Skocz do zawartości
twinxx

Maxtor Diamondmax 10 200 Gb (ata/133, 8mb Cache)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk jak w temacie i rpoblem polega na tym ze nie mam pojecia jakim program sprawdzic jego wszystkie parametry tj:

maks. transfer wewnętrzny

maks. transfer zewnętrzny

średni czas dostępu

itp...

 

Drugi mankament który mnie boli to to ze dysk strasznie halasuje podczs pracy tzn: wydaje takie same dzwieki jak moj starusienk 1GB Seagate (pamietacie te stare dyski jak halasowy, rzezili podaczas pracy)

 

No a jak dysk podlaczylem u kumpla wydawal sie duzo cichszy moze ze wzgledu na kieszen.

 

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk jak w temacie i rpoblem polega na tym ze nie mam pojecia jakim program sprawdzic jego wszystkie parametry tj:

maks. transfer wewnętrzny

maks. transfer zewnętrzny

średni czas dostępu

itp...

 

Drugi mankament który mnie boli to to ze dysk strasznie halasuje podczs pracy tzn: wydaje takie same dzwieki jak moj starusienk 1GB Seagate (pamietacie te stare dyski jak halasowy, rzezili podaczas pracy)

 

No a jak dysk podlaczylem u kumpla wydawal sie duzo cichszy moze ze wzgledu na kieszen.

 

Prosze o pomoc

HDTech, HDTune, ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry program scignelem chodzili o HDTech Czy HDTach w kazdym razie wynik niby normalny ale wykres raczej nie wrozyl nic dobrego. Linia na rysunku na tym calym grafie straszne ma wychylenia zamist byc prawie prosta.

 

Wiecie o co mi chodzi linia wygladala tak jak podczas czesienia ziemi.

 

Ratujcie o codzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry program scignelem chodzili o HDTech Czy HDTach w kazdym razie wynik niby normalny ale wykres raczej nie wrozyl nic dobrego. Linia na rysunku na tym calym grafie straszne ma wychylenia zamist byc prawie prosta.

 

Wiecie o co mi chodzi linia wygladala tak jak podczas czesienia ziemi.

 

Ratujcie o codzi ??

Program to faktycznie HdTach...

 

a te wciecia w wykresie nie musza byc spowodowane bledami dysku, a moga byc zwiazane z programami dzalajacymi w tle (np. jakis antivirus)

 

Wrzuc jeszcze odczyty SMART np. z Everest-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Najprościej, to chyba tak:

klikasz Magazyn, potem SMART i na górze klikasz dysk, który cię interesuje. Wtedy wyświetli się stan rejestrów.

Naciskasz Alt+PrtSc i masz obrazek, który możesz tutaj wrzucić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasma jest prawie nowka watpie zeby to byl powod ale dajcie znac cos odnosnie raporu czy wyniki sa wporzadku i czy nie mam sie czym martwic

ID C7 - oznacza błędy przy przesyłaniu dysk-płyta, jeśli na 100% taśma jest dobra to masz uszkodzony dysk lub płytę główną ( kontroler ) bo te błędy nie biorą się z nikąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID C7 - oznacza błędy przy przesyłaniu dysk-płyta, jeśli na 100% taśma jest dobra to masz uszkodzony dysk lub płytę główną ( kontroler ) bo te błędy nie biorą się z nikąd.

mam nadzieje ze to wina dysku bo nie usmiecha mi sie teraz kupowac nowej plyty i meczyc sie znowu przy montowaniu tego calego cholerstwa...

 

no tak ale teraz jak najprosciej sprawdzic czy to wina dysku czy plyty glownej, sa jakies programy dignostyczne albo cos co moze sprawdzic poprawna prace kontrolera na mobo, please radzcie co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to wina dysku bo nie usmiecha mi sie teraz kupowac nowej plyty i meczyc sie znowu przy montowaniu tego calego cholerstwa...

 

no tak ale teraz jak najprosciej sprawdzic czy to wina dysku czy plyty glownej, sa jakies programy dignostyczne albo cos co moze sprawdzic poprawna prace kontrolera na mobo, please radzcie co robic...

Zrób teraz nowy raport SMART, jeśli ta wartość urosła to daj komuś dysk i sprawdź czy u niego po 1-2 dniach też wartość narasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób teraz nowy raport SMART, jeśli ta wartość urosła to daj komuś dysk i sprawdź czy u niego po 1-2 dniach też wartość narasta.

Wartość stoi cały czas w miejscu, cholerka teraz wychodz na to że z dyskiem wszystko wporzo ale ten hałas jest strasznie denerwujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość stoi cały czas w miejscu, cholerka teraz wychodz na to że z dyskiem wszystko wporzo ale ten hałas jest strasznie denerwujący

Nie wiem jak u innych, ja na moje 3 Maxtorki nie narzekam - sprawne w miarę szybkie,ale... nigdy nie powiedziałbym, że ciche! :) W trakcie intensywnej pracy grzechoczą jak stare grzechotniki - 80 i 120 podobnie, trochę głośniej 250 tka. A i wszystkie są cieplutkie jak świeże bułeczki - trzeba je ździebełko wentylować.

Barracuda IV była dużo cichsza i chłodniejsza, tyle, ze po 1,5 roku zaczęła łapać bad'y a Maxtorki odpukać w niemalowany PCet, na razie nie.

Wniosek wysoce subiektywny, jak chcesz cichego i chłodnego dysku, nie ogladaj sie nawet na Maxtor'a - przynajmniej póki nie wyjdą Seaxtory lub Maxgate'y z nowej linii produkcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...