Skocz do zawartości
bartez2

Tagan

Rekomendowane odpowiedzi

1.I teraz tak do takiego zestawu jak wyżej+ O/C - wystarczy : "Seasonic S12-380 (SS-380HB Active PFC F3)"

A może lepiej "Aerocool Aeropower Black Line 450 W" ? czy jakiś Tagan do 300 zł

Wystarczy każdy z tych zasilaczy.

 

2.Czy ten Sesonic wytrzyma w przyszłości sporo lepsza grafe x1 a ten Aerocool ?

3.Czy ten Sesonic wytrzyma w przyszłości SLI (2x6800gs) a ten Aerocool ?

4.Czy Sesonic wytrzyma sporo szybszego procka np.: jakiegoś dwurdzeniowego a Aerocool ?

5.Czy Sesonic wytrzyma sporo szybszego procka np.: jakiegoś dwurdzeniowego + sporo lepsza grafe x1 a Aerocool ? (wiem przesadzam)

6.Czy Sesonic wytrzyma sporo szybszego procka np.: jakiegoś dwurdzeniowego +SLI a Aerocool ? (wiem przesadzam)

Wystarczy, że policzysz ile prądu będą zużywały te komponenty i porównasz je z tabliczkami znamionowymi tych zasilaczy. Otrzymasz odpowiedź.

 

7. Seasonic ma wyższą „sprawność” czyli......?

powyżej 83%

8. Oba nie mają PCI-E, co to oznacza, co tracę ?

Odpowiedź znajdziesz tutaj: http://zenfist.pl/pelen.php?id=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym rózni się tagan 480 U01 od U15.

U01 jes cichszy a U15 ma odpinane kable, ale jak z wydajnością?

Uo1 jest wydajniejszy? Czy może jeszcze jakiś inny zasilacz $80W byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........ciach

powyżej 83%

a co to daje w praktyce, bo nie kumam zwrotu sprawność ?

 

Oba nie mają PCI-E, co to oznacza, co tracę ?

Odpowiedź znajdziesz tutaj: http://zenfist.pl/pelen.php?id=4

Przeczytałem, w takim razie muszę to przemyśleć bo z tymi dwoama zasiłkami to SLI 2x6800gs odpada :(

Tagan natomiast ma PCI-E, czy jego głośność jest o wiele bardziej uciązliwa niż Areocool-a i Seasonic-a ?

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albercikk:

Sprawność określa ile procent mocy pobranej z sieci jest dostarczona przez zasilacz do komputera. Na przykład przy pewnym obciążeniu SeaSonic ma sprawność 83% - to znaczy, że 83% mocy pobranej z sieci elektrycznej idzie do kompa, a 17% odlatuje w powietrze :P . W praktyce bezpośrednio rzutuje to na rachunek za prąd. To co napisałem nie jest definicją sprawnści, jedynie wytłumaczeniem na "chłopski rozum".

Edytowane przez Koziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albercikk:

Sprawność określa ile procent mocy pobranej z sieci jest dostarczona przez zasilacz do komputera. Na przykład przy pewnym obciążeniu SeaSonic ma sprawność 83% - to znaczy, że 83% mocy pobranej z sieci elektrycznej idzie do kompa, a 17% odlatuje w powietrze :P . W praktyce bezpośrednio rzutuje to na rachunek za prąd. To co napisałem nie jest definicją sprawnści, jedynie wytłumaczeniem na "chłopski rozum".

1.Rozumiem, to że poleci trochę kasy w powietrze ...mówi się trudno, ale czy to się także przekłada na niezawodność i stabilność , czy te straty prądu to tylko finansowy - na rachunku za prąd ?

 

2.Aerocool Aeropower Black Line 450W i Seasonic S12-380 (SS-380HB Active PFC F3) nie mają złącza PCI-E 6-pin więc z tymi zasilaczami na SLI 2x6800GS nie mam szans, czy dobrze kombinuje ?

 

3.Jeśli na pytanie w punkcje 2 odpowiedz brzmi tak, to chyba muszę się rozejrzeć za innym zasilaczem w związku z tym mam pytanie czy Tagan TG380-U01 Black (ma PCI-E 6) będzie dużo głośniejszy od tych dwóch wymienionych w punkcje 2, nie chodzi mi o różnice w decybelach bo mi to nic nie mówi ale o subiektywne odczucia tych co słyszeli tą trójkę?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się troche doedukować:

Z tego co się dowiedziałem to brak złacz PCI-E w zasilaczu nie jest aż takim wielkim problemem bo można dokupić takie kable:

http://zenfist.pl/pID/107.htm

1.Czy podłączająć te kable do wymienionych powyżęj: Aerocool-a i Seasonic-a będe mógł korzystać ze Sli ?

