Skocz do zawartości
djsilence

Słaba Wydajność Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

to może ja podam jakie ustawienia działają.

HTx2 pamięć 200Mhz HTT 310 x6

 

czy ta pamięć właśnie chodzi na 620Mhz ?

EDIT 10 minut pozniej:

O lol. przez przypadek odpaliłem kompa wcześniej przy pamięciach na 200Mhz i FSB na 310 !!!! o dziwo windows sie uruchomił. odpaliłem SP2004 a w nim pisze że jest 201MHz :I wtf :)

Temu co wyświetla o FSB Prime nie ufaj, odpal lepiej CPU-Z i tam w memory będziesz miał podane taktowanie, pomnóż x2 i masz wartość DDR, czyli np. jak będzie 310 tzn. że pamiątki chodzą 620 :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol. przez przypadek odpaliłem kompa wcześniej przy pamięciach na 200Mhz i FSB na 310 !!!! o dziwo windows sie uruchomił. odpaliłem SP2004 a w nim pisze że jest 201MHz :I wtf :)

 

Sciagnij sobie CPU-Z ,on ci prawde powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Jest :)

 

ale poważnie > FSB było na 310 i komp odpalił. LOL.

 

OK, mam 2,5-3-3-8 @ 470Mhz

 

Co dalej poza spróbowaniem podwyższenia FSB w celu osiągnięcia większej prędkości pamięci ?

To ze polecial na 310 to normalne ,jeszcze na takiej plycie dobrej.Pamietaj ze(o ile to zrobiles :wink: ) masz mniejszony mnoznik procka.Niezly wynik z tymi pamieciami ,potestuj troche i ciagnij do gory jeszcze.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jedyna możliwa opcja to FSB 294MHz, x9 HTx3 Ram na 133MHz 3-3-3-8 reszta na AUTO.

na żadnym z wyższych taktowań pamięci komp nie wstaje.

na żadnym z wyższych taktowań procka komp też nie wstaje.

 

wracamy do podstawowego pytania >>> WTF ?

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jedyna możliwa opcja to FSB 294MHz, x9 HTx3 Ram na 133MHz 3-3-3-8 reszta na AUTO.

na żadnym z wyższych taktowań pamięci komp nie wstaje.

na żadnym z wyższych taktowań procka komp też nie wstaje.

 

wracamy do podstawowego pytania >>> WTF ?

Zmniejsz FSB (HTT) do okolo 280 i zwieksz dzielnik pamiec na 166.I daj znac czy wstal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2,7v i przy obnizonym HTT do 280 nie wstał na 166

Moze byc problem z tym dzielnikiem u Ciebie.Mozesz sprawdzic czy w ogole wstaje na tym dzielniku przy roznych HTT i mnoznikach procka?

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowałem różne mnożniki i ustawienia.

Zauważam jedną wspólną cechę> komp nie wstaje zbyt często, a co dziwne nie pojawia sie nawet karta grafiki, a chipset sie odpala i juz jak zaczyna zwalniać z max obrotów to wraca na najwyższe, monit gaśnie i tyle. pozostaje rest.

zauważyłem że karta grafiki jest w pindu gorąca, pewnie dlatego że jest podkręcona. Odkręce i sprawdze wszystko jeszcze raz, może to od tego :/

Jak myslicie ?

 

Mam progz HDD Life który pokazuje ile życia zostało dyskowi. nagle (bo wczoraj bylo ok) zostało mojemu raptorkowi 16% zycia !!!!!!!!!!!!!

 

WTF MUTHAFUCKA !!! ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zobaczyć tej temperatury karty w opcjach sterownika? Poza tym co w końcu z tymi wynikami w 3Dmarku, poprawiły Ci się jak ustawiłeś timingi i wszystko? Bo o tym był chyba pierwotnie temat...

 

A przy 310 HTT komp może odpalił dlatego, że miałeś wszystko w pamięciach na auto wtedy (?) i się jakieś mega wysokie timingi walnęły.

 

Jak kręcisz procka dość sporo to możesz jeszcze spróbować gdy nie chce wstać dać HT na x2.5 lub x2 (choć z tym drugim często są problemy z tego co czytałem).

