Skocz do zawartości
josef

Temperatura HDD

Rekomendowane odpowiedzi

34 stopnie - dysk Seagate Barracuda 4 80 GB chlodzony coolerem na HDD firmy Spire - instalowany na spod; obudowa zamknieta, brak innych zrodel chlodzenia.

dysk Maxotr 7200 rpm 30 GB - bez chlodzenia ma 59 stopni.

wszystkie pomiary wyknane programem Sisoft Sandra 2003 Pro na plycie Gigabyte 7VAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barracuda 4 20 GB ... która sobie własnie leży koło mnie (dyskietka mojego qmpla ;-)) ... miała 35*C po skopiowaniu na nią 9 GB filmuff (czyli chyba już sie rozgrzała) ... aha otwarta buda .. bez nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego na maxtorze:

 

Dołączona grafika

 

sęk w tym, że on wydaje się być wręcz zimny - może przez te radiatorki, może bo taki model, co się nie grzeje (40GB, ata100, 7200obr), nie wiem jak sprawdzić temp - czy wszystkie dyski mają czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na barracudzie 40 GB bez chłodzenia było 48°C i więcej, no to zdechła.

Na gwarancji za dopłatą wziąłem Baracudę 60 GB i ją chłodzę by nie zdechła temp max prz defragmentacji to 43°C

przy normalnym użytkowaniu 35°C (tak jak na maxymalnie obciążonym CPU :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki software'owy sposób można zmierzyć temperaturę Caviara SE

SpeedFan, DTemp, HDD Temperature, ActiveSMART ... nie widzą temperatury dysku. Wszystkie inne "prawie" parametry są ok.

Caviar nie ma Diody termalnej , wiec temperatury ze Smarta nie odczytasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwyklę trochę offtopic ;D

 

Z której strony najlepiej odprowadzać ciepło dysku?

Chodzi konkretnie o to że mam zamiar hdd wb zrobić tylko nie wiem jaki kształt?

 

Czy taki _ zakładany po prostu z góry na hdd, czy taki zakładany z góry w kształcie U co by boki też przykrywał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego na maxtorze:

 

Dołączona grafika

 

sęk w tym, że on wydaje się być wręcz zimny - może przez te radiatorki, może bo taki model, co się nie grzeje (40GB, ata100, 7200obr), nie wiem jak sprawdzić temp - czy wszystkie dyski mają czujniki?

 

Czy Twój Maxtor też się tak smaży? moja 80-tka (8Mb cache) tak się rozgrzała że plastik się nadtopił!!!!!!

Ale dysk chodzi

 

BTW z czego zrobiłeś takkie fajne radiatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego na maxtorze:

 

sęk w tym, że on wydaje się być wręcz zimny - może przez te radiatorki, może bo taki model, co się nie grzeje (40GB, ata100, 7200obr), nie wiem jak sprawdzić temp - czy wszystkie dyski mają czujniki?

 

Czy Twój Maxtor też się tak smaży? moja 80-tka (8Mb cache) tak się rozgrzała że plastik się nadtopił!!!!!!

Ale dysk chodzi

 

BTW z czego zrobiłeś takkie fajne radiatory?

radiatory qpiłem w sklepie elektronicznym 6,5zł/szt (gdańsk, ul. jesionowa)

moj dysk się słabo grzeje 8O , jednak mogę to tylko stwierdzić po dotyku - jest lekko ciepły, jak już. nie mam softu by to sprawdzić - speed fan nie odczytuje temperatury (do tego wprowadzał zaburzenia napięcia zasilacza, +5V nagle skakało do 6V 8O ). na pewno nie ma takich temperatur by coś się mogło stopić :twisted:

a radiatorki działają, bo są ciepławe. w danych producenta jest by ten dysk osiągał max temp 40*C - na pewno tyle nie ma.

 

polecam sklepy elktroniczne - w każdym jest całkiem spory wybór radiatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie mam softu by to sprawdzić - speed fan nie odczytuje temperatury ...

oj kolego - zerknij na odpowiedz Grimlock'a tam masz wymienione kilka programow :)

do ktoregos programu jest dodatek (CheckHDDTemp) ktory sprawdza czy Twoj HDD posiada diode zczytujaca temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie mam softu by to sprawdzić - speed fan nie odczytuje temperatury ...

oj kolego - zerknij na odpowiedz Grimlock'a tam masz wymienione kilka programow :)

do ktoregos programu jest dodatek (CheckHDDTemp) ktory sprawdza czy Twoj HDD posiada diode zczytujaca temp.

heh, wybieram się na poszukiwania - chociaż Grimlock stwierdził, że żaden nie działa, cóż zobaczymy...

 

aha, sznurki do tego softu mile widziane...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...