2. Czy te zasilacze nie są za słabe do SLi 2x 6800GS?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się troche doedukować:

Z tego co się dowiedziałem to brak złacz PCI-E w zasilaczu nie jest aż takim wielkim problemem bo można dokupić takie kable:

http://zenfist.pl/pID/107.htm

1.Czy podłączająć te kable do wymienionych powyżęj: Aerocool-a i Seasonic-a będe mógł korzystać ze Sli ?

2. Czy te zasilacze nie są za słabe do SLi 2x 6800GS?

Pozdrawiam

ad1) Teoretycznie tak. Patrz pkt.2

ad2) Seasonic może być minimalnie za słaby na 2x6800GS, jednak Aerocool powinien sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1) Teoretycznie tak. Patrz pkt.2

ad2) Seasonic może być minimalnie za słaby na 2x6800GS, jednak Aerocool powinien sobie poradzić.

Dzieki ogromne za wyjaśnienia, więc chyba wezme tego Aerocool-a... :wacko: mam straszny metlik, nie wiem czy dobrze robie.

Na początku fawortym był Tagan, ale teraz to się boje, bo się naczytałem, między innymi tu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=181139

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe aby trafic teraz nówkę Tagan'a 420 W jeszcze z tych cichszych rewizji?? Rozwazam kupno takiego i wentyle ma gładkie. Czy to oznacza ze to bedzie ten cichy? Czy komus kto ostatnio kupowal tagana trafila sie jeszcze cichsza sztuka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe aby trafic teraz nówkę Tagan'a 420 W jeszcze z tych cichszych rewizji?? Rozwazam kupno takiego i wentyle ma gładkie. Czy to oznacza ze to bedzie ten cichy? Czy komus kto ostatnio kupowal tagana trafila sie jeszcze cichsza sztuka?

Podpinam się pod to pytanie. Jeżeli ktoś ma namiary na sklep, który oferuje Tagany z wentylatorami "Sanyo Denki" (według odkrycia Benita) to byłbym baaaaardzo wdzięczny. Wówczas zrezygnowałbym z pasywnego zasilacza o którym już tak gorączkowo rozmyślam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie pisalem o swoich dlematach i doszedlem do wniosku ze kupie tagana.

Na poczatku chcialem zasilacz z podwojna linia +12V ale cena tych zasilaczy jest duza. Myslalem na 43)w z serii U22/U15. Roznica miedz tmi dwoma seriami poza niewielkimi roznicami w charakterystyce pradowo napieciowymi to to ze w U15 mozna przelaczyc z podwojnej lni +12V na pojedyncza. Roznica w cenie niewielka(U22 troche drozszy) oraz patrzac na charakterystyke I(U) to wypada lepiej. Dlatego nie wiem ktory mozna wbrac.

Jest jeszcze seria U01 do tego 380W U01 ktory ma niezla cene oraz 420W U01 ale maja pojedyncza linie +12V.

Na poczatku tematu pare osob pisalo ze U01 jest lepszy od U22. Cena 420W U01/430 U22 jest podobna. I dlaczego U01 jest lepszy? Nie chodzi mi tutaj o halas ale o mozliwosci dzialania pod obciazeniem?

Dlatego mysle nad ekonomicznm 380W U01 albo nad 430W U15/U22 i nie potrafie sie zdecydowac. Jakos scierpie wydatek na 430W(ale ani grosza wiecej bo na poczatku nie chcialem zasilki drozszej od 250zl. a teraz zwiekszylem cene o 100zl. a to duzo).

Co najlepiej wybrac od tagana? Zasilka ma byc w miare przyszlosciowa i potrafiaca udzwignac mojego kompa z sigu + zmiana MOBO, procka, dodatnie/zmiana pamieci, zmiana grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucker widzę że masz podobny dylemat, ja też nie wiem co wybrać, na razie myślę nad "Aerocool Aeropower Black Line 450 W" ale też waham się czy nie dołożyć kasy i nie zwiększyć limintu kasy na zasilacz z 300 zł >350 zł tylko zastanawiam się do czego to prowadzi i czy to ma sens, niedługo dojdzie do tego że kupie zasilacz za 600 zł :mur:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy jest wam potrzebny az tak silny zasilacz, czy kupujecie go bo wiecej wat i lepszy. Ja mam tagana 420W, na sprzecie ktory z latwoscia uciagnolby Tagan 380, a kupilem go tylko dla tego ze byl tani i akurat nie mieli Tagana 380. Oczywisice seria U01, cichutki........ segate baracuda 7200.8 jest glosniejszy ;)

 

Zastanówcie sie czy naprawde jest wam potrzebne 420 i wiecej wat..

 

btw: podobno U01 maja wydajniejsza linie 12V, tzn przy takim samym obciazeniu na tej linii U01 lepiej sobie radza, ale nie dam sobie uciac glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie dotyczące głośności tego tagana 420.

Chłopaki nie potrafie wybrać zasilacza :( mam jakąś blokade i się zapętlam to przez brak wiedzy na ten temat.

