Skocz do zawartości
KaxxL

Test Gimnazjalny

Rekomendowane odpowiedzi

możesz rozwinąć wszędzie? przecież są szkoły z progiem >150, ba z zamoyu w wawie był 162 czy jakoś tak...

 

Dokładnie, mam znajomą w Koperniku w Łodzi. Kiedyś z ciekawosci pytałem jakie mieli progi punktowe w tym roku. Zaczynały sie od 150 pkt. KaxxL troche przesadził. Ja miałem w sumie 142 u siebie w szkole i do takiego kopernika nie miałbym szans. Pociesze osoby które dopiero napiszą test gimnazjalny: W LO do pojedyńczych sprawdzianów będziecie się uczyć wiecej niz do tego testu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwujcie się :)

Ja w zeszłym roku miałem z egzamu 70 pkt. a olałem temat kompletnie...

Koleżanka (wyższa średnia na koniec) zakuwała, myślała o tym w kółko etc. i 35 pkt. z obu części... i dziewczyna zawaliła sobie przyszłość (czyt. nie dostała się tam gdzie chciała)

 

Ja w sumie miałem 119 pkt, dostałem się do Technikum na informatykę (19 na 31 miejsce).

I jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Koleżanka z gimnazjum, taka totalna kujonka, jak dostała 3 ze sprawdzianu to płakała, uczyła się 8h (!) dziennie. Dostała z egzaminu 42punkty...za całość :blink:

:lol:

 

Jak ktos z humanistycznego zdobywa ponizej 35 punktow to znaczy ze cos jest nie tak. Samo czytanie i zakreslanie odpowiedzi, a wszystko w tekscie jest. Do tego z 4 samodzielne zadania + praca pisemna. Ten test to jeden wielki zart i nie rozumiem jak ludzie moga przezywac, plakac, stresowac sie, denerwowac etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niewiem np. w mojej klasie najlepsza uczennica z testu humanistycznego zdobyla 35 punktow reszta juz mniej (ja 32) wiec nie mow ze wszyscy musza napisac wiecej niz 35.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niewiem np. w mojej klasie najlepsza uczennica z testu humanistycznego zdobyla 35 punktow reszta juz mniej (ja 32) wiec nie mow ze wszyscy musza napisac wiecej niz 35.

 

Pozdrawiam

no nie, ale jak sa osoby ktore maja problem zeby zdobyc 5-10pkt to sam nie wiesz czy masz sie smiac czy plakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Najlepsza uczennica? Tzn taka, ktorej tatuś pracuje w szkole i której nikt nie zwraca uwagi jak ma ściągi na lawce? :lol:

 

35 jest optymalne (ja mialem 39 z prawdziwego, z probnego 41). Test jest latwy i wlasciwie jak ktos umie czytac to juz sobie powinien ladnie poradzic. Ale co sie dziwic, wiekszosc osob to super zi0my, co wychodza po 45 minutach (bo po co dluzej siedziec) i potem wielkie zdziwienie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta u mnie jest kilka (kilkunastu :| ?) takich el0 ziomow. Jeden lacznie z testow probnych dostal 24 punkty - "sportowiec" ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do progów punktowych. To w każdym mieście / województwie jest inaczej. Np u mnie za 5 było 10 pkt, kumpel z Krakowa za 5 dostawał 15 pkt. Dlatego nie patrzcie na to, że w 1 szkole jest próg 150, a w drugiej 120 pkt, bo ta sama osoba w dwóch różnych szkołach może mieć różną ilość punktów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze jest prog 150 skoro i tak wszyscy nie ida do szkoly mimo ze sa na liscie i wtedy biora backupowych :D wiec uber 130(z testu+oceny ale przeciez sa dyplomy jeszcze etc) wystarczy raczej wszedzie w/o jakis szkol z pierwszej 10 w polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huhuhu to ja się trochę pochwalę :] na 100pkt miałem 87 (0 nauki - jak zwykle xD)... a do liceum profilowanego zabrakło mi 0.1 w średniej i przyjęli jakiegoś bubka który miał 20 pkt mniej O.o... tja... sprawiedliwość na tym świecie to jest karma mać :-/ ale walić to xD kończe 4-ty rok w technikum elektronicznym xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tem podzilam zdanie Pioorka : ten test jest tak bezndziejnie prosty ze az śmieszne , u mnie w klasie na probnym wiekszosc dostala powyzej 70pkt ( ja 84) a jeden nawet 98 mial :D :D Pozatym zauwazylem ze najlepsze uczennice/uczniowie ktorzy maja srednia pow 5.0 wcale na tych testach nie blyszcza ;]] A tak wogole to do testu niema co sie martwic tylko uczyc sie na bieżąco i to spokojnie ( a nawet z nadwyzka ) wystarczy :wink: :wink:

