Skocz do zawartości
josef

Temperatura HDD

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 45stopni bez chlodzenia, przy zamknietej obudowie.

40gb Barracuda IV.

naprawde niewiem czy jest sens chlodzenia dysku!?

210560[/snapback]

Też mam identyczną Barracude i bez chłodzenia najwięcej było 46^. Więcej niezaobserwowałem. Było to ok. 2 godzinne kopiowanie + później defrag 50 GB. Niemam żadnych popatkowych wentyli w obudowie. W całym kompie są 2 wentyle(zasilacz + proc). Edytowane przez adios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40gb Barracuda IV - 30*C

200GB Barrcuda - 37*C

 

To jest bez zadnego chłodzenia, przy normalnym uzytkowaniu z mułkiem

 

40gb Barracuda IV - max. 35*C

200GB Barrcuda - max. 45*C

 

Tez bez chłodzenia przy maxymalnym obciazeniu

 

Przy właczonym "domowym" poteznym wiatraku oba dyski max 25*C ;)

Przypływ powietrza to ma chyba z 200-300 CFM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate 40GB Barracuda IV - 27luz/33srednio/40porzadnie

Seagate 200GB SATA NCQ - 30luz/35srednio/45porzadnie

 

Ale mam taki duzy wiatrak kuchenyn i jak wlaczam jakas giere i go zapodam to temp procka spada o 7 stopni, ,system o 12 a dyski o 15 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle 30-35 (tyle co w budzie) , zalezy od temp. w pokoju ... stres 50 mniej wiecej ...

 

juz mnie denerwowala glosnosc wd800jb , tylko jego slyszalem ... z determinacji i z braku czasu oblozylem dysk dosyc gruba warstwa "tkaniny" (obrus dokladnie :wink:) i teraz hdka nie slychac prawie wcale ... oczywiscie zmartwieniem jest teraz temp. w idle 40 , w stresie przypuszczam ze 60 , ale najwyzej udalo mi sie 56 uzyskac i jestem w sumie zadowolony ... polecam moja "metode" spragnionym ciszy ...

 

w budzie nie ma juz takiego porzadeczku niestety .. jakas "szmata" lezy :lol:

i kolejne zmartwienie ... dzieki wyciszeniu zaczal halasowac .. monitor :wink:

Edytowane przez HaL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Posiadam hdd ibm dtla-3070 30gb 7200rpm położony ostatnio na gąbce umieszczonej na spodzie budy. Wieje na niego Ac Fan TC Pro (wciągający do budy powietrze z zewnątrz jednocześnie), którego termistor jest przylepiony do hdd. Temeratura nieco spadał (w idle do 40C), dysku nie słychać podczas pracy natomiast podczas np. defragmentacji rozgrzewa się nawet do 53-54C. Rozumiem, że położenie na gąbce pogarsza możliwość schładzania hdd ale niepokoi mnie ta temperatura. Z drugiej strony dopiero od niedawna zinteresowałem się tematem poprawienia cłodzenia w ubudowie i jej wyciszeniem. Dysk pracuje już od prawie 5 lat bez żadnych problemów.

Macie jakiś pomysł co można jeszcze zrobić oprócz kupowania drogich radiatorów na hdd (zalman)? Dodam że pozostałe temperatury w budzie mam w normie tj. poniżej 40C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Ja ma Caviara 80GB 8mb cache ATA. W spokoju ma 40-42stp. C. Ostatnio przy defragmentacji doszedł do 53 stp. sprawdzałem programem Everest, czy to dużo jak na taki dysk, (nie chłodze go niczym)???. Jest podłączony razem z nagrywakrą DVD jako slave (nagrywarka jest na master) czy to odpowiednie i najbardziej efektywne podłączenie (drugi kanał zajmuje cr-romek) ???

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------

Sempron2400@2800 (198*10)

Ecs N2U400-A

256*2 good ram dual (7-3-3-2)

5200Ultimate (305/610)

Chiftec 360W (ten z dwoma wentylkami)

Caviar 80gb 8mb 7200obr. ata100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj master ST380011A (Seagate 80GB) zimny... nie boje sie o niego.

 

W kieszeni mam ST340810A (Seagate 40GB - starszy) i troszke sie grzal, wiec bylem zmuszony sciagnac ta gume, ktora swego czasu Seagate zakladal na swoje dyski w celu ochrony przed uszkodzeniem - jak sie pozniej okazalo, byla ona najczestrza przyczyna przegrzania i uszkodzenia dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja Barracuda z podpisu :) ma na maxa 36 stopni przy zamknietej budzie i bez zadnych dodatkowych wiatrakow (jest jedn jedyny zamontowany wiatrak na procku)... sprawdzalem z 2 wiatrakami dodatkowymi (wdmuciach!acym i wyciagajacym i temp spadla o 5-6 stopni a gdy zamontuje 3 wentula przed samym dyskiem -taka mam opcje w budzie to temp dysku 28-30stopni na maxa (po ostrej pracy dysku)... Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie samsung w idle 19 C a wd 26 C B)

 

w stresie :) odpowiednio 26 i 31 C :D wieje na nie wiatrak 90mm choć bardziej na samsunga, po porostu owiewa go z obu stron, jak dołoże drugi centralnie na wd`ka to twmperaturki będą identyczne, albo ciutek wyższe - w końcu wd jest systemowy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było w tych 10 stronach postów więc podam mój pomysł.

Mam 120gb maxtora 8MB ATA 133 - tem ok 17-20stopni. max stres defragmentacji 22-23 stopnie.

Zastosowałem fajny myk. boki hddd ktore stykają się z ramkami są posmarowane pastą termoprzewodzacą. ok2-3 stopni w dół.

 

Wentylator tylko wwiewający na dole obudowy, nie bylo roznicy jak byl podpiety pod hdd, wole wiec zeby chlodzil wszystko a nie sam dysk..

 

chlodny dysk to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD80 - 35st idle-everest

 

mam go od roku, ale od poł wydaje mi sie :? ze zaczął głośniej pracować :(

jest głośniejszy od zasiłki :!:

 

zastanawiam sie czy to aby nie wina temp ??? w stresie ma do 45st :!:

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

WD80 - 35st idle-everest

 

mam go od roku, ale od poł wydaje mi sie :?  ze zaczął głośniej pracować :(

jest głośniejszy od zasiłki :!:

 

zastanawiam sie czy to aby nie wina temp ??? w stresie ma do 45st :!:

1465055[/snapback]

 

Identyczna sytuacja jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja ostatnio zlozylem bratu kompa, 3.2GB seagate na system i 60GB na reszte seagata w kieszeni.

 

Powiem tak po kilku godzinach grania mojego brata jak wyjmuje dysk to mam gwarantowane poparzenia naskorka. Dysk jest wrzacy.

 

Moze to jakos przezyje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...