Skocz do zawartości
ndx

Jak wygląda Wasze stanowisko?

Rekomendowane odpowiedzi

Masz jakąś promocję na te monitory? :) Wywal jeszcze ramki, bo 6cm plastiku psuje docelowy efekt.

 

One są tanie na allegro, to model 223bw, za wszystkie 9 może z trochę ponad 2 tysiaki dał. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło czy można "obrać" monitory z ramek. Z tego co widziałem sama matryca ma ramkę metalową o grubości około 1mm. Elektroniki chyba tez nie ma wokoło matrycy. Efekt gdy ramką pomiędzy dwoma matrycami ma 2 mm musiałby być powalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło czy można "obrać" monitory z ramek. Z tego co widziałem sama matryca ma ramkę metalową o grubości około 1mm. Elektroniki chyba tez nie ma wokoło matrycy. Efekt gdy ramką pomiędzy dwoma matrycami ma 2 mm musiałby być powalający.

 

Powalajace to jest wrzucenie giery na rzutnik...3m obrazu bez żadnych ramek:)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Powalajace to jest wrzucenie giery na rzutnik...3m obrazu bez żadnych ramek:)

 

Standardowo pisze ktoś kto nie ma pojęcia. Tylko czekać aż posypią się propozycje typu "50cali plazma".

 

Choćbyś miał projektor dający przekątną 100m bez ramek, to nadal jest to rozdzielczość FULL HD i nadal masz to samo pole widzenia co na zwykłym 22 calowym monitorku.

 

Eyefinity daje rozdzielczosc + WIEKSZE POLE WIDZENIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo pisze ktoś kto nie ma pojęcia. Tylko czekać aż posypią się propozycje typu "50cali plazma".

 

Choćbyś miał projektor dający przekątną 100m bez ramek, to nadal jest to rozdzielczość FULL HD i nadal masz to samo pole widzenia co na zwykłym 22 calowym monitorku.

 

Eyefinity daje rozdzielczosc + WIEKSZE POLE WIDZENIA.

 

akurat w configu 3x3 z monitorów 16:10 pole widzenia jest mniejsze niz na TV

3x3 = 16:10

TV = 16:9

 

no ale to wyjątek, ja osobiscie jesli juz gram to na 3x1 lub 5x1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sterowniki eyefinity załatwiają sprawę rozdzielczości i pola widzenia, to pewnie inne sterowniki zrobiłyby takie samo pole widzenia w rozdzielczości FULL HD, przy dowolnej przekątnej. Patrząc na to, jak widzi ludzkie oko

Dołączona grafika

 

optymalne jest np. zestawienie 50", 3m, 1080p. Więc rozdzielczość to nie wszystko...

Edytowane przez _piotrek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Jest filmik na youtube jak koleś wymusza poszerzenie obrazu jak na eyefinity 3x1 na 50' calowym telewizorku full hd.

 

EFEKT? Tracisz 2/3 obszaru TV, bo gdzieś ten obraz poszerzony musi się zmieścić po bokach, więc skala jest odpowiednio mniejsza. Skoro obraz jest pomniejszony, a nadal zostają MEGA DUŻE PIKSELE jak na 50' full hd to sam sobie odpowiedz jaki jest ten obraz. Nie dość, że jest DUŻO mniejszy niż 3x22' to jeszcze zbudowany z mega wielkich pikseli. please....

 

Jak już coś robić to robić to z sensem. Kombinacjami jakby tu zrobić eyefinity na 50' czy projektorze jeszcze nikt dobrze nie wyszedł. Albo masz odpowiedni sprzęt do tego i nie oszczędzasz kupując 3 monitorki albo w ogóle lepiej się nie brać za to.

 

Czekam zresztą jak maniakalny pokaże 3x46. To może być fajne z troszkę większej odległości.

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tego powodu, że teraz nie ma sterów, to nie znaczy że 50" jest gorsze niż nie wiem 3x4x19" (tak na oko dałem patrząc na tv z 3m, żeby powierzchnia była porównywalna). Moim zdaniem jeśli gra jest dobrze napisana to twórcy nie powinni mieć żadnego problemu, żeby dać odpowiednio większą perspektywę w natywnym full hd, dzięki czemu widzielibyśmy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Nadal nie rozumiesz....

