Skocz do zawartości
rafalkam

Odcinanie Zasialania Do Kompa W Przypadku Awari

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, podajcie jakieś programy które automatycznie po przekroczeniu pewnej temperatury wyłączą kompa - od razu zaznaczę, że szukałem - w " Bloki Wodne, Nagrzewnice & Inne Tematy WC - Linki" jest zły link do tych programów odłączających a w postach nie spotkałem się z jakąś konkretną odpowiedzią.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios

krocej sie nie dalo :D

potwierdzam w biosie sa opcje ktore pozwalaja na wylaczenie kompa po przekroczeniu temp. ustawionej w biosie.

Czesc plyt ma tez opcje ktora po wykryciu spadku obrotow ponizej pozadanej wartosci robi to samo (analogicznie spadek obrotow na ktoryms z wentyli powoduje wzrost temp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ustawieniami w biosie to różnie bywa. Ja na moim solteku sl75drv4 moge ustawic w biosie wyłączenie kompa jeśli temp osiągnie ustawiony poziom ale niestety winda olewa bios i komp się nie wyłącza. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest odpowiednio ustawiony Motherboard Monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios w ogóle nie ma tej opcji wyłączania po przekroczeniu temperatury jakiejś - wydawało mi się, że ma ale pomyliłem to z ostrzeganiem o awari wentylatorka. To znacie jeszcze jakiś program który by u mnie zadziałał?

Edytowane przez rafalkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie odczytać ale jest to płyta gigabyte ga-7vt880-L.

Użyłem tego Samurize w połączeniu ze speedfanem i wygląda na to, że jest OK - jest opcja żeby dodać uruchamianie programu ale teraz jak dodać te trzy komendy -s -t 00 i -f? Jak to wpisać? Na razie u mnie ścieżka do shutdowna wygląda tak: C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe - pewnie po shutdown.exe to trzeba wpisać ale jak - moglibyście podać już jak to powinno być.

Edytowane przez rafalkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...