Skocz do zawartości
vadafone

Komputer Nie Uruchamia Sie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem nową płyte Gigabyte GA-8I848PM i wszystko podłaczyłem itd. włączam listwe a tu nic :blink: no to sobie mysle pewnie zle podłaczyłem te wszystkie kabelki od obudow czyli HDD LED, PWR LED i te inne, kombonowałem na wszelkie sposoby i nic, dodam tylko że wydaje mi sie ze płyta wogule jakby pradu nie dostawała bo nie swieci sie zadna lampeczka na płycie, ale może tak ma byc, co to może byc?? HELP!! PLEASE!! Juz nie wiem co robic <_<

Edytowane przez vadafone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Wskazuje wszystko na zwaloną płyte, a czy ona nie ma dodatkowego zasilania 12V - aka p4?? Jeżeli ma to czy podłączyłeś zasilanie do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że ma, tak jak pisałem wszystko jest podłaczone, i złącze ATX i 12V ale nie wiem czy czasem nie podłaczyłem zle przedniego panelu <_<

Witam. Wypnij wszystko co podpioles zostaw samą płyte z prockiem podepnij zasilanie wypnij kable z front panelu i połacz te dwa piny od power on na płycie np srubokretem i zobacz aha a zobacz czy nie masz kabelka z coolera n CPU wpietego do wejscia z zasilacza znaczy do PWR FAN zamiast do CPU FAN bo to moze i byc to ewentualnie inny zasilacz i clear cmos no i czasem na gigabyt-ach nie ma zworki i jest tak jakby non stop na clear cmosie i sie nie chce odpalac i trzeba skołowac zworke i polączyc te dwa piny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

OK juz powruciłem, pisałem przedtem na profilu vadafone bo orgiusz zbanował mnnie za orty :angry: 123frytki Heh niezabardzo cie rozumiem szczefólnie to ostatnie zdanie.... nie wiem czy to postkutkuje bo na płycie nie swieci sie żadna lampeczka czyli tak jakby płyta była zwalona i nie dostawała pradu :huh: ale może sprubuje jeszcze porobic to co napisałes, dodam jeszcze ze płyte kupiłem od użytkownika kamilcom, a może macie jeszcze jakies pomysły?? :cry:

 

p.s nie no nutruje mnie ta lampeczka bo powinna sie swiecic :mur: aha i oco ci chodzi z tym skołowac zworke, tnz tą baterie?? mam ją wyjąć i włorzyc jeszcze raz czy co?? dodam jeszcze że jak chce włączyc kompa to na ułamek sekundy zapalają sie czerwona i zielona dioda na panelu przednim :blink: ale komp nie rusza

 

UPADTE:

 

znalazłem to clr cmos są tam takie 3 piny i dwa pierwsze od lewej jest wczepione takie cos, wiec zworka jest

 

UPDATE 2:

 

znalazłem pewien post kamilacom który bardzo mnie zmartwił, sami zobaczcie post 9 http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=171646&hl=cmos

pisze że płyte kupił dwa miechy temu niedziała to do szafy, wszytsko sie zgadza zobaczcie na date postu 19 grudzien, zobaczyłem a na gwarancji dostarczonej wraz z płytą pisze ze data podbicia 20 październik czyli kupił dwa miechy temu i zapewne sprzedał mi ta co wyrzucił do szafy, czy zostałem oszukany?? :mur: :mur: :mur:

:mur:

 

UPDATE3:

gadałem z kamilcom i muwi ze wina poczty i zeby walic na gwarancje, wiec jutro dzwonie do slepu, oby mi przyjeli!! :huh:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...