 

Zgadzam się z Tobą, że 3x4x19" może wcale nie być lepsze od 50" (ALE JEDNAK JEST BO WIEKSZA ROZDZIELCZOSC TO WIEKSZA SZCZEGOLOWOSC OBRAZU), ale mi chodzi o konfiguracje zwiekszajace pole widzenia.

 

A zeby powiekszyc perspektywe musisz miec WIEKSZE ASPECT RATIO.

Nie wyswietlisz na 50' 16:9 takiej samej perspektywy jak na 48:10 (3x1) bez skalowania obrazu.

I nic tego nie zmieni, czy to sterowniki czy coś tam. Sztuczna role powiekszania perspektywy pełni FOV w niektórych grach, ale to nadal nie daje nic w porownaniu do eyefinity.

 

Po prostu jest wyrazna roznica pomiedzy 3x1, a 50". Zgadzam się, że np, css w którego gram jakoś fajniej wygląda na 50". Przynajmniej tak się zdaje na pierwszy rzut oka, ale po obejrzeniu paru filmów na youtube stwierdzam, że eyefinity 3x1 jest znacznie bardziej użyteczne i pelni funkcję "eyecandy" lepiej niz 50" ;)

 

PS. Nadal jednak mając na zbyciu trochę kasy na "<span style='color: red;'>[ciach!]</span>ły" kupiłbym mniej więcej 3x46-50" i zapłaciłbym komuś za pozbycie się ramek do niezbędnego minimum, lub ewentualnie zrobieniu specjalnego stelaża w który mogłbym wsadzić tylko matryce z tych dużych TV. Wtedy miałbym duże, bez ramek lub z minimalnymi i w dodatku z poszerzoną perspektywą. Bajka dla gracza.

Zresztą do filmów też by się zdało.

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dobrze, z tym że ty myślałeś zawsze o 3x1 a ja jako zastępstwie 50" dla zestawu np 3x3. A jeśli chodzi o tą szczegółowość przy wyższej rozdzielczości - oczywiście, że jest, ale odsyłam do wykresu, który wkleiłem. Jeśli nie będziemy mieli nosa w monitorach i nic tą rozdzielczością nie zyskamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

A właśnie im bliżej siedzisz tym lepszy efekt i bardziej korzystasz, bo masz "wieksze" ;) A przy tym, że blisko siedzisz potrzebna jest dobra rozdziałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje stanowisko roboczo-rozrywkowe ;)

Dołączona grafika

Teraz już się trochę zmieniło - drukarka jest HP OfficeJet Pro 5400, i kamerka iSight zamiast Creative'a:

Dołączona grafika

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo pisze ktoś kto nie ma pojęcia. Tylko czekać aż posypią się propozycje typu "50cali plazma".

 

Choćbyś miał projektor dający przekątną 100m bez ramek, to nadal jest to rozdzielczość FULL HD i nadal masz to samo pole widzenia co na zwykłym 22 calowym monitorku.

 

Eyefinity daje rozdzielczosc + WIEKSZE POLE WIDZENIA.

 

Oczywiscie ty masz sokoli wzrok i widzisz roznice miedzy rozdzialkami, na tak duzym polu roboczym z 5m.....tiaaa...

Ja zostaje przy swoim rzutnik +FHD:) i tyle.. tzn chialbym zostac przy tym:P narazie rzutnika brak:)

Zgodze sie z poszerzeniem pola obrazu...ale nie ze szczegółowością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi po takim obrazie, ktory ma rozdzielczość 15, 20 czy 50 megapixeli skoro caly efekt idzie sie kochac w powodu tych ramek? Bardziej to wyglada jak wystawa w witrynie sklepu sprzedajacego monitory. No offence.

 

Mózg ludzki ma to do siebie, że gdy widzi ruch, ramki znikają szybko i nie są częścią przetwarzanej informacji. Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...