozwiązania testu, to postanowiła chwilę posiedzieć i...

wpadała na genialny pomysł na zabicie nudów - w miejscu, gdzie mamy kawałek papieru na swoje notatki, napisała...

 

PRZEPIS NA BUDYŃ :D

troszkę wstydu się później najadła, ale ogólnie pozytywna akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie jak można się przejmować tym że ktoś bedzie obgadywał to że się pierwszemu z egzamu wyszło :blink:

 

Na próbnych wszyscy mówili że pierwsi nie wyjdą. Napisałem i sprawdziłem w 40min i wyszedłem. Nie wiem po co dłużej miałem tam siedzieć :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

W 40 min napisales egzamin? Szybko.

 

U mnie na egzaminie 'kolega' narysowal grafiti w miejscu na prace pisemna... do dzis sie z tego smieje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 min to taka norma imho dla zdolnego ucznia, ktory jest przygotowany na miare swoich mozliwosci i napisal juz wszystko co wiedzial. Dluzszy czas jaki poswieci na pisanie, to kombinowanie i proby przypominania sobie jakis szczegolow. Ja swoje oba egzaminy pisalem ~godziny, ale juz wczesniej skonczylem, lecz mysle ze przez te kilka dodatkowych minut napisalem cos, za co otrzymalem jakies pkt. Z humana mialem 36, a z mat-p 33, nie jest to zly wynik, ale olalem nauke w tamtym okresie.... co teraz negatywnie sie odbilo na stosunek do nauki i chodzenia do szkoly :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 40 min napisales egzamin? Szybko.

Próbną część humanistyczną ;) Matmę w 1h.

 

Musze się wziąć za porządną naukę i powtórki matmy w domu bo ostatnio w szkole matmę miałem przed feriami (po sylwku). A przydało by się coś umieć na ten egzamin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...