Skocz do zawartości
karolkomp

Ftp Wewnątrz Lanu Na Zmiennym Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę uruchomić serwer ftp wewnątrz lan ale tak żeby można z niego korzystać również z zewnątrz. Mamy łącze neo podzielone routerem planet. Korzystam z serwera Serv-u i mam zainstalowanego klienta z no-ip.com oraz przekierowany port 21 jednak dalej nie mogę się połączyć z zewnątrz.

Proszę o podanie mi konfiguracji serv-u najlepiej krok po kroku bo przypuszczam że tam coś jest źle.

Wewnątrz lanu wszystko działa ale z zewnątrz kiedy próbuję się połączyć za pomocą adresu ftp//xxxxx.xxxxxx.com to nic z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę uruchomić serwer ftp wewnątrz lan ale tak żeby można z niego korzystać również z zewnątrz. Mamy łącze neo podzielone routerem planet. Korzystam z serwera Serv-u i mam zainstalowanego klienta z no-ip.com oraz przekierowany port 21 jednak dalej nie mogę się połączyć z zewnątrz.

Proszę o podanie mi konfiguracji serv-u najlepiej krok po kroku bo przypuszczam że tam coś jest źle.

Wewnątrz lanu wszystko działa ale z zewnątrz kiedy próbuję się połączyć za pomocą adresu ftp//xxxxx.xxxxxx.com to nic z tego

Ten router pewnie nie ma ładowanego śledzenia połączeń FTP. Jeśli faktycznie tak jest, to w grę wchodzi tylko transfer aktywny.

 

FTP, z racji swojej budowy, jest dosyć kłopotliwy w udostępnianiu zza zaporty ogniowej. Spróbuj, czy ftp jest widoczy w przypadku transferu aktywnego (nie pasywnego) - jeżeli łączysz się z publicznego adresu, powinno to działać. Jeżeli łączysz się również zza routera NAT, to on musi mieć włączone śledzenie połączeń FTP. Jeżeli żaden z routerów tego śledzenia nie będzie miał uruchomionego, to FTP nie uda się udostępnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, mogę przekonfigurować router ale nie wiem co i gdie przestawić. Przekierowałem porty ale nie widzę nigdzie tego śledzenia połączeń. Firmware jest po angielsku więc szukam follow connection. A może ktoś też ma taki router (Planet) i podpowie co i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz SP2 (a zapewne masz), to możliwe iż Zapora systemu Windows macza w tym palce. Wyłącz ją na chwilę i zobacz, jak się sprawy mają.

Jeśli używasz innego firwalla, to też sprawdź. Każdy szanujący się firewall potrafi rozgraniczyć połączenie lokalne i połączenie z poza sieci lokalnej.

Ostatecznie coś jest nie tak z tym przekierowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę uruchomić serwer ftp wewnątrz lan ale tak żeby można z niego korzystać również z zewnątrz. Mamy łącze neo podzielone routerem planet. Korzystam z serwera Serv-u i mam zainstalowanego klienta z no-ip.com oraz przekierowany port 21 jednak dalej nie mogę się połączyć z zewnątrz.

Proszę o podanie mi konfiguracji serv-u najlepiej krok po kroku bo przypuszczam że tam coś jest źle.

Wewnątrz lanu wszystko działa ale z zewnątrz kiedy próbuję się połączyć za pomocą adresu ftp//xxxxx.xxxxxx.com to nic z tego

a czy podczas ustawiania ftpa ustawiłeś mu ip "unknown or dynamic"? mój znajomy ma też serv-u i router i normalnie działa wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś bardziej szczegółowo opisać jak to jest skonfigurowane, chodzi mi o ustawienia rputera, coz dns i ddns, co wpisać w pozycji dns w serv-u, czy ma to być adres przydzielony przez no-ip?

Proszę o pomoc bo chyba niewielu ludzii nteresuje temat ftp, wszędzie są tylko wskazówki jak ma działać wewenątrz lanu a nigdzie nie znalazłem przykadowej konfiguracji a wyściem na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...