Skocz do zawartości
SpiderMAN

Tuning Laptopow

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlem na pomysl, zeby po gwarancji rozebrac mojego lapka i albo przemalowac plastiki srebrne na czarno, albo o no wlasnie co?

 

Natknalem sie na termokurczliwa okleine karbonowa na allegro...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85005657

Co o tym sadzicie. Troche mi sie juz znudzil srebrny kolor...

Moze ktos z Was ma inny pomysl ;D

 

Wykluczone wycinanie dziur, chodzi tylko o zmiane wygladu srebrnych pokryw...

Dodatkowo przemalowalbym ramke i klawisze touchpada na czarno, bo tutaj akurat to acer sie nie wykazal iloscia farby i juz dawno mi sie na scrollu wytarla...

No i do kompletu przemalowalbym takze listwe maskujaca przyciski i glosniki, te przednia...

 

Tradycyjnie chyba wymienie takze diodki na blekitne :D

jakos tak wole takie zestawienie kolorow...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz prawie...

Jeszcze miesiac :D

I zero awarii...

 

No ale czy ktos mial do czynienia z taka okleina karbonowa...???

Bo z tego co tam napisal sprzedawca, jest ona termokurczliwa, czyli powinna sie idealnie nadac do takiej przerobki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na pomysl, zeby po gwarancji rozebrac mojego lapka i albo przemalowac plastiki srebrne na czarno, albo o no wlasnie co?

 

Natknalem sie na termokurczliwa okleine karbonowa na allegro...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85005657

Co o tym sadzicie. Troche mi sie juz znudzil srebrny kolor...

Moze ktos z Was ma inny pomysl ;D

 

Wykluczone wycinanie dziur, chodzi tylko o zmiane wygladu srebrnych pokryw...

Dodatkowo przemalowalbym ramke i klawisze touchpada na czarno, bo tutaj akurat to acer sie nie wykazal iloscia farby i juz dawno mi sie na scrollu wytarla...

No i do kompletu przemalowalbym takze listwe maskujaca przyciski i glosniki, te przednia...

 

Tradycyjnie chyba wymienie takze diodki na blekitne :D

jakos tak wole takie zestawienie kolorow...

Bardzo fajny pomysl wyglądal by tak jak nowy TM8200.

Albo przemalować i zrobić serię ferrari.

Mnie się lepiej podoba seria 3400 wyglądem niż 4000.

Ja widzialem jeszcze takie świecące przewody fajnie by to wyglądalo na obwódce klawiatury.

 

 

A ile liczysz że masz gwarancji ?

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysl wyglądal by tak jak nowy TM8200.

Albo przemalować i zrobić serię ferrari.

Mnie się lepiej podoba seria 3400 wyglądem niż 4000.

Ja widzialem jeszcze takie świecące przewody fajnie by to wyglądalo na obwódce klawiatury.

A ile liczysz że masz gwarancji ?

Inne swiecidelka wykluczam....

Zadnych takich...

Gwarancje mam do 04.03.2006, mialem rok tylko wykupiony.

Serwis manuala mam wiec jak rozebrac lapa juz wiem...

Pozostaje jeden maly problemik z ta okleina, pytanie czy koles ma szersza niz 21cm, bo taka nie wystarczy, a sztukowania bedzie widac :P

Wiec trzeba szukac takiej na 35-40cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne swiecidelka wykluczam....

Zadnych takich...

Gwarancje mam do 04.03.2006, mialem rok tylko wykupiony.

Serwis manuala mam wiec jak rozebrac lapa juz wiem...

Pozostaje jeden maly problemik z ta okleina, pytanie czy koles ma szersza niz 21cm, bo taka nie wystarczy, a sztukowania bedzie widac :P

Wiec trzeba szukac takiej na 35-40cm.

Oklejale okleiną elementy w samochodzie i powiem ci że to ochydnie wygląda, wystają byle jakie strzępki. Robilem to na cieplo tzn.podgrzewalem suszarką. Raczej polecalbym ci pomalowac farbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu ta okleina jest za gruba?

 

No to ja odpuszcze raczej...

Raczej bedzie malowanie...

Kolorystyka a'la Ferrari

Black pokrywy i czerwona ramka oraz listwa przednia.

Co o tym sadzicie???

 

Nie wiem czy wytrzymam az miesiac, moze mnie najsc i pomaluje wczesniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tuningu nie chodzi o masowke...

Nie sadzisz...

Chce miel laptopa, jakiego nikt nie ma, a tym samym nie przerobionego do przesady...

Malowanie, diody i tyle...

Okleine raczej sobie daruje, skoro nie za bardzo sie to uklada na wypuklosciach, i.t.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bawilem sie okleina karbonowa. http://klub.chip.pl/samedi/images/lapek.jpg

 

Bardzo wazna uwaga sprawdz grubosc folii bo sa rozne a roznica w ukladaniu ogromna. Gruba jest generalnie do bani. Zle sie na kantach i na rogach uklada. I lepiej kupic nie lakierowana bo przy zakladaniu moze cos sie z nim stac i polakierowac samemu pozniej. Dobra suszarka wystarczy do podgrzania, ale uwazaj zeby nie przypiec zamocno. Na dobre obklejenie rogow to nie masz co liczyc.

