Skocz do zawartości
bartez2

Tagan

Rekomendowane odpowiedzi

@SlowsilVa

mozesz pisac mniej zagadkowo i wtajemniczyc niewtajemniczonych? :D bo ja nie bardzo kumam co jest na tym zdjeciu

 

a ze mnie denerwuje moj hutnkey (jest za glosny) i zamierzam go zmienic na cos cichego, bardzo cichego, ale w gre wchodza tylko "standardowe" konstrukcje tzn. zadnego pasywnego czy polpasywnego nie chce, czytalem oczywiscie ze tagany sa jedne z najcichszych a najcichsza seria tagana jest U01, no ale czy nie ma czegos cichszego ? bede budowal WC wiec cyrkulacja powietrza wywierana przez zasilacz nie ma dla mnie duzego znaczenia, byly wymienione w tym temacie zasilacze antec neoHE no i seasonic i czy one sa cichsze od tego tagana U01 ? antec mi sie bardzo podoba, ze wzgledu na jego nowoczesnosc (bardzo mocna "dwunastka", kosztem +3,3V i +5V ktore odchodza w zapomnienie jak socket a) troche mniej cena, baaa cena bardzo mi sie nie podoba, cena seasonica jest w porzadku no i "dwunastka" tez, a moze cos innego jest cichsze od U01 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlowsilVa

mozesz pisac mniej zagadkowo i wtajemniczyc niewtajemniczonych? :D bo ja nie bardzo kumam co jest na tym zdjeciu

hehe :)

 

SilverStone PSU Acoustic Cover PP02 to specjalna obudowa montowana z tyłu komputera, której zadaniem jest eliminacja hałasu generowanego przez zasilacz. We wnętrzu znajduje się specjalny materiał (Gąbka) redukujący hałas.

Produkt może być stosowany ze wszystkimi standardowymi zasilaczami i obudowami ATX.

 

http://www.silverstonetek.com/products-pp02.htm

 

Co do Twojej zasilki - mozesz sprobowac wlozyc tam slynnego Fandera - podobo bezglosny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wooow, fander to dosyc nowy produkt a juz jest slynny? :D super :D

 

no oczywiscie ze moge, ale fander ma "tylko" 12cm a huntkey ma 14 cm wichure, jakby byly fandery 14 cm no nawet bym sie nie zastanawial, ale jednak zawsze moze sprobuje kombinacje z 12 fandera i 8cm arcticiem z tylu, albo moze nawet i z samym 12cm fanderem ale boli mnie tylko gwaranja ktora mam wazna jeszcze poltora roku a znajac zlosciliwosc rzeczy martwych to ..... brrrr wole nawet o tym nie myslec :/

 

ale wytlumacz mi jedno: masz tagana U01 to co ty tym czyms wygluszasz? halasu ktorego nie ma? :P

 

a tak z ciekawosci to ile to kosztuje ?

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wytlumacz mi jedno: masz tagana U01 to co ty tym czyms wygluszasz? halasu ktorego nie ma? :P

 

a tak z ciekawosci to ile to kosztuje ?

kosztuje 29 zl.

 

Pare postow wyzej JeloX tez zali sie na halas Tagana. Niektorzy pewnie powiedza - wadliwa sztuka! Prawda jest taka, ze gdy masz coraz cichszego PCta, Tagan przestaje byc bezglosny - jest cichutki w porownaniu do innych zasilaczy w tej cenie jednak izolujac, eliminujac czy chociazby minimalizujac odglos innych elementow komputera staje sie slyszalny, nawet przy ledwe krecacych sie wiatraczkach :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosztuje 29 zl.

