Skocz do zawartości
netes

A Co, Też Się Pochwalę :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie chciałem pisać tego w kompendium o Sempronach, bo tam już za dużo wszystkiego, poza tym do Kompendium to to się raczej nie nadaje :-).

Do tej pory mój Sempron 3000+ chodził na 2700MHz przy 1.6V (duuuużo :-(, jakby ktoś nie wiedział to stock to 1.4V) i jakoś nie chciało mi się sprawdzać ile pójdzie max na niskim VCore, ale dzisiaj zrobiłem trochę testów i byłem/jestem bardzo mile zaskoczony :-D.

 

* 1.0V! - 1800MHz "przeglądowy" test (10 minut - Prime95, SuperPI, S&M jednocześnie)

* 1.1V - 2100MHz j/w

* 1.2V - 2200MHz j/w

* 1.3V - 2340MHz j/w

 

Ostatecznie:

* 1.36V - 2500MHz :-) j/w

Obecnie w tle śmigają mi właśnie Prime95, SuperPI i S&M, jak polata z godzinkę to dam screena :-).

 

Nie widzę powodu, aby katować go 1.6V i dawać te 2700MHz, bo w wydajności różnica znikoma, a w tempach duża :-), choć i tak mam za wysokie (przypuszczam, że przez MX-1 preaplikowaną na Freezera).

Proponuję, aby właściciele Sempków pochwalili się swoimi wynikami na niskim VCore, bo zastanawiam się czy trafiła mi się tak dobra sztuka, czy po prostu wszystkie Sempki tak mają :-). Pokombinuję jeszcze troche, może wynik będzie jeszcze lepszy.

 

EDIT:

Po 23 minutach Prime95 wywalił errora. Teraz idzie na 1.375V i mam nadzieję, że tym razem podoła ;-).

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

bo ja wiem- to dobre na pasywa

 

ja tam działam na 2750MHz 1,7V 24/7 i temp ~35*C idle ~48 stress na lekko zeszlifowanym Freezerku Pro i AS5

 

niedługo IHS pójdzie w niepamięć i może Collaboratory sie załatwi to będzie troche chłodniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już mi się nie chciało nic wklejać... ;-), ale dzisiaj daję screena:

http://www.prospekt.info.pl/inne/cpuz.jpg

Na 1.375V śmiga bezboleśnie przy 2502MHz :-).

 

@majkel84

U mnie priorytetem jest cisza, a jak mam 1.6V i 2700MHz to muszę włączać wentyla na wyższych obrotach, bo mi się za bardzo proc grzeje. Chcę zmienić pastę właśnie na Liquid Pro, tylko na razie kasy nie mam, a wtedy kto wie... może i passiv będzie ;-). Przy takim napięciu to milutko :-D. A tak a propo to też myślałem nad zdjęciem IHS-a, ale stwierdziłem, że nie ma sensu, tymbardziej przy Liquid Pro :-P.

PS. Ile max poszedł Ci twój Sempek majkel?

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Wczoraj już mi się nie chciało nic wklejać... ;-), ale dzisiaj daję screena:

http://www.prospekt.info.pl/inne/cpuz.jpg

Na 1.375V śmiga bezboleśnie przy 2502MHz :-).

 

@majkel84

U mnie priorytetem jest cisza, a jak mam 1.6V i 2700MHz to muszę włączać wentyla na wyższych obrotach, bo mi się za bardzo proc grzeje. Chcę zmienić pastę właśnie na Liquid Pro, tylko na razie kasy nie mam, a wtedy kto wie... może i passiv będzie ;-). Przy takim napięciu to milutko :-D. A tak a propo to też myślałem nad zdjęciem IHS-a, ale stwierdziłem, że nie ma sensu, tymbardziej przy Liquid Pro :-P.

PS. Ile max poszedł Ci twój Sempek majkel?

 

bardzo cienko ... 2830MHz przy temp pokojowej ...

 

ale czekam na jakieś mrozy żeby cos wiecej osiągnąć :-D

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj smiga jak widac w sygnaturce czyli

2550 przy 1,425

2720 przy 1,625

 

wszystko stabilne

 

pi liczy przy 2900 MAX to jeszcze zalezy od tego czy ma kaprys na 2850 przeliczy za kazdym razem przy 1,675

wyzsze naiecie nic nie daje....mozliwe ze zasilacz mnie blokuje bo to jakis no name ale nie powiem, napiecia trzyma ;)

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zanim coś wkleisz przeczytaj pierwszego posta

Czyli nigdzie sie nie nadaje <_< Skoro jest temat o tym to po co zakładasz kolejny, powielanie tematu=zaśmiecanie forum. Jak by co na ekstremalne pewnie też sie nie nadaje <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo pierwszego postu jeszcze - czy bezpieczne jest dawania takich niskich napięć na Sempronach? Bo czytałem gdzies info od AMD, że jeżeli napięcie dla pamięci jest dużo wyższe niż 2x napięcie dla procka, to może się to dla niego szybko bardzo źle skończyć... Tylko nie wiem, czy to się tyczy tylko Athlonów, czy Sempronów też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to czas pokazac mojego sempa s939 ...

 

2840 MHz @ 1,4 V - spi16M

 

Dołączona grafika

 

2922 MHz @ 1,488 V - spi16M

 

Dołączona grafika

 

3003 MHz @ 1,63 V - spi16M

 

Dołączona grafika

 

No i to co lubicie najbardziej ... czyli sp2004

 

2800 MHz @ 1,4 V na luziku

 

Dołączona grafika

 

2900 MHz @ 1,52

 

Dołączona grafika

 

Sandra porównanie z FXem 57 itp :)

 

Dołączona grafika

 

Dodam ze chlodzenie powietrzne (tzw AC, dokladnie Freezer 64pro), dodatkowo wiejacy wiatrak pokojowy na kompa : P

 

BTW - nie patrzcie na czasy spi ! mam bardzo slabe memki i puszczone byly na ddr320 .... nie mialem innej mozliwosci

 

[giełda :P] Jakby ktos chcial ta sztuke to GG : 7026651 - czekam na oferty [/giełda :P]

Edytowane przez <<)MARyo(>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nigdzie sie nie nadaje <_< Skoro jest temat o tym to po co zakładasz kolejny, powielanie tematu=zaśmiecanie forum. Jak by co na ekstremalne pewnie też sie nie nadaje <_<

Postfuckerem to patrzę, że byłeś i dalej jesteś, bo temat jest o wynikach Sempków na niskim VCore, a nie kompendium wiedzy o Sempronie. Nie staraj się na siłę być dobrym użytkownikiem forum bo Ci nie zawsze Ci to wychodzi, pogadamy jak wydoroślejesz.

 

PS. Według Twojego rozumowania nie powinno być np. oddzielnie rankingu SuperPI i dyskusji o SuperPI, czasem się zastanów zanim coś napiszesz.

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam semprona 3000+ na s939 jak go podkręcic?

niestety, semrponow na s939 nie da sie podkrecac, maja fizyczna blokade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@<<)MARyo(>>

Uaaau :-)... no sztuka mistrzowska, tylko pozazdrościć. Ja czekam teraz na Liquid Pro, tylko kasy brak... może tempy mi się poprawią trochę to i więcej poleci :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

@majkel84 - nie mów, że na codzień puszczasz go na takim napięciu :)

mówie :lol:

 

moze kiedyś zmniejsze :D

 

Maryo - świetny proc

pozazdrościć :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...