Skocz do zawartości
prenrzyk

Kupno Laptopa I Wielki Dylemat !

Rekomendowane odpowiedzi

Tak szukam szukam i znalazlem to:

http://cgi.ebay.de/Asus-A3VP-8001P-Pentium...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.de/Fujitsu-Siemens-AMILO-M...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.de/AMILO-M-1437G-1-73-GHz-...1QQcmdZViewItem

 

 

 

Z transportem i kupnem nie bylo by problemu... Jedynie to musze sie dowiedziec czy qwerty :)

Ale sprzet 1 klasa i do 4000 zł.

Prosze o opinie

Edytowane przez prenrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja go bede mial w domu za 3800 wypas full ...

 

A co do kupna to kupi mi kolega w niemczech i dopiero przesle do polski. Juz tak roblilismy i koszt wynosi 20euro + 10 euro krajowe w niemczech. Powiedz ze sie nie oplaca tego Asusa brac ?

950 euro+30 euro transport = 980 euro 20 euro dla kolegi = 1000 euro

Kurs 3.9 = 3900 zł nigdzie takiego nie kupie... a gwarancja 2 lata miedzy narodowa :)

Edytowane przez prenrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja go bede mial w domu za 3800 wypas full ...

 

A co do kupna to kupi mi kolega w niemczech i dopiero przesle do polski. Juz tak roblilismy i koszt wynosi 20euro + 10 euro krajowe w niemczech. Powiedz ze sie nie oplaca tego Asusa brac ?

950 euro+30 euro transport = 980 euro 20 euro dla kolegi = 1000 euro

Kurs 3.9 = 3900 zł nigdzie takiego nie kupie... a gwarancja 2 lata miedzy narodowa :)

Jesli moze ci to kolega kupic, wal jak w dym. Swietny laptop jak za ta cene. Co do wad takiego zakupu to pewnie niemieckojeszyczny system i klawiatura. Nie sa to kwestie niedoprzebycia. Ostatnio gdzies czytalem ze masz prawo sciagnac pasujaca ci wersje jezykowa i wpisac kod licencji z naklejki, nie tyle prawo co nie lamiesz tym prawa, taka jest interpretacja naszych przepisow wedlug prawnikow. Co do klawiaturki mozna kupic za pare zlotych naklejki i "skorygowac klawisze", moze nie wyglada to pieknie, ale mozna je dobrac kolorotycznie co nieco pomaga to ukryc.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Ale ja mam nadzieje,że koles wynajdzie coś atrakcyjnego cenowo.

Nie kupię w Niemczech jeżeli różnica będzie mniejsza niż 500 zł.

Jeżeli z tego nic nie wyjdzie to chyba zostane przy HP.Choć czytając reckę na tym forum to nie wygląda ona zbyt różowo.

A Aristo też mnie pociąga.

"osiołkowi w żłobie dano...." - na razie szukam okazji przez net bo od soboty bez przerwy pada śnieg / jest juz z 30 cm / a rano bylo -14C.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto ci powiedzial ze na x600 (128mb) pograsz na full detalach w dzisiejsze gry typu Rome Total War, Doom3 GTA SA itp... :blink: ?

 

ja na swoim x600 gram w GTA-SA w w 1280x800 na max detalach ale bez AA i gra idzie plynnie w 95% gry.Nie wiem jak sie gra na x700 ale pewnie podobnie.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim x600 gram w GTA-SA w w 1280x800 na max detalach ale bez AA i gra idzie plynnie w 95% gry.Nie wiem jak sie gra na x700 ale pewnie podobnie.

No tak, tylko ty masz Pentiuma 1.7@2ghz, a tu sa rozwazane x600 z celkami 1,4-1.5 wiec raczej nie ma co sie nastawiac na podobne wyniki, szczegolnie jesli podajesz jeszcze te porownanie gdy masz podkrecona karte. Wkoncu nie kazdy to lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ty masz Pentiuma 1.7@2ghz, a tu sa rozwazane x600 z celkami 1,4-1.5 wiec raczej nie ma co sie nastawiac na podobne wyniki, szczegolnie jesli podajesz jeszcze te porownanie gdy masz podkrecona karte. Wkoncu nie kazdy to lubi.