 

Pare postow wyzej JeloX tez zali sie na halas Tagana. Niektorzy pewnie powiedza - wadliwa sztuka! Prawda jest taka, ze gdy masz coraz cichszego PCta, Tagan przestaje byc bezglosny - jest cichutki w porownaniu do innych zasilaczy w tej cenie jednak izolujac, eliminujac czy chociazby minimalizujac odglos innych elementow komputera staje sie slyszalny, nawet przy ledwe krecacych sie wiatraczkach :|

 

Moj komputer nie nalezy do cichutkich.wyciszenie mojego kompa polega na zmiejszeniu obrotow wiatraczkow na grafice w 2d do 30%,zmniejszenia obrotow boxowego coolera dzieki programowi Qfan.Ten Tagan jest nawet słyszalny gdy wszystko dam na full-coolerki,box,grafike.Kupiłbym sobie taki wygłuszczacz gdybym mial Fortrona za 100 a nie Tagana za 270zł który mail byc cichyyyy.

 

Edit:

Gadałem z zenfistem-mówi ze mozliwe ze jest zbyt duze obciązenie.250W w Default i "buczy"-jakie mi to obciązenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 4 lata temu kupiłem Tagana 330W. Faktycznie był bardzo cichy, ale szczerze mówiąc wtedy nie myślałem o wyciszaniu komputera i nie zwracałem uwagi na odgłosy płynące z wewnątrz PC. Dopiero po roku zacząłem się bawić w eliminowanie "dźwięków" z obudowy. "Bawię" się po dsis dzień, a raczej walczę i jedno zauważyłem, co bardzo mnie rozczarowało a mianowicie Tagan się...pogorszył. Nie wiem co ta firma zrobiła z tymi Taganami ale są wyraźnie głośniejsze. Tak tak..mówię tu o serii U01. Tego Tagana co kupiłem 4 lata temu nie słyszałem (sic!), no oczywiście wyłącznie lekkie terkotanie, ale trzeba było się wsłuchać. Po jakimś czasie (miesiąc temu) kupiłem ponownie Tagana 330W i co....i kicha. Oczywiście był cichy, ale nie bezgłośny jak ten stary. Myślałem, padnięta sztuka, ale moje obawy potwierdziły się jak poszedłem do kumpla, któy też ma (przezemnie polecanego) Tagana, który kupił 4 miesiące temu, potem kolejne wizyty u innych osób i...wciąż ten sam, nie wiem jak to opisać, "huczący" odgłos przepływającego powietrza. Obecny TAgan nie jest oczywiście męcząco głośny, ale po tym jak przyzwyczaiłem się do mojego "staruszka" i jego fantastycznie cichej pracy byłem, delikatnie mówiąc, wkurzony. Potem kupiłem Seasonica 330W, ale to nie to czego się spodziewałem, w między czasie pojechałem na Antec'u Smart Power 350W, równie głośny. W obecnej chwili przestaję już wierzyć w zapewnienia producentów i "recenzentów" typu "bezgłośny zasilacz". Mam już pieniądze na pasywny zasilacz....tak tak temperatura wzrośnie, no cóż wkroczyłem w próg "maniactwa", czas pokaże czy się przeliczyłem i czy puszczę komputer z dymem.

 

Moja Rada dla maniaków ciszy, jakim i ja być może jestem, przestańcie wierzyć w supersilent, ultrasilent, no-voice i takie tam bzdury a Tobie @bartez i tak polecam u01 bo choć bezgłośna nie jest to z pewnością cichsza od u22. Co do stabilności napięć zarzutów nie mam.

 

Nie wiem czy ktoś zjedzie mnie za to co powiedziałem czy nie, ale szczerze mówiąc wisi mi to, nigdy więcej nie wrócę do Taganów (firma zeszła na psy).

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, padnięta sztuka, ale moje obawy potwierdziły się jak poszedłem do kumpla, któy też ma (przezemnie polecanego) Tagana, który kupił 4 miesiące temu, potem kolejne wizyty u innych osób i...wciąż ten sam, nie wiem jak to opisać, "huczący" odgłos przepływanego powietrza.

 

 

Dokładnie tak bym nazwał odgłos wydobywający sie z mojego kompa!!!

