Skocz do zawartości
Gość Rocca

Herbata

Herbata  

281 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka herbate pijesz?

    • Z torebki - zwykla
      140
    • Z torebki - smakowa
      51
    • Granulowana ;]
      10
    • Zielona
      31
    • Z fusami ;]
      32
    • Nie pije herbaty ;]
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Seren

Na co dzień Ahmad Tea (jak dla mnie poezja smaku wśród herbat) :rolleyes:

Na upały-Mrożona Nestea(Cytrynowa) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio wpadła mi w łapy herbatka malinowa z sokiem firmy Bio Active, odpowiednio zaparzona smakuje super. Zazwyczaj jedno pudełko starcza mi na 3 dni tak mi smakuje :) . Z innych herbat czasem wypiję sobie zieloną lub czerwoną w zależności od ochoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś tam specjalnym koneserem herbat nie jestem. Piję taką jaka jest w domu, ale ostatnio dorwałem zieloną herbatę w torebkach Tekkane z opuncją. Z cytrynką i posłodzona smakuje lepiej niż jakakolwiek herbata, którą piłem.

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kubku na co dzień jest czarna. Oprócz tego bardzo lubię zieloną z opuncją (mniam :oops:). Od czasu do czasu mama kupuje czerwoną z ananasem, niby na oczyszczanie organizmu - zdarza mi się i taką zaparzyć. Nie ze względu na 'skutki uboczne' ale dlatego, że świetnie smakuje ^^. (wszystko oczywiście z odpowiednią ilością cukru :D)

 

Pozdrawiam wszystkich herbatofilów :>

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaaa, jest topic o herbacie :D

 

A więc [; herbat dziennie potrafię wypić do 5 dziennie, co niestety przy słodzeniu 5 małych łyżek cukru na 250ml nie jest zbyt zdrowe :P costi / marco / romek mogą potwierdzić :mrgreen: Ludzie robią fajne miny jak sypie ten cukier i sypie i sypie :D Ulubione? Hmm, rozpuszczalna cytrynowa jakiejś tam firmy rox (tyle, że wtedy nie słodze, bo sypie tyle tych ziarenek że hoho :D ), potem jeszcze Saga / Dilmah Earl Grey [;

 

BTW, w kubku od MSI nieźle smakuje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie sobie teraz pije herbatke :) Lipton zwykła a tez mam do dyspozycji earl gray.

Pijam czesto jak nie ma nic pod reka.

Sagi nie lubie jakos to chyba przez to ze pilem ja przez caly rok bo dostalem z domu zapas na kilka lat. Naszczescie koledzy mi pomogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesień tuż tuż myślę,że to dobry czas na reaktywowanie tematu herbatek :wink: jeżeli w torebce to lipton, ale tylko ten w trójkątnych torebkach, polecam czarną gold, lub zieloną, choć nawet te nie mogą konkurować z tymi sypanymi kupionymi na wagę, tylko ta ich cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio jakoś Lipton przestał smakować, chyba dlatego że robią go w Polsce :D

Polecam wszystkim Golden Assam - o ile napis na pudełku nie kłamie, jest to prawdopodobnie jedyne oryginalna cejlońska herbata. Płaciłem bodaj 8.99 za ex100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem lipton owoce lesne , bardzo wyrazisty zapach i jak pachnie potem w calym pokoju. Polecam :)

A smak wam sie sztuczny nie wydaje ? :). Herbaty owocowe liptona mają to do siebie ze świetnie pachną ale smakują ja kupa i strasznie sztucznie IMO ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie pijam herbat, ale jak już to mam kilka typów:

Rooibos Truskawkowo-Śmietankowy by Westcliff

Rooibos by Astra

Irish Cream (firmy nie pamiętam)

GrunerTee Vanillia by WestCliff

 

Słodzę wyłącznie miodem, chyba że akurat nie mam pod ręką. Zwykłą czarną dobrze jest zaparzać ze świeżym listkiem mięty, Nadaje genialnego smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuję temat, ale ostatnio trafiłem na earl grey firmy Bastek po 125g takie srebrne opakowanie.

Wg mnie Tetley, Lipton czy inne earl greye nie mają polotu do aromatu Bastka.

 

Jest niesamowicie dobra w połączeniu z cytryną i niewielka ilością cukru, nie wszędzie można ją dostać ale polecam szukać bo produkt jest wyjątkowy i niedrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat piję herbatę zieloną,od czasu do czasu przyrządzam też coś specjalnego,jak np. herbata korzenna.

Ostatnio w Biedro wyszła jakaś nowa seria herbat Rooibos Savanah, do wyboru miodowo-waniliowa,pomarańcza i cynamon.

 

Niestety te Rooibos to strata kasy-sztuczny posmak i aromat,lepiej kupić porządną-czarną albo zieloną.

Edytowane przez KATTANA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kauflandzie dorwałem jakąś "angielską" liściastą. W złotych i czarnych puszkach alu. Kosztuje ok 10złociszy i naprawdę świetnie smakuje. Czuć tam różne delikatne smaki co mi się podoba. No i napar nie jest przesadnie mocny. Piję ją niesłodzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja polecam tą - Herbata PG Tips 240 tor. 750g. + GRATIS!!! (1491660134) - Aukcje internetowe Allegro

 

Od lat pilem Lipton, kolega dał do spróbowania tą i jest jeszcze lepiej. Jest bardzo mocna, co lubię (mam duży kubek 0.4). Cenowo za torebkę wychodzi mniej więcej tyle samo ile Lipton 100-tka, z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam herbaty Fortnum&Mason, kupowałem w Almie, ale pewnie w innych delikatesach też są, nie jest tania ~30 zł za puszkę 120g, ale Royal Blend miazga. Dobra odskocznia zrobić sobie taką filiżankę do książki, czy gazetki. Piłem też Assam, ale gorsza.

 

Ostatnio też kupiłem Dilmah'a w puszeczce Ran Watte z upraw na wysokościach, cena też ~30zł, ale jeszcze nie testowałem, chociaż powiem szczerze, że oczekiwania mam wysokie ;) bo jak na firmę cena wysoka.

 

A tak na co dzień to Earl Grey intense od Tetley'a ostatnio w pracy piję, a w domu testuję sobie Liptona, te "nowe" piramidki Mild celyon, GoldTea, Rich assam i ta ostatnia mi najbardziej podeszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...