 

Pozdro dla wszystkich tegorocznych 3gim z tego forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Co z tego ze jest prog 150 skoro i tak wszyscy nie ida do szkoly mimo ze sa na liscie i wtedy biora backupowych :D wiec uber 130(z testu+oceny ale przeciez sa dyplomy jeszcze etc) wystarczy raczej wszedzie w/o jakis szkol z pierwszej 10 w polsce ;)

chyba naprawdę urwałeś się z choinki, a dyplomy to sobie możesz :damage_wall:

system warszawski:

18 pkt - ocena: celujący

14 pkt - ocena: bardzo dobry

10 pkt - ocena: dobry

6 pkt - ocena: dostateczny

2 pkt - ocena: dopuszczający

ja w tej pkt miałem 18+14+10+10 za oceny

 

14 pkt - liczba punktów za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie, którego program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, organizowanym przez kuratora oświaty, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub za tytuł laureata, finalisty innych konkursów organizowanych przez kuratora oświaty lub za udział w II etapie olimpiady przedmiotowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych -[rozporządzenie Ministra Edukacji narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. N r.13, poz.125):

 

4 pkt - liczba punktów za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem;

4 pkt - liczba punktów możliwych do uzyskania za osiągnięcia sportowe i artystyczne co najmniej na szczeblu wojewódzkim;

2 pkt - liczba punktów możliwych do uzyskania za osiągnięcia sportowe i artystyczne na szczeblu powiatowym.

 

Maksymalna liczba punktów za osiągnięcia sportowe i artystyczne wynosi 4 pkt.

do 6 pkt. - za średnią arytmetyczną zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku uzyskaną z obowiązkowych zajęć edukacyjnych; przy wyliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe ocen:

 

6 pkt - ocena: celujący

5 pkt - ocena: bardzo dobry

4 pkt - ocena: dobry

3 pkt - ocena: dostateczny

2 pkt - ocena: dopuszczający

z tej zaś 5 za zachowanie(do mojej szkoły akurat nie liczyli tego więc odpada), 4.86-średnia, 4 za pasek i 80 egzamin

 

suma: 140.86 i ledwo starczyło do średniego LO !

 

ze 130 pkt to w pierwszej 10 liceów w wawie co najwyżej kopną cię w tyłek! w 2 dziesiątce to może w jednej-dwóch nie a w reszcie to samo <_< 130 to taki przeciętny uczeń a ty mówisz o najlepszych szkołach :-| a dypolmy to c*** dają, widać że zorientowany bardzo jesteś :huh: :mur:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Witam!

Trochę odkopię, ponieważ moja koleżanka uparła się na powtarzanie ze mną fizyki do egzaminu (pomimo moich tłumaczeń że nie ma sensu, nie warto itd. ;)). Chcąc nie chcąc coś muszę powtórzyć, ale nie wiem co, sam nic nie robiłem do tego egzaminu, a teraz w 1 LO ta fizyka jest troszkę inna :P

Jak na razie mam:

http://img165.imageshack.us/img165/5738/pict03626mf.th.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/554/pict03603tz.th.jpg

 

+

V=s/t - podstawa prędkość w jednostajnym, jednostka 1 metr na sekundę

 

S=(a*t*t)/2 - droga w jednostajnie przyspieszonym (to i tak bardzo uproszczone ze względu na gim.) jednostka 1 metr

 

E=mgh - energia potencjalna (czyli jak piłka wisi na wysokości 2m) jednostka 1 dżul (g to przyspieszenie ziemskie)

 

E=(m*v*v)/2 - energia kinetyczna (czyli kiedy ciało porusza się z prędkością) jedn. 1 dżul

 

I=U/R - Prawo Ohma (czyli wzór na natężenie w prądzie stałym) jedn. 1 amper

 

P=W/t - wzór na moc mechaniczną, jedn. 1 wat

+

Transformator

 