 

Nie musisz też dawać tyle V na pamięci, zostaw to 2.7V.

 

Co do tego HDD Life to ja bym mu za bardzo nie wierzył... Ale na wszelki wypadek sprawdź Clockgenem, czy masz na pewno zablokowane AGP / PCI (czy nie rośnie wraz ze zwiększeniem HTT). Właśnie ściągam ten program, zobaczymy ile u mnie pokarze :)

Update: mi pokazuje tak

health status: 60% (OK!)

performance: 60% (Excellent!)

Ale i tak bym mu nie ufał za bardzo :wink:

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mi tak wlasnie pokazywal jeszcze wczoraj dla obu dyskow, az tu dzisiaj po tylu restartach qwa status jest 16% i niby mam se schedule wymiane dysku. GRRRR

 

co do clockgena jest zablokowane.

niestet ten program caly czas wiesza mi system (gdy klikne SET VALUES) i resetuje mi bios :/ czemu qrde ??

 

timingow w koncu nie udalo sie ustawic, bo kazde inne ustawienie niz 200 albo 133 nie dzialalo. przy 200 wyssalem 235MHZ a przy 133 wysysam 294 x9.

jesli zjeżdżam napięciem pamięci poniżej 2.9v komp nie wstaje !!

 

 

Kons co masz na mysli mowiac ze moge miec problem z dzielnikami ?

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chaotyczny ten temat.

Niestety ale jedyna możliwa opcja to FSB 294MHz, x9 HTx3 Ram na 133MHz 3-3-3-8 reszta na AUTO.

na żadnym z wyższych taktowań pamięci komp nie wstaje.

na żadnym z wyższych taktowań procka komp też nie wstaje.

 

wracamy do podstawowego pytania >>> WTF ?

Ustaw pamięć na CL2.5 i zobacz czy wstaje, później to samo z CL2.0. Jeśli dobrze rozumiem (a jakimś super specjalistą nie jestem), to nadrobiłoby to megaherce...

Oprócz tego daj to HTT 2.5 lub 2.0 i powiedz, czy pomaga to w podkręcaniu procka. Tak w ogóle to podwyższałeś napięcie procesora? Bo już się w tym wszystkim pogubiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestet ten program caly czas wiesza mi system (gdy klikne SET VALUES) i resetuje mi bios :/ czemu qrde ??

moze zwiekszasz htt zbyt duzymi skokami, u mnie np po zwiekszeniu nagle z 325 na 345 tez jest zwiecha, ale zwiekszajac powoli po 5MHz wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejszenie HT do 2 pomogło, na 2,5 nie działało, ale na 2 działa :D <yupi qwa>

jest 300x9 @1,550v

teraz pobawie sie pamięcią i ew. skręce pamięć, bo skoro poszła na 620MHz to znaczy ze ona potrafi, a to HT musiało ją blokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomos - tak może być jak się Clockgenem albo czymś takim spod windowsów zwiększa HTT, ale jak się w BIOSie ustawia to co to za różnica dla komputera :wink:

@djsilence - czyli rozumiem, że to jest max twojego procka? To znaczy, że jak zmniejszasz napięcie to już sypie błędami albo nie wstaje? Jeśli nie sprawdzałeś z mniejszym napięciem to sprawdź, zawsze to dłuższy żywot procka, chociaż 1.55v krzywdy mu raczej nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić jakie masz pamięci, włącz po prostu CPU-Z, daj zakładkę SPD i tam wybierasz sobie różne sloty pamięci i ci pokazuje w jakim masz jaką pamięć, jakie CL przy jakiej szybkości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak te, które na zdjęciu to timingi przy DDR400 powinny być 2-3-3-6, a na 90% poszłyby i na 2-2-2-5 :-P.

 

@_q_b_a_

Temu SPD z CPU-Z to też za bardzo ufać nie można, zależy od pamiątek.

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomos - tak może być jak się Clockgenem albo czymś takim spod windowsów zwiększa HTT, ale jak się w BIOSie ustawia to co to za różnica dla komputera :wink:

przeciez byla mowa o clockgenie, ktory zawiesza mu kompa... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...