Skocz do zawartości
dario128

Czy Jest Ktoś Na Forum Fotografujący Analogiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt tutaj nie atakuje aparatow tradycyjnych :) niema czego bronic ;)

wiadomo ... :) cyfra ma o tyle przewagę, że jest tańsza w użytkowaniu i masz odrazu podgląd fotek ... a o jakości i możliwościach chyba nikt tu nie będzie "wojował" bo to nie ma sensu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc czy istnieje jeszcze fotografia analogowa? Przeciesz każdy kto fotografuje na filmie żeby pokazać innym czy podddać obróbce np. w PS skanuje filmy i ja też to bardzo chętnie robię. W efekcie koncowym i tak uzyskamy obraz cyfrowy niezaleznie jaką metodą się posługiwalismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Yotmoeczek? :)

 

Cyfrowki sa niesamowice poreczne. Mozna zgrac raz dwa, zrobic mase zdjec, obrobic, taniutko to wszystko. Ale jesli sie chce miec zdjecia profesjonalne to tylko analog. Nawet najlepsza lustrzanka cyfrowa nie zrobi tak zdjecia jak porzadny analog. No i oczywiscie porzadne wywolanie takiej foty. Mam wujka ktory profesjonalnie zajmuje sie fotografia to nie wyobraza sobie rpzesiadki ze swojego Canona na jakas cyfrowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, skanowanie to masakra. Ale mozna wywolac film na plytke. Wtedy jest w porzadku.

Wszystko zależy czego się do skanowania używa. Jak jest to zwykły skaner płaski z przystawą do slajdów to nic dziwnego ze będzie nie najlepiej. Do tego są profesjonalne użądzenia o gęstości optycznej prawie 5D, np. skanery do filmów nikon SC 5000ED - jedne z najlepszych na świecie. A co do wywoływania filmów na płytę... to jest też skanowane na profesjonalnych skanerach (np. ww nikon) po wcześniejszym wywołaniu filmu metodą tradycyjną. Zresztą w nowych labach gdzie mają tylko użądzenia cyfrowe (lub wyposażone w karetki cyfrowe) każdy film jest skanowany i wywołwany z postaci cyfrowej.

 

Podsumowując; fotografia w czystej postaci analogowej jest już praktycznie niespotykana (lub pojawaia się bardzo rzadko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciągu bardzo dobrze wspominam mojego Zenita TTL. Przez długi czas planowałem na jego "następcę" Nikkona FM2.

Jak narazie zrezygnowałem z analoga na rzecz cyfry ze względu na koszta, ale chętnie jeszcze wrócę do tradycyjnej fotografii.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos u nas na forum kto ma/mial canona EOS 50e?

Przymierzam sie do jego kupna i jakies opinie o nim jeszcze bym z checia uslyszal.

 

I tak przy okazji czy ktos zna sie na obiektywach (na m42) szerokokatnych, bo nie wiem zbytnio ktorym sie przyjrzec uwazniej a ktore omijac szerokim lukiem :)

 

Na allegro troche tego jest, np. taki Pentacon 29mm 2.8 MC cena kolo 110zl, tylko jak z jakoscia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja. Ale to dlatego, że na razie nie stać mnie na cyferkę.

małe OT

Agnes ? ;)

 

Co do szkieł na M42 to pamiętam, że Zeissy i Leice były najlepsze :rolleyes: a pentacony je ostro goniły. ;) Ja bym brał.

 

EDIT :

 

A zapomniałem dodać, że focę też Zenitem TTL z Heliosem 58/2 i Zeissem Sonnarem 300/4. Potem wszystko sam wywoływać w łazience itp :P ciekawa zabawa. Jednak wolę cyfrę i Photoshopa niż analog i ciemnię. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja jeszcze wrzucę swoje 3 grosze.

Stoczyłem naprawdę sporą batalię o cyfrówkę niestety finanse nie pozwoliły mi kupić tego co sobie wymyśliłem Fuji s5600 (dziś już bym tego nie kupił).

Nie mniejszym nie odpuściłem. Wyciągnąłem z szafy Zenita 12xp i się zaczęło... :)

Aktualnie mam EOS 50QD ale o tym później.