 

Qrde-bo zaczyam sie obawiac ze gwarancja nic nieda.Tylko u mnie to "chuczenie" słychac w sąsiednich pokojach.Jak tylko go dostane po gwarancji to sprzedaje tego TaGada i inwestuje w Fortrona+porzadne wyciszenie zasilacza.Bede miec spokoj z kilometrami kabla TaGada i Ciszeeee!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jejox

Uważaj jednak z Fortronami, owszem są to bardzo dobre zasilacze w stosunku do ceny i możliwości, ale spotkałem się już z piszczącymi egzemplarzami tej marki (cewki), choć nie zaprzeczam, że był to wyłącznie przypadek. W chieftecach z 120mm wiatrakiem to piszczenie jest już nagminne. Gro osób odczuwa to zjawisko przy przeglądaniu internetu (w trakcie używania scrolla od myszki), choć i tu reguła ta nie potwierdza się w każdym modelu. Ehhh, tyle zasiłek już przerobiłem i tyle "osłuchałem", że obecnie nie mam swojego lidera. W moim starym Taganie właśnie zaczęły piszczeć te cholerne cewki i dlatego kupiłem nowy, , walczyłem z nimi przy pomocy silikonu, ale nie pomgło, teraz tego żałuję bo lepiej było je zalać żywicą epoksydową, ehh człowiek uczy się całe życie.... :sad:

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jejox

Uważaj jednak z Fortronami, owszem są to bardzo dobre zasilacze w stosunku do ceny i możliwości, ale spotkałem się już z piszczącymi egzemplarzami tej marki (cewki), choć nie zaprzeczam, że był to wyłącznie przypadek. W chieftecach z 120mm wiatrakiem to piszczenie jest już nagminne. Gro osób odczuwa to zjawisko przy przeglądaniu internetu (w trakcie używania scrolla od myszki), choć i tu reguła ta nie potwierdza się w każdym modelu. Ehhh, tyle zasiłek już przerobiłem i tyle "osłuchałem", że obecnie nie mam swojego lidera. W moim starym Taganie właśnie zaczęły piszczeć te cholerne cewki i dlatego kupiłem nowy, , walczyłem z nimi przy pomocy silikonu, ale nie pomgło, teraz tego żałuję bo lepiej było je zalać żywicą epoksydową, ehh człowiek uczy się całe życie.... :sad:

 

Dlatego błedem moim zdaniem jest wydawac 300zl na zasilacz ktory posiada 3 letnia gwarancje bo po 1,5 roku i tak bedziesz musial go zmienic bo nie bedzie wystarczał.Ogólnie rzecz biorac wkopałem sie z tym Taganem bo oczekiwałem czegos wiecej.Ale to koniec o nieszcesnym Taganie380UO1-skąnczy on swoj zywot na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego błedem moim zdaniem jest wydawac 300zl na zasilacz ktory posiada 3 letnia gwarancje bo po 1,5 roku i tak bedziesz musial go zmienic bo nie bedzie wystarczał.Ogólnie rzecz biorac wkopałem sie z tym Taganem bo oczekiwałem czegos wiecej.Ale to koniec o nieszcesnym Taganie380UO1-skąnczy on swoj zywot na allegro.

No to załamka , składam sobie po latach spędzonych na procku 400 mhz w końcu nowego kompa i czytam fora hardware od dwóch tygodni i czym więcej czytam tym mniej wiem niestety :(, teraz właśnie kopałem archiwum znowu w poszukiwaniu opinii o zasilaczach (cichy, wydajny, stabilny i do 300 zł max) aby się do końca upewnić i przed przeczytaniem tego wątku powiedziałem sobie ha.....chociaż jedna rzecz jest pewna "Taganie380UO1".......................a tu takie kwiatki :cry:

