Skocz do zawartości
Rzooko

BX 440 i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na płycie z tym ikladem jest mozliwe wystartowanie celerona z fsb 100Mhz jednoczesnie z dzielnikiem dla PCi i/3 i AGP 2/3? w Biosie nie da sie tego zmienić ale może zmienia sie to automatycznie po zmianie częstotliwości. I jak przedstawiałaby sie sytuacja w przypadku pentiuma gdtbym chcial uruchomic go na 133Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uda Ci się wystartować celka przy 100 FSB - to już zależy tylko od procka - BX ma dzielniki 1/3 - włącza się automatycznie przy 100 FSB - ale magistralę 133 wspomaga już tylko nieoficjalnie - chociaż np Abit robił płyty z BX gwarantując poprawną pracę przy 133 FSB ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś ABIT BX6 v2.0 i petrzy, płyta miała softmenu II i dawała dość sporą możliwość wyboru dzielników procek wtawał na 133 (nominalnie 7x100) i nie bylo problemów (poza chłodzeniem).

ważne jest byś dobrał jakąś solidną przejściówkę - od niej będzie najwięcej zalezało, pomieważ BX obsługuje kloce 1000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrz3j co do chipsetu to siem zgadzam i gratuluję wyniku !!!

chodził na wc?

Nie na colerze z 2 wentylami i z dodatkowym zewnętrznym nadmuchem.. Byla to wartośc nie do końca stabilna, ale sądzę że na wc chodziłby na takim @ full stable..

 

Wiem że chyba Lisek tez nieźle kręcił tego celka , myślał nawet o tym aby puscić go 100% więcej czyli na 1066 z peltrzkaiem i wc... Niewiem czy mu się udało czy nie... (oczywiście te 1066 MHzto mialbyc tylko dla testu ) .. tak jak i u mnie. . Normalnie cały czas u mnie chodził na 840...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam celerona 433 :(. Ale zastanawiam sie nad wymiana na np. jakis uzywany celeron 900 lub 1000. te procesory dzialaja na FSB 66 tak? Jesli tak to probowalbym go podkrecic na 100Mhz. Musialbym zakupic odpowiednia przejsciowke (np. PowerLeap) zeby plyta dzialala z z gniazdem FC-PGA. Co o tym myslicie. Dodam, ze taka przejsciowka kosztuje 38zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam celerona 433 :(. Ale zastanawiam sie nad wymiana na np. jakis uzywany celeron 900 lub 1000. te procesory dzialaja na FSB 66 tak?

Celerony 900 i 1000 (>800 MHz) dzialaja na FSB 100 MHz o ile dobrze pamietam. Do krecenia dobrze sie nadaje np Celeron 800. Powinien pojsc na FSB 133. Zakladajac ze masz odpowiednia plyte do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ... a ja mam PIII E 500mhz ( 5x100) i przestawiłem 1.5 roku temu zworkę na 133FSB i tak sobie do dziś kisi na 667 mhz. Plyta to Clayton na 440bx i oprócz zworki od fsb (auto/100/133) i mnorznika nie ma nic więcj do ustawia czyli Vcore = standard ....tak zaczął się mój overclock time .

 

Pozdro.

Torpido

 

Ps ; na ostateczny sukces w podkrecaniu składa się niestety wiele czynników w tym najwarzniejszy SZCZĘŚCIE ...

Ps 2 ; brak Ps2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlun ja mam  taka sama mobo i dziala  spoko na 133 fsb PIII :) Zobacz podpis..

Ale ja mam w revision cBO i z tego co wiem to dużo więcej nie pójdzie.Zresztą sam sprawdzałem szedł na 130 ale nie pracował stabilnie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...