Jak myślicie starczy to? Macie jeszcze jakieś pomysły? Jak już się podejmuję to nie chcę dać plamy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to coś w tamtym roku. Z próbnego 70 z właściwego 75 B) . Do nauki przez 3 lata gima jakoś się nie przykładałem specjalnie. W gimie zadania się odpisywało, a na spr. ściągało. Wiadomo że coś tam się pouczyłem w domu, ale było tego niewiele. Jedyne "moje" przygotowanie do tego "egzaminu" (jak go niektórzy nazywają) to ściąga z wzorami, którą napisała mi kumpela, a dostałem ją 30 min przed wejściem na salę. Okazało się, że nie była potrzebna. Wzory z fizy i tak były podane. Trzeba było jedynie wybrać 1 z 3 i go użyć. Co do cz. humanistycznej to jedynie temat wypracowania może nie siąść :P. Niektóre pytania zamknięte też mogą być podchwytliwe, ale bez przesady żeby mieć 10 pkt. z 1 części.

 

BTW. Powodzenia 3-ecio klasiści :D :D

 

No a po teście na piwko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzamin gimnazjalny pisałem dwa lata temu. Moim zdaniem to jest więcej krzyku, stresu niż to wszystko jest warte. Najbardziej to się chyba przejmują nauczyciele z gima i mówią zdania z tej samej płyty przez X lat : " jak sie nie będziecie uczyć to was nigdzie nie przyjmą ".

 

Nie wiem co chcecie sie uczyć na humana ? Wystarczy wiedza z 1 klasy podstawowej czyli czytanie z rozumieniem + pisownia i jest git. Reszta to logiczne myślenie.

 

Część mata - przyrodnicza to moim zdaniem logiczne myślenie które raczej nie da się w pare dni przed egzaminem "wykuć" :wink: No i of koz, wzorki na mate, fize można powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że to nauczyciele krzyczą, a przez to stresują uczniów. Szkoda czasu na wielkie powtarzanie.... kumple, którzy zostawali po lekcjach, na zajęciach przygotowujących to egzaminu później żałowali, bo to była strata czasu. Nic im to nie dało.

 

Do mat. przyrodniczego, owszem te wzory można powtórzyć (zrobić sciąge). Reszta to sprawa logiki.

 

 

Mówię to jako osoba, która ma to już za sobą, a nie która gdzieś tak słyszała. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio poważnie podchodzę do tego testu :D Zrobiłem kilka z własnej woli i kilka w szkole na lekcjach klasowo robiliśmy ... średnia 73 :blink: wynik psuje polak :mur:

A co do matmy to też trzeba umieć wzory skróconego mnożenia i wzory na obliczanie pola i objętości różnych figur...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh kiedy to było. :D Fajne czasy.

 

Ja miałem 82pt a moja lepsza połowa 94pt z egzaminu. ;] Powiem tylko tyle ... że to tylko takie wielkie straszenie było. A tak wszystko łatwo i prosto poszło, że szok. :) Wszystkie te wzory które tu podajecie, zapamiętajcie, wystarczy.

 

Miłego pisania ! (autentycznie było miłe :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tez 2lata temu pisałem :]

40 z Humanistycznego

35 z matematycznego

75pkt

 

DarkArrow - hahaa 1pkt lepszy byłem :D

 

też zero nauki ... a za zadania z chemii tam sie nawet nie bralem xDD

 

ale i tak bezsens bo z pkt za oceny mialem jakieś 105pkt xD

 

 

ps - JROX - widze ze nie pomeczyłeś jednak swojego x800 :]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik16, aleś pamiętliwy :P

Zupełnie odszedł mi zapał do OC... czegokolwiek. Poza tym nie było porządnej zimy :P Może jeszcze go pomęcze :kijem: ;)

 

A co do testu, to też zero nauki, a ostatnio to nawet prawdziwe zero :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie panowie icon_smile3.gif ja zero nauki i dwa lata temu mialem 74 pkt'y icon_razz.gif

 

nie jest zle...

Heh, ja teraz jestem w drugiej klasie... Jak "starszeństwo" pisało ten wcześniejszy próbny, to my też coś tam pisaliśmy. Nie wiem tylko, czy tak było w każdej szkole, czy to tylko wymysł naszej Przybitej Dyrekcji :D . W każdym razie - zero nauki, a z humanistycznego 48/50 (dwa pkt zgubiłem na błędach interpunkcyjnych w rozprawce)

 

Czyż ja nie jestem genialny? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...