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Po jakimś czasie (miesiąc temu) kupiłem ponownie Tagana 330W i co....i kicha. Oczywiście był cichy, ale nie bezgłośny jak ten stary. Myślałem, padnięta sztuka, ale moje obawy potwierdziły się jak poszedłem do kumpla, któy też ma (przezemnie polecanego) Tagana, który kupił 4 miesiące temu, potem kolejne wizyty u innych osób i...wciąż ten sam, nie wiem jak to opisać, "huczący" odgłos przepływającego powietrza. Obecny TAgan nie jest oczywiście męcząco głośny, ale po tym jak przyzwyczaiłem się do mojego "staruszka" i jego fantastycznie cichej pracy byłem, delikatnie mówiąc, wkurzony. Potem kupiłem Seasonica 330W, ale to nie to czego się spodziewałem, w między czasie pojechałem na Antec'u Smart Power 350W, równie głośny. W obecnej chwili przestaję już wierzyć w zapewnienia producentów i "recenzentów" typu "bezgłośny zasilacz". Mam już pieniądze na pasywny zasilacz....tak tak temperatura wzrośnie, no cóż wkroczyłem w próg "maniactwa", czas pokaże czy się przeliczyłem i czy puszczę komputer z dymem.

Płyta Główna: Gigabyte Ga-K8NSC

Procesor: AMD Sempron s939 3000+

Pamięci: 2x256 MB Ram (Hynix D43)

Karta Grafiki: Saphire Radeon 9600pro+ Zalman ZM80D-HP

Dysk Twardy: Samsung Sata II HD080HJ 80GB

Zasilacz: Tagan 330W.

Rozmawiamy o kompie z siga?

 

Każdy zasilacz pracujący z obciążeniem powyżej 70% mocy znamionowej będzie głośny, szczególnie że w nowych wykonaniach zmieniono wiatraki i układ nimi sterujący w celu zapewnienia nieco niższej temperatury wewnątrz zasilacza. Tagan -U01 obciążony w 102% chodzi jak suszarka ;) i tak ma być, bo innaczej elektronika się ugotuje.

Twój konfig obciąża TG330-U01 mniej więcej w 85%, czyli trochę powyżej progu przy którym który producent założył wzrost obrotów wiatraka (jak wyżej). Sprawdzałeś jak zachowa się TG380 albo TG420 (-U01) w twoim kompie?

U ciebie dodatkowo pasywne chłodzenie karty graficznej podgrzewa powietrze przepływające przez zasilacz, co powoduje wzrost obrotów wiatraków - czyli słyszalny efekt.

Po założeniu zasilacza z pasywnym chłodzeniem prawdopodobnie temperatura w obudowie wzrośnie do tego stopnia że zaczną się problemy z grafiką -> widziałem już takie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o kompie z siga?

 

Każdy zasilacz pracujący z obciążeniem powyżej 70% mocy znamionowej będzie głośny, szczególnie że w nowych wykonaniach zmieniono wiatraki i układ nimi sterujący w celu zapewnienia nieco niższej temperatury wewnątrz zasilacza. Tagan -U01 obciążony w 102% chodzi jak suszarka ;) i tak ma być, bo innaczej elektronika się ugotuje.

Twój konfig obciąża TG330-U01 mniej więcej w 85%, czyli trochę powyżej progu przy którym który producent założył wzrost obrotów wiatraka (jak wyżej). Sprawdzałeś jak zachowa się TG380 albo TG420 (-U01) w twoim kompie?

Dokładnie tak to właśnie jest z tymi Taganmi U01 - mają od jakiegoś czasu nową rewizję i fabrycznie podwyższony zakres obrotów. W starszych wersjach czasem nawet nie kręcił się w ogóle wewn. wiatrak, w nowych już zawsze się kręci, zaraz po włączeniu kompa. Ja miałem 480tkę, czyli jeszcze trochę zapasu miała a i tak po pół godzinie grania w 3D szum powietrza wewnątrz zasilacza był już wyraźnie głośniejszy od delikatnego szumu miedzianego zalmana na karcie graf., który w 3D nieco przyspiesza!

