Skocz do zawartości
Lando

O/c Karty - Od Czego Zależy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jak podkręci się karta zależy od czegoś (mobo?) czy tylko i wyłącznie od samej karty graficznej?

 

Chciałem sprzedać moją ale chciałbym mieć gwarancję, że temu komu sprzedam tak samo się podkręci.

 

PS

Nie mówcie o zasiłce bo to jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykład z życia u mnie karta śmigała jak w podpisie podczas gry (nie do benchmarka do benchmarka jeszcze 10 Mhz ram i pamięci wyżej i to bez otwierania budy czy okna w pokoju...) u kumpla zła wentylacja budy i zasilacz modekom 300W i maksymalne oc karty to już tylko 370/250(500ddr) różnica rzędu 20% <_<

 

ale zasilacz to podstawa ja u niego włozyłem 2 wentyle na karte 90 mm @3000 rpm (u mnie prucz tego jeszcze lekki przewiew w budzie jak w podpisie) czyli zasilacz musi byc dobry co ciekawe wcześniej pare tygodni sprzęt tylko że bez podkręconego lekko proca jak dziśon jest lekko @, chodził na 300W feelu :]znaczy sie mój feel lepszy niż jego modekom ale to właściwie niczego nie dowodzi ... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby od tego, jakie jakości „materiały” zostały użyte do wykonania karty. Kondensatory, stabilizatory, pamięci, itp...

Czytaj uważnie. Chodzi o porównanie o/c tego samego egzemplarza karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim

 

tak wlasnie myslalem

ale balem sie ze jest jakas zaleznosc do mobo czy czegos innego niz samej karty(chlodzenia itp.)

 

przewiew w obudowie to zalicza sie do chlodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale balem sie ze jest jakas zaleznosc do mobo czy czegos innego niz samej karty(chlodzenia itp.)

Nie zapomnij o zasilaczu bo to bardzo ważna crzecz. ten ktoś może mieć gorszy i już się karta nie podkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewiew w obudowie to zalicza sie do chlodzenia ;)

niee tu się odrobinke mylisz

PKT1. jak chcesz kręcić MUSISZ mieć przewiew w budzie bo inaczej to postępujesz głupio po prostu inaczej mówiąc przewiew w budzie to podstawa

 

PKT2.natomiast samo chłodzenie np. proca czy gpu czy memek na karcie czy co się tam grzeje przy oc (mosfety) to jest po pierwsze zwiększenie powierzchni oddawania temperatury (wymiany cieplnej z otoczeniem) z grzejacego się elementu czyli radiator no :D no i oczywiście bezpośredni nawiew na element oddający temperaturę (czyli jak już ustaliliśmy radiator) mający na celu przyspieszenie wymiany chłodnego powietrza wokół radiatora :D

 

chłodzenie wodne czyli potocznie kible to inna para kaloszy aczkolwiek tam pkt 1 również ma zastosowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...