Skocz do zawartości
palski

Podświetlana Klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum od dawna, ale potrzebna mi rada, wiec licze, na waszą pomoc :).

 

Zastanawiam sie nad kupnem podświetlanej klawiatury (do 100zł) i nie wiem co wybrać wacham się pomiędzy "Xpower XP 9848" (zwłaszcza o tej chciał bym się czegoś dowiedzieć, bo niewiele informacji znalazłem w necie na jej temat) i "Revoltec Lightboard XL"

 

Był bym wdzięczny za wszelkie informacje na temat tych klawiatur, najlepiej użytkowników, lub osób, które miały z nimi styczność. Interesują mnie takie rzeczy, jak jakość wykonania, jakość podświetlenia (podświetlenie nie jest mi potrzebne, jako gadżet, ale dlatego, że często siedze przed kompem po ciemku i chciał bym, aby litery na przyciskach były w miare widoczne), dzwięk klawiszy (nie chce budzić po nocach ludzi klawiaturą chałasującą, jak maszyna do pisania ;) ), awaryjność oraz wszelkie inne spostrzeżenia. Ewentualnie jakie inne klawiatury w tej cenie byście polecili?

Edytowane przez palski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tego revolteca, i nie jestem zadowolony, na dluzsza mete, klawisze od grania sie zuzywaja, tak ze nie chca odskakiwac, ale jesli do pisania itp, to moze byc

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na klawiature E5 tutaj jest zdjęcie i opis (pierwszy raz spotkałem się z tą firmą, ale głównym kryterium wyboru była cena). Nie udało mi się znaleźć w necie żadnych informacji na temat tej klawiatury, więc podziele się tutaj moimi uwagami na jej temat (może komuś się to przyda).

 

Klawiatura jest wykonana dość starannie, nic nie odpada i wszystko działa ;). Troche przeszkadza mi taki układ klawiszy i mały enter, ale mam nadzieje, że to kwestia przyzwyczajenia. Nie udało mi się również ustawić multimedialnych klawiszy (które teoretycznie można niemal dowolnie skonfigurować), ale może z inną wersją sterowników, lub w jakiś inny sposób da się to zrobić. Mi są zasadniczo nie potrzebne, więc nie poświęcałem temu dużo czasu. Kolejny minus, to charakterystyczne kliknięcie przycisków, nie jest bardzo głośne, ale mi troche przeszkadza. Plusy tej klawiatury, to jak już wcześniej wspomniałem stosunkowo dobra jakość wykonania i ładne/funkcjonalne podświetlenie :).

Podsumowując mogę stwierdzić, że logitech to nie jest, ale jak na klawiature za 60zł (tyle dałem za nią na allegro), to jest super :) i moge ją polecić każdemu kto szuka taniej, podświetlanej klawiatury i nie oczekuje po niej cudów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepne sie do tego topicu z takim pytaniem:

 

Szukam podświetlanej klawiatury tylko nie tak "agresywnie" jak modele które byly w wyższych postach. Chcialbym podswietlenie na zielono ( Z- I- E- L- O- N- O ) czyli ZIE- LONO i najlepiej nie całą klawiature tylko same literki . Mysle ze taka klawiatura powinna miec włącznik tego podświetlenia i tutaj warunek nr 2 intensywność podświetlania powinna być regulowana . Pytam calkiem powaznie . Wiem ze ten drugi warunek to raczej malo prawdopodobne ze jakakolwiek posiada ale jesli ktos cos wie nawet o tych bez regulacji to niech napisze model i producenta.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zglębilem nieco temat i tak generalnie to mam moje typy które umiescilem w prywatnym rankingu [= :

 

 

 

1 bezkonkurencyjna jest klawiatura z PowerBooka [ niestety tylko w laptopie a druga sprawa ze podswietlana na bialo a nie na zielono co jednak nie ma wpływu na ocene bo design jest mistrzowski ]

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

2 na drugim miejscu zdecydownie plasuje sie Deck ze swoim modelem Toxic a zaraz potem Fire [z wadą taką ze obie są dosc gruba i przystosowane raczej do portowania na wszelakich blatach itp itd :/] ceny w granicach 100 USD

FIRE

Dołączona grafika

 

 

oraz TOXIC

Dołączona grafika

 

 

 

3 miejsce zajmuje Saitek z Eclipse [niestety podświetlenie "wychodzi" poza obręb klawiszy" co psuje efekt] cena okolo 40 USD

Dołączona grafika

 

 

 

 

4 natomiast miejsce zajmuje logitech z Logitech G15 [za duzo bajerów i innych bzdyczków bączków skaczących budzików ] ceny od 65 do 100 USD

 

Dołączona grafika

 

 

jesli ktos ma ochote na maly sponsoring to jestem otwarty [ najbardziej na DECKA Toxic [= ]

 

 

no a jesli komus naprawde zbywa to mysle ze wybierając cos z tej strony tez nie bedzie zawiedzony [=

http://www.littlepc.com/keyboards_backlit.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem czerwonego Decka - prezentuje sie rewelacyjnie - do tego ten minimalistyczny design. Dla niektorych moze skok klawiszy byc barierą.

Gdzies tez widzialem rozne mody logitecha ultrax flat z podswietleniem ale nie moge tego odszukac ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat 2 miesiące temu. Niejako, że mam logitecha, a kupowanie innej klawy(no name) nie bardzo mi się widziało, rozwiązałem to.. katodami pod biurkiem. 25zł, działą wyśmienicie.

 

Polecam Logi + katody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem manie podswietlanej klawiatury ale mi przeszlo jak zaczely sie zacinac klawisze, mialem jakas no name ale i tak juz mnie to przestalo bawic bo i tak mam wlaczone swiatlo jak pisze cos na klawie czy wogule siedze przy kompie bo oczy sie mniej mecza. Ultra flat X rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...