 

Potem kupiłem Seasonica 330W, ale to nie to czego się spodziewałem, w między czasie pojechałem na Antec'u Smart Power 350W, równie głośny. W obecnej chwili przestaję już wierzyć w zapewnienia producentów i "recenzentów" typu "bezgłośny zasilacz".

Co do haseł typu: "Ultra Silent" itd- faktycznie, są różne pojęcia chichości pracy i producenci często tego nadużywają, ale mogę się wypowiedzieć co do jednego zasilacza - Antec seria NeoHE - jak na razie jest bezgłośny z odległości już 30 cm od obudowy. Bliżej słychać tylko delikatne terkotanie wiatraczka. Dodatkowo przy swojej wysokiej sprawności ledwo przyspiesza pod obciążeniem - ja jestem zadowolony. Też miałem świra na punkcie ciszy i teraz w końcu mam co chciałem. Zobaczymy tylko jak będzie latem. Natomiast seria SmartPower już tak cicha nie jest i nawet Zenfist to podkreśla w swoich opisach ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o kompie z siga?

NIE !!

 

U ciebie dodatkowo pasywne chłodzenie karty graficznej podgrzewa powietrze przepływające przez zasilacz, co powoduje wzrost obrotów wiatraków - czyli słyszalny efekt.

Po założeniu zasilacza z pasywnym chłodzeniem prawdopodobnie temperatura w obudowie wzrośnie do tego stopnia że zaczną się problemy z grafiką -> widziałem już takie przypadki.

A co mnie obchodzi, że u kogoś coś tam ?? Nigdy takich problemów nie miałem, nawet w najbardziej upalne dni !! Grafika nie była kręcona. A zasilacz pracował tak samo głośno z jak i bez obciążenia. Poodłączałem wszystko i podpiąłem tylko cd rom. DALEJ BYŁ TAK SAMO GŁOŚNY. Podkreślam jeszcze raz !! Na starym zasilaczu i przy tym samym konfigu nowy zasilacz pracował zdecydowanie głośniej.

 

Natomiast seria SmartPower już tak cicha nie jest i nawet Zenfist to podkreśla w swoich opisach

A to ciekawe ?? Bo pisałem maila do Zenfista z pytaniem czy Smartpower 350 jest cichszy od Tagana 330W i odpowiedział, cytuję "od obecnie produkowancyh tak". Co ty na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój konfig obciąża TG330-U01 mniej więcej w 85%, czyli trochę powyżej progu przy którym który producent założył wzrost obrotów wiatraka (jak wyżej)

:blink: A to ciekawe a mi się zdaje że w 61 %

 

Według tego poglądowego kalkulatora http://extreme.outervision.com/index.jsp moja maszyna zużywa nie więcej ja 202W co daje około 62% w przybliżeniu. Oczywiście tego typu kalkulatory nie są w 100% miarodajne, ale 85% a 62% to już chyba większa różnica i wykracza sporo poza błąd pomiarowy?? Wytłumacz mi jak to możliwe, może ja coś bredzę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncze wlasnie montowac mojego Tagana U15 w budzie TT Tsunami na plycie DFI LP UT nF4 Ultra-D i zostalo mi do podpiecia jedynie uziemienie. W poprzedniej zasilce (Chieftec HPC-360-302-DF) takiej opcji nie mialem wiec mam pewne obawy co do wyboru miejsca tego uziemienia :D Czy moge ten zaokraglony drucik przykrecic (a raczej zastosowac jako podkladke) do gornej prawej srubki mocujacej mobo do obudowy czy jest na to jakies szczegolne miejsce? I czy w ogole to uziemienie jest konieczne :P

 

PS. Zasilacz ten ma dodatkowe kable zasilania oznaczone jako P4 i P8. Rozumiem, ze na moim DFI starczy podpiac tylko P4, bo dla P8 nie widze slotu? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

:blink: A to ciekawe a mi się zdaje że w 61 %

 

Według tego poglądowego kalkulatora http://extreme.outervision.com/index.jsp moja maszyna zużywa nie więcej ja 202W co daje około 62% w przybliżeniu. Oczywiście tego typu kalkulatory nie są w 100% miarodajne, ale 85% a 62% to już chyba większa różnica i wykracza sporo poza błąd pomiarowy?? Wytłumacz mi jak to możliwe, może ja coś bredzę ??

