Skocz do zawartości
lesiuc

Hp 656c, Tusze Nr 29 I 20 Czyli Jak Hp Nas Robi W Konia...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem tusz do swojej staruszki HP 656c

Niestety przez przypadek -lenistwo, ciężko było sprawdzić

zakupiłem nie właściwy. Oryginalny nr. tuszu czarnego do tej drukarki to 20.

Nie wiedzieć czemu zakupiłem 29...

Co ciekawe obydwa pojemniki wyglądają identycznie i 29 pasuje w miejsce 20 bez problemu:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zorientowałem się że coś nie gra w dopiero chwili kiedy drukarka odmówiła współpracy i wypluła białą kartkę.

 

 

Bliższe oględziny zaowocowały obserwacją że także układ styków obu pojemników jest identyczny:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

I ogólnie wszystko jest identyczne -na oko:

 

Dołączona grafika

 

 

 

A jednak nie działa...

Po dokładnej obdukcji styków oraz ścieżek wokół zauważyłem że jednak jest minimalna różnica w ich ułożeniu.

Chodzi o osiem styków znajdujących się pośrodku.

Z miernikiem w ręku począłem mierzyć co i jak. Okazuje się że ukazany na zdjęciu drugi styk

od dołu (patrz zdjęcie) w pojemniku 29 gdzieś tam :) prowadzi i mierząc go w parze ze stykiem

znajdującym się poniżej wykazuję rezystancję około 40 ohm.

Natomiast w 20 jest nie wykorzystany i mierząc go w ten sam sposób miernik pokazuje przerwę.

Nie wiele się namyślając zakleiłem w tuszu 29 ten kontakt taśmą tak aby drukarka widziała przerwę

jak w oryginalnym tuszu 20:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Tusz włożyłem do drukarki. Klikam drukuj i...

 

JUPI!!! :lol2:

 

Drukarka drukuje jak gdyby nigdy nic!!!

 

Pokazane styki zapewne są jakimś kodem stosowanym przez HP do informowania drukarki

z jakim tuszem ma do czynienia.

 

Po zaglądnięciu na stronę HP i porównaniu danych tuszy okazuje się że do HP 656c tusz nr 20

występuje w dwóch opcjach o pojemności 14 i 28 ml.

Natomiast tusz 29 jest dostępny także o pojemności 40 ml czyli o około 1/3 więcej można nim wydrukować...

Dlaczego HP postępuje w ten sposób?

Zapewne dlatego że drukarka 656c była w owym czasie najtańszą drukarką HP na rynku, a więc trzeba było jakoś

nadrobić tą cenę. I HP nadrabia ją sprzedając tusze o małej pojemności identyczne z tymi do droższych

modeli które jednak (te o większej pojemności) nie chcą działać z najtańszą drukarką...

Mniejszy, szybciej zużywający się tusz to oczywisty zysk dla producenta, który jak wiadomo

nie do dziś zarabia głównie na wkładach a nie drukarkach.

Bardzo nie ładnie HP. Bardzo...

 

Jeśli posiadasz hp 656c na tusz nr 20, możesz bez skrupułów kupić sobie tusz 29, za takie same pieniądze,

zakelić taśmą styk pokazany na zdjęciu i cieszyć się całymi 40ml oryginalnego tuszu!

 

Pozdrawiam i miłego drukowania!

Edytowane przez lesiuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 4 lata męczyłem się ze swoją 656c, szkoda jednak było mi pieniędzy na tusze oryginały i od zawsze miałem zamienniki activejet po 40ml. Niestey po roku ręcznego wkładania kartek (bo w najtańszej drukarce się waleczki wyrobiły) już niewytrzymałem, rzuciłem o ścianę i tak leży w piwnicy a ja cieszę się nową drukarką canona ip3000, gdzie nie robią mnie konia na tuszach

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...