Skocz do zawartości
infospec

Czy Ten Procek, Płyta I Grafa Będą Śmigac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się Was poradzić. Mianowicie będe dysponował kwota 2000zł i chce złożyć kompa. Po chwili zastanowienia stwierdziliśmy że niektóre części moge wykożystac w moim nowym zestawie, w ten sposób cała kwota mogła pójść w jedynie kilka elementów i tak:

 

 

Procek: AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Winchester - 684zł

Płyta gł.: Microstar K8N Neo4-F nForce4 4x - 358zl

Grafa: ???

 

Tutaj nie mam pojęcia, rozważamy te dwie karty:

 

Radeon X800GT PowerColor 256MB DVI + TV BOX (PCI-E) - 679zl

oraz

Radeon X1600XT Microstar 256MB TV & 2xDVI BOX - 749zl + gra colin 2005

 

nie mam pojęcia która z tych kart będzie szybsza w grach. Czy ktoś mógłby pomóc wygrać a może zaproponować alternatywe? Ważne aby cena nie była wyższa jak 800-850zł.

 

Pamięć: Narazie (dopóki nie zdobęde kolejnych funduszy) z mojego starego kompa 1x 512MB DDR 333MHz

Dysk: (już mam) Maxtor 300GB 16MB cach, 7,200RPM, UltraATA 133

Napęd: (już mam) DVD+/-RW LG GSA-4163B

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 PFC - 109zl

 

Czy ten zasilacz to wszystko utrzyma? A może byście sugerowali jakieś zmiany? Ważne aby koszt części które musze kupić (procek, płyta i grafa +zasiłka) nie wyniosły więcej jak 2000zł.

 

Zestam będzie między innymi używany do grania.

 

Czekamy na Wasze komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 3000+ vience - 579 zł

Frezer - 70 zł

Asrock Dual Sata 2 - 220 zł

6800GS - 830 zł

Do tego polecałbym jeszcze nową zasiłkę, np. Fortona 400W lub Hiper'a (dobrze trzyma napięcia, jest stabilny i nie wydasz na niego majątku).

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo to "wyje", jeśli to szum, porównywalny z tanimi zasilaczami to zdążyłem się do tego przyzwyczaić i nie szczegółnie mi to przeszkadza.

 

Za to poczytałem troche tutejsze forum i jakoś nie bardzo jestem przekonany do tego ASRocka :/. Sam fakt że to ASRock powoduje u mnie obawy, wszyscy znajomi który mieli jakiekolwiek płyty tej firmy byli z nich niezadowoleni. Do tego wyczytałem że aby ta płyta stabilnie działała to praktycznie "na dzień dobry" trzeba jej wgrywać biosa. A co sądzicie o tej MSI którą w pierwszym poście wymieniłem, jest aż tak beznadziejna?

 

I jeszcze jedno pytanie, do czego są te porty PCI-E x1 i x4? co się do nich montuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

czy barton 2500 podkrecony tak do 3200+albo i wiecej jakas płyta główna, radeon 9550, czy to pojdzie na codegenie 300W :>?

Nawet bym nie podłączał.

I jeszcze jedno pytanie, do czego są te porty PCI-E x1 i x4? co się do nich montuje?

Karty rozszerzeń, ale nie widziałem jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon X1600XT Microstar 256MB TV & 2xDVI BOX - 749zl + gra colin 2005

<-- Tego NIE bierz. Ja bym również polecił GF 6800GS i Fortona 400W jako zasilacz.

BTW będziesz podkręcał procka?

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW będziesz podkręcał procka?

No skoro już procek ma odpowiedni potencjał to może nie do jakiś tam kosmicznych wartości żeby go potem azotem chłodzić ;), ale myśle że jakiś OC by się przydał aby wykożystac potencjał drzemiący w tym cudeńku :)

 

Tyle że jak wcześniej już napisałem, zastanawia mnie ta płyta ASRock'a, jakoś przykre doświadczenia znajomych i "kwiatki" jakie zgłaszali jej właściciele w którymś temacie na forum troche mnie sceptycznie do niej nastawiają.

Edytowane przez infospec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...