Ale który konfig, ten z siga czy ten którego dotyczył Twój pierwszy post w temacie? (trochę się zgubiłem)

 

Nie używam tych kalkulatorów, liczę w Excelu. Mój błąd polegał na tym że zamiast mocy oddawanej wziąłem moc pobieraną - czyli nie ta kolumna. Mój błąd :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który konfig, ten z siga czy ten którego dotyczył Twój pierwszy post w temacie? (trochę się zgubiłem)

 

Nie używam tych kalkulatorów, liczę w Excelu. Mój błąd polegał na tym że zamiast mocy oddawanej wziąłem moc pobieraną - czyli nie ta kolumna. Mój błąd :oops:

Spoko nie gniewam się, chcę tylko zauważyć jeden fakt, o którym nie wiele osób zdaje sobie sprawę. Opinie na temat bezgłośnych Taganów jeszcze parę lat temu miały podstawę. Ale głowe dam sobie kurna uciąć, że producentowi po prostu przegrzewały się te "pierwszaki" i dlatego nieco przeprojektował kontrukcyję :sad:. Wciąz jednak uważam je za bardzo ciche ale jako maniak wyciszania nie powrócę już do tych zasiłek. No chyba że wypuszczą coś naprawdę przemyślanego. Pełen szacunek dla tej marki mam, ale co jak co zawód mi sprawił okrutny :sad: .

 

A teraz coś z innej beczki. Pytanie do Zenfista :rolleyes: Zauważyłem, że w sklepie Mcs.pl http://mcs.pc.pl/produkt1274.html Silverek kosztuje o całe 80 zł taniej niż u was :rolleyes: . Czy przewidujecie eqhm... eqhm.... promocję :D ??

Jeśli tak to bardzo chętnie u was go kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w takim razie chyba zrezygnuje z Tagana skoro te dwa są lepsze, wezme "Aerocool-a", rozumiem że on jak i Seasonic są tak samo ciche i stabilne ?

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w takim razie chyba zrezygnuje z Tagana skoro te dwa są lepsze, wezme "Aerocool-a", rozumiem że on jak i Seasonic są tak samo ciche i stabilne ?

Pozdrawiam

:blink: Nie porownuj tego Aero co Seasonic'a ,bo to jakby roznica dwoch klas :huh: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Tagan'a 480W U01 i... cichy jest... trzeba to przyznać... co prawda plotki o jego ultra, super ciszy są troszkę przereklamowane, ale na pewno jest cichszy od Chieftec'a 360W. W chwili obecnej słysze Zalman'a... potem Fander'a, ale to wszystko jest niczym patrząc na pracę dysku twardego... dopiero jak go odłączę mogę śmiało powiedzieć, ze komputer jest w miare cichy (słyszalny, ale ten hałas nie przeszkadza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Nie porownuj tego Aero co Seasonic'a ,bo to jakby roznica dwoch klas :huh: pozdro

nie znam się, dlatego pytam, Zenfist polecił mi te dwie zasiłki które określił jako ciche i stabilne, jako że ma trochę z tym sprzętem do czynienia więc mu wierze, jeżeli obie są ciche i stabilne to w takim razie na czym polega ta różnica dwóch klas, wykaż ją, jakieś dowody?, linki do testów, ja tu gdzieś dorwałem link do testu gdzie inny model Aerocool-a był chwalony, o Seasonicu czytałem także pozytywy na tym forum, pewnie któryś ma lepszą markę, ale nie wiem który, zresztą mnie to nie zbyt interesuje, Sony też miał kiedyś dobrą markę i co z tego teraz zostało, mnie przede wszystkim interesuje aby zasilacz był stabilny, wytrzymały oraz cichy no i żeby to się z czasem niezbyt gwałtownie zmieniało ?, chciałbym mieć komfort ciszy a także bezpieczeństwa oraz stabilności.

