Skocz do zawartości
ndx

Jak wygląda Wasze stanowisko?

Rekomendowane odpowiedzi

Mały worklog z budowy biurka.

 

Efekt końcowy

post-110226-058248700 1279383515_thumb.jpg

 

 

Przed:

post-110226-075493600 1279383531_thumb.jpg

 

Rozebranie wszystkiego

post-110226-020257000 1279383549_thumb.jpg

post-110226-013760100 1279383568_thumb.jpg

 

Wkręcenie nóg do blatu i zamocowanie ramion

post-110226-058319100 1279383593_thumb.jpg

 

Pierwszy sprzęt i kable

post-110226-075014700 1279383622_thumb.jpg

 

OK jedno stanowisko już tak jakby jest

post-110226-078272600 1279383637_thumb.jpg

post-110226-083401900 1279383662_thumb.jpg

 

Drugie już też. Brakło dnia, pora spać. Kable to tragedia ale sił już brak.

post-110226-053863100 1279383677_thumb.jpg

 

Koszyk na okablowanie zamontowany. Projekt skończony.

post-110226-096724600 1279383736_thumb.jpg

post-110226-058248700 1279383515_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence ładnie, jakim cudem ogarnąłeś te kłęby kabli widoczne na zdjęciach z jednym stanowiskiem? Może jakieś foto od dołu?

Moim zdaniem warto by podwiesić komputer. Jest w okolicy ta dodatkowa noga to blat się nie ugnie. Nie ma wtedy strachu, że ktoś będzie Ci przestawiał głowice hdd mopem czy odkurzaczem. To już jednak kwestia upodobań.

 

Nie brakuje Ci teraz szufladek? :rolleyes:

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mop mopem, ale walnij pięścią w stół przy wiszącym kompie i masz to samo. W znajomej firmie, akurat IT, w biurach właśnie kompy przestawiali na ziemie i się dyski przestały psuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy możecie tak blisko monitora siedzieć..? Ja mam tylko 1dną 22" a zamierzam do niego kupić , tak by monitor był min. 1,5m. od głowy.. teraz jest ok 60cm i szału dostaje..

 

 

 

Napisz ze zartujesz z tym 1,6metra od monitora 22''

gwarantuje Ci ze 98% uzytkownikow takich monitorow stosuje dystans max 90cm

 

b.t.w

 

znam takich kolesie co dla palzmy 50'' potrzebuja salonu 10x8m :)

to tak jak by w przecietnym kinie siedziec 150m od ekranu

lekkie zboczenie albo niewiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ze zartujesz z tym 1,6metra od monitora 22'' (..) b.t.w (..) lekkie zboczenie albo niewiedza

 

Fakt, przegiąłem - dokładnie to 101cm.. Co do drugiej części - może tak lubię..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence ładnie, jakim cudem ogarnąłeś te kłęby kabli widoczne na zdjęciach z jednym stanowiskiem? Może jakieś foto od dołu?

Moim zdaniem warto by podwiesić komputer. Jest w okolicy ta dodatkowa noga to blat się nie ugnie. Nie ma wtedy strachu, że ktoś będzie Ci przestawiał głowice hdd mopem czy odkurzaczem. To już jednak kwestia upodobań.

 

Nie brakuje Ci teraz szufladek? :rolleyes:

 

Product ListFusion Cable Basket

 

Rozwazalem podwieszenie, ale jakos nie czuje potrzeby, no i ten mozliwy problem z dyskami wspomniany wyzej. Poza tym to ja odkurzam, wiec z kompem jak z jajkiem :)

 

W szufladkach to glownie syf byl wiec nie :) Jedna szafeczka stoi z prawej z tylu, a caly rzadko uzywany stuff poszedl na strych.

 

Jak Wy możecie tak blisko monitora siedzieć..? Ja mam tylko 1dną 22" a zamierzam do niego kupić biurko L, tak by monitor był min. 1,5m. od głowy.. teraz jest ok 60cm i szału dostaje..

 

Biurko ma 60cm. Monitor jest w odpowiedniej odleglosci i podwieszony na ruchomych ramionach. W Borderlands gram na w pelni oddalonym monitorze. W COD4 monitor trzymam 40-50 cm od oczu zeby lepiej wchodzily headshoty :)

 

Generalnie monitor powinien byc na wyciagniecie dloni, niezaleznie od Twej pozycji, ktora zmienia sie na przestrzeni czasu (obnizasz sie w siedzeniu lub prostujesz).

Dołączona grafika

http://cde.cerosmedia.com/catalogue-product-range-CBS-products-company-br/1V4bd813a1c0d92012.cde/page/12

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można policzyć. Nogi, patrząc na allegro, 5x25zł + przesyłka (ew nieco drożej w sklepach typu castorama, leroy merlin). Blat, hmmm, myślę że do 100zł oklejony porządną okleiną, możliwe nawet, że w tej cenie uda się 24 zamiast 18mm. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blat z B&Q (coś jak NOMI - nawet też pomarańczowe ;) ) z firmy Conti Ł23.50 = 108zł

5 nóg, po Ł13.50 każda = 62zł

Koszyk na kable Ł42 (sam kurier Ł12 :/ ) = 193zł

Za wszystko zapłaciłem Visą i fakt, że sam coś stwożyłem był absolutnie Priceless :)

 

Zatem _piotrek świetnie odgadł ceny, choć pominął koszyk na kable, bo to coś co ciężko dostać, szczególnie jeśli chce się to next-day delivery.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) trzeba się będzie wybrać do castoramy/obi, chociaż w planach była też ławka szkolna :D tanie i w miarę wytrzymałe ;)

 

@down - dzięki przyda się takie info :)

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach w sumie mało widać, ale jak będziesz zamawiał blat, to bierz porządną okleinę (sztywne tworzywo, jakieś 2mm grubości, jeśli dobrze pamiętam 3zł mb) zamiast takiej zwykłej papierowej, która w sumie jest wszędzie, ale dziadostwo straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drukarka nie przeszkadza ;p jak chce się wyłożyć, to kładę nogi na oparcie łóżka - zaraz koło USG :D i mogę w pełni cieszyć się obrazem fullhd z 14' daewoo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile siedzę prosto :D to moje ~188cm wzrostu sprawia, że monitor mam centralnie przed oczami :D pod kątem patrzeć na monitor, nigdy nie lubiłem... ewentualnie trzeba będzie usg dać wyżej :D

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...