Skocz do zawartości
Gość Rocca

Herbata

Herbata  

281 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka herbate pijesz?

    • Z torebki - zwykla
      140
    • Z torebki - smakowa
      51
    • Granulowana ;]
      10
    • Zielona
      31
    • Z fusami ;]
      32
    • Nie pije herbaty ;]
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś piłem "Polski standard" w postaci słodzonej herbaty z torebki z cytrynką. pfe

 

ostatnio pijałem z fusami gorzką (jest ok nadal) ale w ostatnich tygodniach przerzuciłem się na zieloną torebkową o dwóch smakach - miętowym i cytrynowym. nie słodzona. Pyszota by Lipton ahh D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie:

Lipton torebka -> żółty kubek liptona -> nie psuć cukrem ani cytryną

Czasem:

Lipton brzoskwinia / cytryna -> zółty kubek liptona (mam ich w domu ponad 10)

Z zielonych to generalnie zwykłą zieloną liściastą z bastka, latem do dzbanka herbaty zielonej + 3 listki mięty i listek melisy. Gasi pragnienie jak nie wiem co. Swoją drogą miętowej i orientalnej z liptona nie umiem zdzierżyć, a ta smakuje wręcz genialnie.

Teraz piję sobie Senchę Kaktusową i żałuję, że mi się już kończy opakowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje zamienić herbatę na yerba mate. Ale póki co żałuje wydać te 60zł ponad na start :P Naczynko 20-32zł, bombilla 19zł... I pół kilo yerby 19zł ;)

 

Podobno smaczna. A ja lubie takie udziwnienia ;) I mogę sprowadzić picie tegoż do jak to radzi pan Cejrowski wręcz rytuału ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie tak drogo. 100g białej po tyle lata. Dobre toto chociaż? I lepsze od "zwykłej" herbatki?

No wiesz, mówie, że chyba zamienię ;) Ale nie próbowałem ;) Muszę na próbe w jakichś "herbatach świata" kupić troche na wagę ;) Jeśli chodzi o ceny to ja wiem o Yerbie ze strony Wojciecha Cejrowskiego właśnie(www.cejrowski.com) i tam jest link do sklepu: http://www.yervita.home.pl/. Może się skuszę kiedyś, ale najpierw troche na probe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to saszetki są złe? Lipton na codzień jest ok, Dilmah jest zawsze cacy, Lipton nawet specjalną edycję z biała herbatą wypuścił w saszetkach... Poza tym nawet nie mam zaparzacza, a jak wiadomo, fusy się wyciąga po odpowiedniej ilości minut :P Bez zaparzacza musiałem robić cyrki z sitkiem jak piłem jakąś zieloną herbatę... Teraz Lipton żółty, 3 minuty i jest. Ale to jednak nie jest opus magnum herbaty, ale na codzień ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodam wiele do dyskusji, bo mam jedynie pytanie do znawcow herbat ;)

 

Szukam nazwy pewnej herbaty. Duze, okragłe torebki, bez jakichs firmowych oznaczen. Wiecie o jaka moze mi chodzic? ;) bardzo smaczna, aromatyczna.. i tyle :)

Jesli w miare sie orientujecie w tych produktach, to podajcie pare typow, ktore obstawiacie. Co najwyzej w przeciagu jakiegos czasu bede probował je po kolei, az natrafie na te własciwa, badz inna rownie smaczna ;) Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra herbata nie jest zla.

 

Ja lubie sage i liptona, inne tez dają rade ale te sa moimi ulubionymi.

Powiem Ci że mi bardziej smakuje Saga niż Lipton. Jak widać co tanie nie zawsze oznacza słabe jakościowo. Co prawda Lipton jest troszkę mocniejszy (z torebki idzie zrobić dwie mocne kosy) ,ale smakowo IMO Saga wypada lepiej. Ja tam od czasu do czasu dodaje też sok Łowicz malinowy z kwiatem lipy do herbaty. IMO lepsze to smakowo Niż Dilmah malinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaxxL: Spojrzyj na torebke sagi :P Napisałem, ze na tych ktore piłem niedopatrzyłem sie wycisnietych napisow itp. Z reszta, torebki sagi sa dosc małe, ta o ktora mi chodzi jest jak sadze około 1 cm w srednicy wieksza, moze ciut wiecej.

 

Wiem kto to kupował, ale nie mam z ta osoa kontaktu. Pytanie w herbaciarni to bez sens, bo jak rzuci mi 50 nazw to jedynie podziekuje za inf. ;)

 

ps. saga przy niej to wymiot nietoperza ;) Nie mowie, ze jest niesmaczna, ale sa DUZO lepsze, ktore nie pije sie jak zwykła, tradycyjna herbatke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaxxL: Spojrzyj na torebke sagi :P Napisałem, ze na tych ktore piłem niedopatrzyłem sie wycisnietych napisow itp. Z reszta, torebki sagi sa dosc małe, ta o ktora mi chodzi jest jak sadze około 1 cm w srednicy wieksza, moze ciut wiecej.

 

Wiem kto to kupował, ale nie mam z ta osoa kontaktu. Pytanie w herbaciarni to bez sens, bo jak rzuci mi 50 nazw to jedynie podziekuje za inf. ;)

 

ps. saga przy niej to wymiot nietoperza ;) Nie mowie, ze jest niesmaczna, ale sa DUZO lepsze, ktore nie pije sie jak zwykła, tradycyjna herbatke :)

Może Tetley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaparzona herbata to mistrzostwo, ogólnie bardzo lubię, piję minimum 6 kubków dziennie :)

A myślałem, że to ja piję dużo herbaty :E Ale tolerujmy narkomanów... ;)

 

Różne herbatki pijam i różne ilości, czasami po 2L dziennie, czasami 1 kubeczek lub nic. Słodzę 1 łyżeczkę na 250ml. Nie wiem jak kiedyś mogłem słodzić dwiema! Przecież to tak ohydnie słodkie jest, że ledwo przełknąć się da. Współczuję kumplom którzy dają sobie 3 łyżeczki :)

 

Zazwyczaj piję zwykły expresowy szajs, ale nie raz ładuję w siebie smakowe czy sypane lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna herbata jaką piję to Lipton w torebkach, chyba jest takich 200 torebek w metalowych pudełku, ale ja nie kupuję, ale innych herbat nie próbowałem (chodzi mi o takie z torebki), bo jak już pisałem, to nie ja kupuję Lipton, tylko rodzice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlewam w siebie Lipton Forest Fruit w torebkach piramidkach i musze przyznać że ownuje. Mocny aromat i zapach i w smaku też daje rade ^^

Jedyna wada to cena 6zł za 20 torebek :P

 

A co do czarnej to Dilmah Ceylon Gold imo najlepsza herbata na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...