Generalnie największą wadą fotografii analogowej są ceny... ja płacę za wywołanie 5zł, skanowanie 10zł ostatnio korzystam z superji za 6zł z allegro. Więc wychodzi 36zdjęć za 21zł :/

No niestety boli...

Ale dzięki temu że słono za to płace nie pstrykam bez sensu... muszę się zawsze 10x zastanowić, pokombinować... nie robię serii 20zdjęć jednego obiektu, a może coś wyjdzie...

Poza tym taki Zenit ma olbrzymią wartość dydaktyczną (polecam wszystkim początkującym :) ).

Za to olbrzymim „+” dla analoga to ceny body!!

Kupiłem swojego EOS 50 QD + KIT + torba za 420zł (dość drogo) ale w porównaniu do cyfraka mega tanio :)

Mój EOS nie ustępuje funkcjami 300D mało tego jest lepiej wykonany a to co najważniejsze ma dużo większą matówkę!!

Jak widać fotografia analogowa ma swoje minusy ale i też plusy.

Ostatecznie jak będę miał kasę to może się skuszę na jakiegoś cyfraka Canona w końcu optyka pasuje ale na razie się na to nie zanosi :)

 

Edit ==========================

 

SKRYTOBOJCA -> EOS 50 to pół profesjonalny sprzęt ja tam z mojej 50siątki jestem bardzo zadowolony!

Co do M42 z body AF to mam mieszane uczucia...

Mam Heliosa w super stanie od Zenita więc kupiłem przejściówkę do EOS.

Jedna sprawa bardzo mi dokucza a mianowicie matówka która nie bardzo się nadaje do ręcznego ostrzenia :] niemiejszym latam z tym Heliosem i pstrykam :)

http://fox.vis.pl/eos50e/eos50e.html

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do M42 z body AF to mam mieszane uczucia...

Ale fakt jest taki ze dobry szerokokatny obiektyw dostane za jakies ~150zl, a do krajobrazow MF bedzie wystarczajacy.

 

 

A podstawowe szklo to kupie canona 50mm f/1.8 II za ta cene nie ma lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt jest taki ze dobry szerokokatny obiektyw dostane za jakies ~150zl, a do krajobrazow MF bedzie wystarczajacy.

 

 

A podstawowe szklo to kupie canona 50mm f/1.8 II za ta cene nie ma lepszego :)

A co ma nie wystarczyć... :)

M42 to bdb patent choć ma swoje wady i jedynie to miałem na myśli...

 

50mm f/1.8 II -> GooD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanko bo mi sie obilo o uszy, ze canon nie lubi gdy nie podlacza sie do niego wlasnych obiektywow. I czasami osobą ktore uzywaly obiektywy na m42 aparat mocno nie doswietlal kliszy i wychodzily glownie bardzo ciemne zdjecia :/

 

Nie kazdy model aparatu ma taki feler, ale czytalem na necie o tym gdzies.

 

U Ciebie nie ma zadnych problemow?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zaledwie kilka fotek Heliosem, ale na ta chwile mogę powiedzieć że co najwyżej lekko nie doświetla ale to jest normalnie i nie jest to żaden problem...

Częstym problemem jest to że obiektywy nie ostrzą do nie skończoności ale to zależy od przejściówki. Inna sprawą jest też to że ludzie często mają jajka bo body nie chcą działać bez obiektywu z moją 50siątką zero problemu...

Jeszcze taka mała rada co do kupowania. Myślę kawał aluminium nie musi być nowe...

Patrzę na allegro no bywają z drugiej ręki... obserwuje a ludzie jak szaleni licytują po 50 parę zł :] W końcu znalazłem za 55zł nową (nie malowana, ostrzy do nieskończoności, blokada przekręcenia + dekiel tylni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanko bo mi sie obilo o uszy, ze canon nie lubi gdy nie podlacza sie do niego wlasnych obiektywow. I czasami osobą ktore uzywaly obiektywy na m42 aparat mocno nie doswietlal kliszy i wychodzily glownie bardzo ciemne zdjecia :/

U mnie ładnie ekspozycja wychodzi. :>

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...