Skocz do zawartości
cybernorb

Ifconfig Command Not Found

Rekomendowane odpowiedzi

Witam loguje sie jako root wpsuje ifconfig eth0 a tu bonus bash zwraca mi command not found POMOCY co sie dzieje

 

Gdy wpisze /sbin/ifconfig wszystko dziala ale dlaczego tak jest przypuszczam ze gdzies nie ma jakiejs sciezki tylko gdzie co i jak jesli ktos moze mi pomoc bede wdzieczny

 

PS. Nigdy tego nie robilem wiec prosze tlumaczyc jak troglodycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz plik z ustawieniami zmiennych srodowiskowych (.cshrc, .profile itp itd)

(albo napisz jakiej powloki uzywasz, to sie napisze konkretnie).

Co do braku sciezki - to strzelam ze nie masz jej podanej w ww. pliku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam loguje sie jako root wpsuje ifconfig eth0 a tu bonus bash zwraca mi command not found POMOCY co sie dzieje

 

Gdy wpisze /sbin/ifconfig wszystko dziala ale dlaczego tak jest przypuszczam ze gdzies nie ma jakiejs sciezki tylko gdzie co i jak jesli ktos moze mi pomoc bede wdzieczny

 

PS. Nigdy tego nie robilem wiec prosze tlumaczyc jak troglodycie :)

echo $PATH/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/usr/games:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/X11R6/bin:/home/kamil/bin

cat $HOME/.profilePATH=/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/usr/games:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/X11R6/bin:$HOME/bin; export PATH

chyba wszystko jasne nie? :> dopisz do $HOME/.profile lub /etc/profile

/sbin

pozdro.

Edytowane przez kamiloz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...