Skocz do zawartości
josef

Temperatura HDD

Rekomendowane odpowiedzi

hdd 22-25max , cpu 34-38max , mobo 19-22max , jeden wentylator  a hdd to baraka 40 , 7200

nie no stary ja tobie w te temperaturki to nigdy nie uwierze. procek na 1,9V i max 38 stopni. buehehe. i hdd 25 :D. chlodzisz wszystko kaskada z freonu czy poprostu robiles pomiary w ziemi jak komp byl na parapecie za oknem? takiej polewki to nie mialem od roku chyba. wiecej poprostu nic nie mowie bo szkoda slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Caviar 160GB, 8MB Cache, S-ATA

 

Dysk chłodzony dwoma wentylatorkami 40x40 ( http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=599 )

 

Dysk przy normalnej pracy (system, przeglądarka, komunikator, muzyka, itd poprostu bez grania) 29 do 31 st. Chłodzenie jest praktycznie bezgłośne.

 

PS.

Hex, tobie przydało by sie uporządkowanie przewodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w speedfanie jest jakas temperaturka 24*C, to chyba od dysku, bo teraz jest chlodzony Zalmanem F2 - w silent.

Ale w zakladce SMART w SpeedFanie, niema mojego Maxtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam maxtora [patrz podpis] i temp przy takim normalnym uzywaniu kompa [net,muza itp] to ok 35* a tak jak gram dluzej to kolo 40*C chłodze go Arctic Cooling FAN PRO TC obroty 1600 rpm cisza. jedynie co mnie w[ciach!]ia to wentyl boxowy na procku hałasuje jak cholera łep boli piszczy brzeczy omg :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja temperaturka na Baracudzie z jednym Arctic'iem w stanie spoczynku kompa to 33 stopnie (bez obudowy z obu stron) jak gram podnosi się tylko o 1 stopień, ale mam zamiar walnąć sobie jeszcze jednego Arctica na dysk. I tutaj mam małe pytanko - Czy niska temperatura na dysku, załóżmy około 22-25 stopni, wpływa negatywnie na jego pracę?

Edytowane przez nero22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD RE 160Gb s-ata i niech mi ktos napisze jak mam zmierzyc mu temperature?(programowo) Szukalem roznych programow na necie i zadne nie sa kompatybilne z dyskami s-ata. Wiec jak ktos zna taki program to z gory dzieki za pomoc a dysk sie konkreteie grzeje tylko pytanie jest ile stopni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski takie jak w podpisie. Temperatury to następująco (normalna praca):

Samsung - 25C

Seagate - 34C

 

W stresie temperatury nieznacznie podskakują. Wieje na nie Arctic Fan Pro TC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiszę twardziela w kieszeni (żeby jargotu było mniej słychać) z jakimś małym wentylatorkiem, zamknięta buda -> 40-44*C,w idle - przy normalnej pracy w systemie i do tego jeszcze temperatura otoczenia.

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie samsung 80 GB temperaturka w pokoju +33*C buda zamknieta dwa wentylatory wyciagajoce z tylu 80,jeden wdmuciach!acy z boku 80 ,z przodu wycjognieta jedna zaslepka nad dyskiem

 

HDD 39*C

Cpu 48*C

Plyta 45*C

:unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na te temperatury wasze to sie troche przestraszylem :P W tej chwili przy otwartej budzie i nadmuchu wentylatorem 60x60 barracuda 80gb ma 45*C a seagate 5400rpm 40GB ma 46*C. Wizde ze musze zainwestowac w troche lepsze chlodzenie:) Pamietam ze byly momenty ze przy zamknietej budzie i bez wentyla nadmuciach!acego temp na barracudzie dochodzila do 52*C :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung Sp1614n 160/8/pata - w pracy ale nie full load (kilka transferów, łącznie paredziesiąt KB/s + muza) i przty temp w obudowie 32*C ma 37*C, zero nawiewu, (najbliższy wentyl jest na grafice;), do tego ma jeszcze taśmę zwiniętą na sobie, komp 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie:

Zasilacz - wentyl 12 cm REVOLTEC 120x120x25mm. Dark Red - 22,5 dBA,

CPU - Pentagram Freezone QC 80 AlCu <obroty minimum>

GPU - Nebieski ZALMAN NB47J + wentyl 80x80 podpiety na 5V

Northbridge - COOLERMASTER PAC-P01 Blue

HDD SAMSUNG 80 GB - chłodzenia brak :wink:

 

Taśmy HDD/CD-ROM/FDD - SILIKON

Kable - Miękie wężyki koloru czarnego

 

Wywalone 3 śledzie

 

Temperatura w pokoju śr. 25-27*C

post-118802-1126422123_thumb.jpg

Edytowane przez JabGSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxtor Maxline Plus II 250GB SATA

 

idle, ok 50 stopni, stres max 54

 

z wentylatorem 120mm (1200rpm) z przodu:

idle max 42 stopnie, stres 47

 

 

Oba te dyski maja bardzo podobne temperatury, roznice w granicach od 1 do max 3 stopni celcjusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...