 

Teraz z kumplem wymyslami inne rzeczy. Bedziemy montowac diody do jednego i pod airbrush. Jes troche pomyslow.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Acer nie skonczony bo zdarzylem sprzedac zanim wykonalem projekt. Mial byc caly w tribale z zaczhowana ciagloscia.

Edytowane przez samedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się marzy coś takiego - przezroczysty plastik na obudowie... Nawet na klapie... Tylko ni kuta... To pewnie nie jest możliwe... Acer mnie chyba nie wpuści do fabryki, żebym sobie obudowę zrobił... :blink: :lol2:

Z realnych - widziałem w reichu - folia typu "Folia - Tec" (chyba jak te kalkomanie samochodowe) na klapę z różnymi wzorkami. Mnie się podobała akurat gazeta - ale były różne motywy. Tylko cena "nie polska" - 44 € :blink: A za pena z siga zapłaciłem 25 € ...

Więc narazie jest jak jest... Może następną bytnością w reichu mi odbije i kupię... Jeszcze tylko zapytam acera czy to nie spowoduje utraty gwarancji (według informacji od sprzedawców na 90% nie :D )... Ale sprawdzę u źródła...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa z pleksi. Dla chcacego nic trudnego, da sie zrobic ale duzo pracy i zapalu potrzeba. Jest taki slawny laptop do ktorego koles obudowe sam z drewna dosztukowal.

http://zaverio.net/laptop/index-en.php

 

Ja tam bym chcial farbe kameleona dzialajacego na cieplo, takiego jak maja w Hypersonicu:

http://www.smoothcreations.com/heat.mov

wogole obczajcie ich stronke. Maja leb na karku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa z pleksi. Dla chcacego nic trudnego, da sie zrobic ale duzo pracy i zapalu potrzeba. Jest taki slawny laptop do ktorego koles obudowe sam z drewna dosztukowal.

http://zaverio.net/laptop/index-en.php

 

Ja tam bym chcial farbe kameleona dzialajacego na cieplo, takiego jak maja w Hypersonicu:

http://www.smoothcreations.com/heat.mov

wogole obczajcie ich stronke. Maja leb na karku.

Hmm... Pomysł z farbą OK - może zamiast kameleona - taka jak samochodówka (kilka kolorów w zależności od kąta widzenia). To nie powinno byc trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pomysł z farbą OK - może zamiast kameleona - taka jak samochodówka (kilka kolorów w zależności od kąta widzenia). To nie powinno byc trudne...

No sam raczej nie wymalujesz.Kiedys sie orientowalem co i jak...

1l takiej farby 3 kolorowe kosztowal 150zł... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam raczej nie wymalujesz.Kiedys sie orientowalem co i jak...

1l takiej farby 3 kolorowe kosztowal 150zł... :mur:

Sam nie - ale kolega lakiernik samochodowy da radę :banana: Farba też się znajdzie :blink: :wink: Tylko po gwarancji :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualnie ktos reflektowal by na farbe heat sensitive. Mysle o sporwadzeniu troche ze stanow.

Ile, za ile i czemu tak drogo ?? Serio - ile trzeba tego do maźniecia mojego lapka, jak sądzisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lo do lapka top chyba duzo. Poza tm raczej nie bedzie takiego efektu. Ja myslaem raczej o myszcze albo czyms ci sie czesto temp zmienia.

Farba nie jest tania i nie wiem czy 0.6 by starczylo, a owo 0.6 kosztuje 280 zielonych papierkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lo do lapka top chyba duzo. Poza tm raczej nie bedzie takiego efektu. Ja myslaem raczej o myszcze albo czyms ci sie czesto temp zmienia.

Farba nie jest tania i nie wiem czy 0.6 by starczylo, a owo 0.6 kosztuje 280 zielonych papierkow.

Dobry pomysł z mychą... skoro 0,6 to powinno na 3 wystarczyć, nawet na 4. 280 : 4 = 70 bagsów... Sporo... Szukamy więcej chętnych i wprawnego malarza z pistoletem i kompresorem - podejrzewam, że większą ilość mógłby "malnąć" z tego 0,6 l.

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Musisz wziac pod uwage ze tzeba polozyc 3-4 warstwy tego lakieru.06. na 4 cale laptopy szczerze watpie.

Co do malowanie to moj wujas ma warsztat lakierniczy. Powinien sobie z czyms takim bez problemu poradic, chociaz te farby to sztuka, dostajesz jakies 5 roznych puszek z jakimis utwardzaczami i innymi dziwnymi rzeczami.

Edytowane przez samedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Musisz wziac pod uwage ze tzeba polozyc 3-4 warstwy tego lakieru.06. na 4 cale laptopy szczerze watpie.