Podsumowując który lepszy i dlaczego?, a może coś innego do 300 zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Seasonic'a ,bo ten Aero potrafi byc glosny jak obciazenie wzrasta i dodatkowo jest to nieco przestarzala konstrukcja :? Brak zlacza pci-e ,pojedyncza linia +12V ,na korzysc Seasonic'a przemawia rowniez jego niesamowita sprawnosc :) pozdro

Faktycznie, Seasonic to dobry zasilacz. Nie grzeje się za bardzo przy dosyć dużym obiążeniu, co świadczy o wysokiej sprawności, choć do głośności to jest tak samo "słyszalny" jak cała reszta ultra cichych zasilaczy. W chwili obecnej nawet sprzedaję jednego 330W Seasonica na Allegro, właśnie dlatego, że nie spełnił moich oczekiwań co do hałasu przezeń generowanego. Na dzień dzisiejszy moje wymagania co do pracy zasilacza a zwłaszcza emitowanych decybeli są bardzo wysokie, ale nie nie realne, dlatego też jeżeli nie znajdę nic tak dobrego jak mój "świętej pamięci" Tagan to kupię porządną pasywkę.

 

Pytanie do Zenfista. Czy to prawda, że zasilacze Pasywne mają komponenty "zapożyczone" często z zasilaczy o dwukrotnie większej mocy. (np 300W ponoć mają podzespoły z odpowiedników 500W i wyżej) ??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic pomiędzy Aerocoolem a Seasoniciem to okablowanie jest na takim samym poziomie (oba nie mają PCI-E). Podwójne liniie +12V nic nie wnoszą (vide.: http://zenfist.pl/pelen.php?id=30). Przy umiarkowanym obciążeniu (czyli bez żarówek samochodowych :P) oba sa bardzo cichymi zasilaczami jednak nie bawimy się w takie bzdury jak pisanie ultra ciche, czy inne takie. Rywalizować z nimi może jeszcze Antec SL-350P jednak trzeba mu dać nieco czasu na dotarcie się (około 3 tygodni jak wynika z informacji od klientów i forum).

 

Główną różnicą pomiędzy Aerocoolem a Seasoniciem jest sprawność tych dwóch jednostek i tutaj faktycznie Aerocool ma o około 8-12% niższą wydajność i ta różnica przekłada się na cenę obu zasilaczy.

 

Odnośnie drugiego pytania o zasilacze pasywne to faktycznie używa się niektórych komponentów z zasilaczy o wyższej mocy w celu kompensacji jej spadku wraz ze wzrostem temperatury (pamiętaj, że moc zasilacza będzie znacznie spadała wraz ze wzrostem temperatury w jego wnętrzu). Dodatkowo wiele komponentów (m.in. PFC, kondziołki) muszą być wysokiej jakości, aby wytrzymać takie ciągłe warunki pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic pomiędzy Aerocoolem a Seasoniciem to okablowanie jest na takim samym poziomie (oba nie mają PCI-E). Podwójne liniie +12V nic nie wnoszą (vide.: http://zenfist.pl/pelen.php?id=30). Przy umiarkowanym obciążeniu (czyli bez żarówek samochodowych :P) oba sa bardzo cichymi zasilaczami jednak nie bawimy się w takie bzdury jak pisanie ultra ciche, czy inne takie. Rywalizować z nimi może jeszcze Antec SL-350P jednak trzeba mu dać nieco czasu na dotarcie się (około 3 tygodni jak wynika z informacji od klientów i forum).

 

Główną różnicą pomiędzy Aerocoolem a Seasoniciem jest sprawność tych dwóch jednostek i tutaj faktycznie Aerocool ma o około 8-12% niższą wydajność i ta różnica przekłada się na cenę obu zasilaczy.