BENITO, Zenfist - co byście wybrali majac mój konfig + (chce w przyszłosći włączenia SLI 2x6800GS) :

do 300 zł

Aerocool 450 , TG420-U01, a może coś innego.

No chyba że na prawde bardzo warto dołożyć do czegoś droższego.

P.S. lubię cisze

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie dotyczące głośności tego tagana 420.

Chłopaki nie potrafie wybrać zasilacza :( mam jakąś blokade i się zapętlam to przez brak wiedzy na ten temat.

BENITO, Zenfist - co byście wybrali majac mój konfig + (chce w przyszłosći włączenia SLI 2x6800GS) :

do 300 zł

Aerocool 450 , TG420-U01, a może coś innego.

No chyba że na prawde bardzo warto dołożyć do czegoś droższego.

P.S. lubię cisze

Pozdrawiam

Jeżeli lubisz ciszę to weź sobie Seasonica S12-430 + dwa REMICI na PCI-E :-)

http://zenfist.pl/pID/230.htm, ewentualnie Tagana TG480-U01

http://zenfist.pl/pID/55.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm borykam się z identycznymi problemami tylko w moim przpadku dochodzi jeszcze jedna sprawa - czy jest sens ładowac pieniądze w nową zasiłkę - mam teraz chiefteca 420W DF (ze starej serii, jeszcze przed obniżką cen, jakiś czas temu :) dałem za niego ponad 360zł), teraz zmieniam całkowicie platforme na: P4 640 (3.2GHz 1,4V) 2x512 DDR2 533, Geforce 660, do tego 1xSata samsung 80Gb i nagrywarka DVD, wszystko ma śmigac na abicie aw8 max 3rd eye II (na intelu 955X) podobno płytki na tym chipsecie mają duze wymagania co do natężenia na linii 12V, poza tym mój chieftec ma gniazdo 20pin, boję się troszkę o nowy sprzęcik, który chciałbym jeszcze troszkę w miare możliwości proca podkręcic. Jestem w stanie wydac 300-350zł (myślałem nad Taganem 430 u15 easycon) tylko czy jest sens inwestowac, skoro przelicznik na http://extreme.outervision.com/index.jsp podaje mi sugerowaną moc zasilacza 290W :blink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm borykam się z identycznymi problemami tylko w moim przpadku dochodzi jeszcze jedna sprawa - czy jest sens ładowac pieniądze w nową zasiłkę - mam teraz chiefteca 420W DF (ze starej serii, jeszcze przed obniżką cen, jakiś czas temu :) dałem za niego ponad 360zł), teraz zmieniam całkowicie platforme na: P4 640 (3.2GHz 1,4V) 2x512 DDR2 533, Geforce 660, do tego 1xSata samsung 80Gb i nagrywarka DVD, wszystko ma śmigac na abicie aw8 max 3rd eye II (na intelu 955X) podobno płytki na tym chipsecie mają duze wymagania co do natężenia na linii 12V, poza tym mój chieftec ma gniazdo 20pin, boję się troszkę o nowy sprzęcik, który chciałbym jeszcze troszkę w miare możliwości proca podkręcic. Jestem w stanie wydac 300-350zł (myślałem nad Taganem 430 u15 easycon) tylko czy jest sens inwestowac, skoro przelicznik na http://extreme.outervision.com/index.jsp podaje mi sugerowaną moc zasilacza 290W :blink: ?

Narazie nie zmieniaj zasilacza. Sprawdź najpierw jak będzie ze stabilnością na Chieftecu. Zasilacz jest solidny, więc w razie problemów po prostu linia +12V będzie nieco za niska. Jeżeli tak będzie to dopiero wtedy zmień zasilacz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D super, w takim razie w zasiłkę zainwestuje dopiero za miesiąc(tak na wszelki wypadek bo szkoda mi nowego sprzetu na troszke juz starym zasilaczu) A co powiecie na tego Tagana 430W U15 easycon? (generalnie podoba mi się bardzo opcja z odłączanymi kabelkami), w tej cenie niby mam jesze seasonic 430W, ale tutaj nie ma odłączanych kabelków, a przyznam sie szczerze, że nie jestem entuzjastą wielkich obudów Chiefteca itp, kupuje sobie Modecoma midi i potwornie długie kable chiefteca doprowadzają mnie do szału :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze dla upewnienia sie o cos sie zapytam

Czyli lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ten Seasonic 500W (Opis niz jakis Tagan Z serii u15 lub u22) ? Czy ten Seansonic jest cichrzy ( nawet przy wiekszm obciazeniu) a takze czy ma on lepsze parametry pradowe itp ?

 

Zasilacz ma sluzyc do zasilania dwurdzeniowca P4 z serii 9xx , plyte glowna na nowym chipsecie i975 , jakas dobra karte graficzna , dwa dyski , nagrywarke - a takze w przyszlosci przy dalszej rozbudowie tez dawal rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...