Co do malowanie to moj wujas ma warsztat lakierniczy. Powinien sobie z czyms takim bez problemu poradic, chociaz te farby to sztuka, dostajesz jakies 5 roznych puszek z jakimis utwardzaczami i innymi dziwnymi rzeczami.

Ja mówię o myszkasz w jakiejś ilości - nie o lapkach - czytaj mnie dokładnie :angry: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .własnie czytałem wasz temat.tak się składa że mam brata który jest lakiernikiem i troszkę się oriętuję.jesli chodzi o wydajność lakieru to myślę że wasze 0.6litra starczyłoby na jakies 5 lapków na gotowo.nie wiem jakiego typu jest to lakier ale metaliki i perły pokrywa się na wierzch bezbarwnym.można to tez stosować do zwykłych niemetalicznych akryli .poprostu w razie polerowania nie ścieramy warstwy bazowej lakieru(koloru)bezbarwny jeżeli ten lakier pokrylibyście na wierzch bezbarwnym ,który jest dużo tańszy to pewnie starczyłoby na 10szt.jeszcze jedno..jesli chcecie kupic czy dobrać lakier to najlepiej udac się gdzieś gdzie dorabiają lakiery .u nich można kupić np 100ml a nie litr i zapłacić np 15zł.

 

witam .własnie czytałem wasz temat.tak się składa że mam brata który jest lakiernikiem i troszkę się oriętuję.jesli chodzi o wydajność lakieru to myślę że wasze 0.6litra starczyłoby na jakies 5 lapków na gotowo.nie wiem jakiego typu jest to lakier ale metaliki i perły pokrywa się na wierzch bezbarwnym.można to tez stosować do zwykłych niemetalicznych akryli .poprostu w razie polerowania nie ścieramy warstwy bazowej lakieru(koloru)bezbarwny jeżeli ten lakier pokrylibyście na wierzch bezbarwnym ,który jest dużo tańszy to pewnie starczyłoby na 10szt.jeszcze jedno..jesli chcecie kupic czy dobrać lakier to najlepiej udac się gdzieś gdzie dorabiają lakiery .u nich można kupić np 100ml a nie litr i zapłacić np 15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, co do termoczułych kameleonów... miałem kiedyś taką podkładkę pod myszkę, naprawdę wypas sprawa, ale potem gdzieś mi zaginęła :/ Świetna rzecz, czasem nie mając co robić po prostu pocierałem sobie podkładkę, żeby kolory zmieniła :-) Miałem dokładnie coś takiego, jak na tym lapku było. A z tego co wiem, są jeszcze inne podobne rzeczy, farby, które mają tak jakby... 2 ustalone kolory, powiedzmy czerwony i biały i zmieniają je w zależności od temperatury. Jest to zupełnie inna sprawa, niż to, co miałem na podkładce i tutaj było na tym lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki, do rozebrania lapka bez manuala sie udaly. Rozebraem go i zlozylem, bez strat wlasnych. Wiem juz gdzie mam miec BT, bedzie jakas wolna kaska to z pewnoscia zakupie, narazie 36€ mnie zbyt bardzo boli :P

 

Po swietach sie chyba zabieram za malowanie, musze tylko dobrac kolor.

Najardziej by mi odpowiadala czern, pozatym jest najpraktyczniejsza...

Nie wiem czy bede zmieniac diodki, ale nie wykluczam zamiany wszystkich zielonych na niebieskie.

 

Kumpel mi dzisiaj podsunal pomysl, na pomalowanie klapy, ale to narazie jest sprawa otwarta, musze pogadac z pwnymi osobami ile to bedzie kosztowalo.

 

Obiecuje wszystkim, ze jak tylko zaczne modyfikacje, to powstanie log z prac, wraz z instrukcja demontazu krok po kroku, tego konkretnego modelu Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Spider czekam z niecierpliwoscia ! Tez mam zamiat odrestaurowac troche miesce pod nadgarstkami i maly sredbny pasem na obudowie matrycy ;)

Na mam a w niektorych niejscach mialem "gumowata" farbe i ci jej nie polecam bo jest "lepka" i ciezka do utrzymania w czystosci(na poczatku taka nie byla,jednak z czasem kurz sie chywa i jest ciagle uczucie zabrudzenia).

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysl wyglądal by tak jak nowy TM8200.

Albo przemalować i zrobić serię ferrari.

Mnie się lepiej podoba seria 3400 wyglądem niż 4000.

Ja widzialem jeszcze takie świecące przewody fajnie by to wyglądalo na obwódce klawiatury.

A ile liczysz że masz gwarancji ?

hej ACERASPIRE widze w twoim sigu niezły sprzęt .... moze zapodał bys jakąs recke ... planuje kupic lapka taak do 10 tysi ... ale nie wiem czy warto na niego tyle wydawac ... w szczególnosci zwracając uwage chocby na asusa a6j który duzo nie odbiega konfigiem do tego acerka ... ;) sorki ze nie ten dział i wogóle ... z góry za to przepraszam moderatora ;) Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...