Skocz do zawartości
ndx

Jak wygląda Wasze stanowisko?

Rekomendowane odpowiedzi

Z grzejnikiem jest problem bo to aluminium. Korozja, syf w układzie.

Druga sprawa to wydajność. Nagrzałbyś to i kiepskie temperatury. Miałem kiedyś w podobnym grzejniku (stalowym).

Problem z grzejnikami, i generalnie z pasywnym chłodzeniem polega na tym, że wydajność tego jest niska, a rośnie z temperaturą cieczy. Jak zobaczysz specyfikacje grzejników, ile oddają watów, to te moce są tam dla wody np. 70 stopni itp. Jak woda ma mieć np. 30, to wydajność jest mizerna. A taką chcesz mieć wodę w lc. Dlatego nawiew na chłodnicy jednak niszczy grzejnik wydajnością.

Inna sprawa że tak jak mówię, do lc musisz mieć grzejnik z miedzianymi kanałami, a koszt jest wysoki.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko weź zrób jakąś podstawę na tą chłodnicę. :) Spróbuj może usadzić chłodnicę z wentylatorami na ... sprężynach, myślę, że będzie ładnie, no i praktycznie, bo wyeliminujesz wibracje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co? :) Chciałem to wieszać, jakieś mocowania, ale nie ma sensu, to jest schowane, nie widać tego. Nic nie wibruje wentylatory latają poniżej 1000rpm i tak. Od momentu jak to tak wstawiłem nie widziałem na oczy tej chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za meblami też układacie kable i wszystko macie na stojaczkach? :) Nie po to chowałem chłodnicę żeby się bawić w jakieś mocowania.

Te foty to są tylko żeby pokazać gdzie to jest, a nie że jest ładnie.

Miałem początkowo to tak wymyślone, takie haki do szafki, do chłodnicy przykręcony kawałek blachy, taki zaczep, że wieszasz ją na szafie. Ale po przymiarkach stwierdziłem że nie ma to najmniejszego sensu, tylko by utrudniało wyciąganie tego w celu czyszczenia/odpowietrzenia. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za meblami też układacie kable i wszystko macie na stojaczkach? :) Nie po to chowałem chłodnicę żeby się bawić w jakieś mocowania.

Te foty to są tylko żeby pokazać gdzie to jest, a nie że jest ładnie.

Miałem początkowo to tak wymyślone, takie haki do szafki, do chłodnicy przykręcony kawałek blachy, taki zaczep, że wieszasz ją na szafie. Ale po przymiarkach stwierdziłem że nie ma to najmniejszego sensu, tylko by utrudniało wyciąganie tego w celu czyszczenia/odpowietrzenia. 

 

Dlatego ja proponuję rozwiązanie bez mocowania na żadne śruby czy coś, co by utrudniało wyciąganie czy czyszczenie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-124310-0-49660300-1448278904_thumb.jpg post-124310-0-30566900-1448278905_thumb.jpg post-124310-0-08317100-1448278906_thumb.jpg

 

W wyniku zmiany sytuacji lokalowej udało mi się wreszcie zrobić w miarę wygodne miejsce pracy. Żałuję bardzo że wcześniej nie miałem możliwości używania 2 monitorów na raz, wygoda pracy bardzo wzrasta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN

 

Fajnie to wygląda. Powiedz mi proszę z czego masz te kasetony z tyłu zrobione?

 

@wayne

 

Twierdzisz tak tylko dlatego, że nie widziałeś dobrego projektora w akcji. TV 65" czy 75" nijk ma się do oglądania filmu na 100 - 120" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Przyjemnie.

Czy zamiast zestawu TV + projektor + ekran lepszym rozwiązaniem nie byłby jakiś TV 65" lub większy? Ja chyba bym wolał :P

 

Wszelkie kalkulatory dla tych odległości sugerują 65". Bałem się że obraz będzie kijowy bo to tylko FHD...niepotrzebnie, obraz jest taka żyleta że nie wyobrażam sobie mniejszego.

A śmiem stwierdzić że nawet przyjemniejszy jest od mojej plazmy (ale ja należę do ludzi którzy widzą greenghosting/miganie/dithering )

Na dodatek sprawdź sobie ile taki tv (>65")dobrej jakości kosztuje....za 3800  (bo tyle mnie wyszedł rzutnik+ ekran+kable/uchwyty itd) nie kupisz TV:)

Jedyny minus rzutnika to żywotność lampy.

Wiem że ekran wisi i wygląda kijowo, ale całość będzie jeszcze zabudowywana i nie powinno mieć wpływu na estetykę.

 

 

 

 

@HeatheN

 

Fajnie to wygląda. Powiedz mi proszę z czego masz te kasetony z tyłu zrobione?

 

@wayne

 

Twierdzisz tak tylko dlatego, że nie widziałeś dobrego projektora w akcji. TV 65" czy 75" nijk ma się do oglądania filmu na 100 - 120" ;)

Panele akustyczne (oraz podkład pod wykładzinę )kupione na:

https://www.wyciszamy.net/o/Panele-akustyczne-PS----/PS-Professional--panele-akustyczne/m12

 

Ps. Jak oceniasz MagicScreen? Warty każdej złotówki? Docelowo będę chciał ekran stały, jak tylko małżonka pogodzi się z przeniesieniem TV do sypialni.

Kurde moje graty powodują u mnie opad szczęki, nie wyobrażam sobie jak Twoje graty muszą rozwalać system:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie kalkulatory dla tych odległości sugerują 65". Bałem się że obraz będzie kijowy bo to tylko FHD...niepotrzebnie, obraz jest taka żyleta że nie wyobrażam sobie mniejszego.

A śmiem stwierdzić że nawet przyjemniejszy jest od mojej plazmy (ale ja należę do ludzi którzy widzą greenghosting/miganie/dithering )

Na dodatek sprawdź sobie ile taki tv (>65")dobrej jakości kosztuje....za 3800  (bo tyle mnie wyszedł rzutnik+ ekran+kable/uchwyty itd) nie kupisz TV:)

Jedyny minus rzutnika to żywotność lampy.

Wiem że ekran wisi i wygląda kijowo, ale całość będzie jeszcze zabudowywana i nie powinno mieć wpływu na estetykę.

 

 

 

 

Panele akustyczne (oraz podkład pod wykładzinę )kupione na:

https://www.wyciszamy.net/o/Panele-akustyczne-PS----/PS-Professional--panele-akustyczne/m12

 

Ps. Jak oceniasz MagicScreen? Warty każdej złotówki? Docelowo będę chciał ekran stały, jak tylko małżonka pogodzi się z przeniesieniem TV do sypialni.

Kurde moje graty powodują u mnie opad szczęki, nie wyobrażam sobie jak Twoje graty muszą rozwalać system:D

MagicScreen jest jak najbardziej ok. Mogę oglądać filmy w dzień przy zasłoniętych oknach materiałowymi roletami. Mimo wszystko dopiero w nocy pokazuje w pełni swoje możliwości. Jednak to jest ekran dla osób, które muszą iść na kompromis co do koloru ścian. W przyszłości planuje zrobić pomieszczenie tylko pod kino i będzie w pełni przystosowane. Najpewniej zawiśnie tam ramowy ekran od Adeo ~130" a MS pójdzie na sprzedaż albo zostawię go dla rodziców i kupie im Twój (model) projektor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...