..............ciach

oto mój zestaw (jeszcze dopytuje forumowiczów więc tu się może trochę zmienić)

 

 

DFI Lanparty UT NF4 Ultra-D + wymiana chłodzenia na chipie na cichsze

AMD Sempron 3000+ Venice Socket939+ ARCTIC COOLING FREEZER 4 albo 64 Pro lub inne ciche i wydajne

GeForce PCI-E 6800GS Leadtek WinFast PX6800GS-TD256 256 MB TV-out +wymiana chłodzenia na chipie na cichsze

2X 512 lub 1X1024 lub 2X 1024 (nie mam pojęcia o pamięciach ale jeszcze będe pytał forumowiczów)

Samsung SpinPoint 160 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) HD160JJ

Obudowa (Chieftec Midi Tower BH01B-B-B Gw.2L ) + jakieś ciche wiatraki w środku .

 

Chciałbym ten zestaw kręcić, na razie na próbę aby zobaczyć jak się te wszystkie nabytki spisują w O/C, po czym wrócę do normalnych ustawień bo na dzień dzisiejszy ten zestaw chyba zły nie jest (gry) no chyba że jednak będzie trzeba go ulepszyć to wtedy będę go puszczał podkręconego do gier a do pracy (grafika, zdjęcia) na normal (w DFI jest kilka ustawień biosu więc to by nie było męczące........ chyba ?)

W przyszłości jak ceny teraźniejszych kart spadną myślę aby zmodować DFI i dokupić drugą kartę do SLI, ale jeśli to nie będzie opłacalne to sobie odpuszczę i kupie jedną lepszą.

 

1.I teraz tak do takiego zestawu jak wyżej+ O/C - wystarczy : "Seasonic S12-380 (SS-380HB Active PFC F3)"

A może lepiej "Aerocool Aeropower Black Line 450 W" ? czy jakiś Tagan do 300 zł

2.Czy ten Sesonic wytrzyma w przyszłości sporo lepsza grafe x1 a ten Aerocool ?

3.Czy ten Sesonic wytrzyma w przyszłości SLI (2x6800gs) a ten Aerocool ?

4.Czy Sesonic wytrzyma sporo szybszego procka np.: jakiegoś dwurdzeniowego a Aerocool ?

5.Czy Sesonic wytrzyma sporo szybszego procka np.: jakiegoś dwurdzeniowego + sporo lepsza grafe x1 a Aerocool ? (wiem przesadzam)

6.Czy Sesonic wytrzyma sporo szybszego procka np.: jakiegoś dwurdzeniowego +SLI a Aerocool ? (wiem przesadzam)

 

7. Seasonic ma wyższą „sprawność” czyli......?

8. Oba nie mają PCI-E, co to oznacza, co tracę ?

 

Czytałem arta w Chipe 12/2005 i odczułem duży nacisk na Moc, nawet jeśli się tego chwilowo nie wykorzysta, oczywiście nie traktuje tego pisma jako wyrocznie ale kolejne źródło info.

 

P.S. sory że marudzę ale zanim te forum czytać zacząłem to chciałem wsadzić ten cały sprzęt do mojej starej budy z

Zasilaczem Feel esp-300atxsp4 teraz wiem że to chyba nie byłby najlepszy krok ale nadal wydanie 300 zł na zasiłke jest dla mnie

ciężkim szokiem, dlatego chciałbym dokonać najlepszego wyboru.

 

Wiem ..............chciałbym wszystko za niewiele i wiem że tak to tylko w Erze 

Więc pewnie wyjdzie tak że najlepiej będzie ze względów finansowych (300 zł) kupić zasilacz dobry a o mniejsze mocy (Seasonic ? jeśli uciągnie mój podkręcony zestaw) zamiast tego Aerocoola a za jakiś czas go wyrzucić i kupić mocniejszy 

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...