 

w gre gralem bez podkrecania.Podkrecilem sprzet w celu sprawdzenia 3dmark(te drugie-wyzsze wyniki sa na podkreconym a te pierwsze-nizsze na nie kreconym sprzecie),ale gram tylko na odkreconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś był zainteresowany jak wygląda matryca w hp nx8220 to można zdjęcie[530kb] znaleźć TU

 

Mam nadzieję że jest wystarczającej jakości i da Wam jakiś pogląd na sprawę :)

Monitor obok to chyba już 5-cio letni Philips 105s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te posty i zastanawiam się czy ktokolwiek z was miał w ręku Aristo, większość narzeka na coś czego nigdy w życiu w ręku nie 3mała. Jestem szczęśliwym posiadaczem Aristo Prestige 700S i nie mam do niego żadnych zastrzerzeń, a czytając wasze posty to śmiech człowieka ogarnia. A co do X600 to bez problemu odpalisz wszystkie gry w większość gier gram na rozdziałce 1024x768 przy full detalach

Edytowane przez Intel_99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar nabyć laptopa i jestem w decydującym momencie wyboru. Pozostały na placu boju dwa laptopy:

 

Asus A6R B002

 

HP nx8220

 

Laptopa będę używał głównie do pracy, tzn. Office, Matlab, Mathcad itp. oraz do multimediów (filmy :) itp.).

Plusem dla Asusa jest dwuletnia gwarancja (przy zakupie na firme). Co myślicie na teamt tych dwóch.

A może ktoś znowu mi zrobi metlik w głowie i zaproponuje cos do 3500zł.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te posty i zastanawiam się czy ktokolwiek z was miał w ręku Aristo, większość narzeka na coś czego nigdy w życiu w ręku nie 3mała. Jestem szczęśliwym posiadaczem Aristo Prestige 700S i nie mam do niego żadnych zastrzerzeń, a czytając wasze posty to śmiech człowieka ogarnia. A co do X600 to bez problemu odpalisz wszystkie gry w większość gier gram na rozdziałce 1024x768 przy full detalach

Nie mialem, przyznaje sie bez bicia, ogladalem ich troche ale juz szczerze srednio je pamietam. Ale mam za to w rekach Acera(tez nie mam nic mu do zarzucenia) i wiesz nie ma takiej opcji by jakikolwiek cudowny wyglad mial ten Aristo, albo jak ultra precyzjnie zostal zlozony czy z jak wspanialych materialow zostal wykonany by zrekompensowaly to paramatery, a sa za taka sama kwote. Nawet jesli ma rzeczywiscie taki wspanialy wyswietlacz to dla mnie zadna pociecha jesli lapek nie jest w stanie pociagnac gry w refercyjnej rozdzielczosci, a to ma znaczenie jesli ktos lubi pograc(w mojej opini). Nie wiem jak inni, ale paramatery laptopa to dla mnie podstawa, a niektorzy sie rzucaja jak by podzespoly bazowe laptopa to jak wybor tapicerki w samochodzie, nieistotna sprawa byle byl markowy :P Ja nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek marce byle parametry byly konkurencyjne, przesadzam californi to kijem bym nie dotknal jak i paru innych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://notestar.pl/index.php?p=11&ID=39 tutaj malo znana firma. Slyszal ktos o niej? Ma ktos taki notebok? Bo cena OK w porownaniu do funkcji.

Pierwszy raz slysze, paramatery faktycznie ciekawe, nawet wyjscie 5.1 i cena juz o niebo lepsza od owego "slynnego gigabyte", chociarz grafika z 'innej stajni". Tylko ze marka w laptopach to istotna kwestia, spore znaczenie ma doswiadczenie danej firmy na rynku laptopowym, raczej bym sie nie pokusil na zakup laptopa takiej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...