Skocz do zawartości
Z@buza

...czy Oplaca Sie Zamienic...?/!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postaram sie wam przedstawic moj problem w jak najzrozumialszy sposob ( co moze okazac sie dosc trudne).

 

Czas zaczac ;)

 

Obecnie posiadam:

 

AMD Barton 2600+ @ 3200+, PENTAGRAM QC-80ALCU,

ABIT NF7-S v2,

Gigabyte Radeon 9550pro ;) - juz sprzedany

Hynix D-43 512Mb + 256 TwinMose (400MHz),

Segate Baracuda 80 GB,

CHIEFTEC HPC-360-302DF

 

Poniewaz chcialem zmienic grafe sprzedalem swojego randka. Na oku mialem 6600Gt za ok 540zl lub GF6800Xt z odblokowanymi potokami http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84445572 - ok 750zl

 

 

Ostatno jednak wpadl mi do glowy nastepujacy pomysl...

 

Chcialbym sprzedac procka z chlodzeniem i plyte glowna ( planuje za to dostac conajmniej 500zl). Kase ktora zarobie chcialem przeznaczyc na Athlona 3000 64bit http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85391378 ( aukcja przypadkowa, ma sluzyc jak przyklad cenowy). Dodatkow chcialem kupic jakas tania plyte glowna ( najlepiej doradzcie mi jaka bo sie nie znam, cos w granicach 200zl :) ) . Kase z plyty glownej wzialbym z kasy na karte czyli ; 750zl - 200zl ( na plyte) daje 550zl- i za ta kase czyli za ok 550zl kupil bym cos na PCi-E - np 6600GT.

 

 

Mam nadzieje ze w miare zrozumiale to napisalem ;) . Powiedzcie mi czy oplaca sie zmieniac moje stare podzespoly czyli procka z chlodzeniem i plyte na wypisane powyzej. Oczywiscie tak jak wspomnialem cala zamiana odbedzie sie kosztem karty graficznej. Czyli zamiast 6800xt z odblokowanymi potokami bede mial 6600gt na PCI-E.

 

 

Co byscie zrobili na moim miejscu czy oplaca sie taka zamiana??...a jezeli tak to jaka plyte glowna mi doradzacie i jaka karte graficzna czy za miast 6600Gt oplaca sie dorzucic ok 100zl do x800gto .

 

 

Pozdrawiam i prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ASRock dual sataII, sempron 3000+, 6600ge albo jakiś 6800-ale tu już ciemny jestem. Reszte przekładasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dalsze wypowiedzi. Czyli wedlug Ciebie oplaca sie zmienic niektore komponenty kosztem karty graficznej...aha i czemy jako przyklad podales Semptrona??czy Athlon 64bit ktorego podalem nie jest lepszy?? sorka za glupie pytania, ale "ostatnio" nie sledzilem rynku czesci komputerowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Na egiełdzie był test, imo nie warto przepłacać dla kilkunastu klatek w doom3 albo kilku w innych grach. Chyba że to Cie zbawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu_1990 rozumiem ze mowisz o karcie graficznej...ale czy tak samo nie jest z prockiem?? Sempron ktorego zaproponowales nie jest o wiele wydjaniejszy od mojego bartona ( po podkreceniu) za to roznica w kartach jest znaczaca. Prosze dalej o odpowiedzi bo nadal mam metlik w glowie i nie wiem co robic;) Glowny powod ktory pcha mnie w storne zmainy jest berdziej przyszlosciowa platforama 64bitowa i zlacze pCI-E...gdyz za rok jzu raczej nic ciekawego nie znaide na AGp (..o ile wogole cos znaide )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Powiem Ci że platforma była ta sama, tylko procki zmieniali. Lepiej brać sempka i dopłacić do grafy/ramu tak jak napisał Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie. Jak zaoszczedze na procku bede mogl spokojnie kupic x800GTo...powiedzcie mi jak ma sie stosunek wydajnosci x800GTO do 6800Xt na AGP z 16 potokami odblokowanymi. Bo rozumiem ze x800GTO ma 12 potokow i swoja wydajnoscia jest porownywalny z GF6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

GeForce wygrywa względem ps i vs w wersji 3.0, jeżeli nie chcesz wymieniać grafy za +/- pół roku to bierz geforca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem czysto teoretycznie bo po zmianie procka( nawet jezeli bedize to Sempron) i plyty nie bedze mnie stac na nic wiecej niz x800GTO czyli ok 640zl. 6800xt kosztuje ponad 800zl a tyle kasy nie bede mogl przeznaczyc. Wlasnie dla tego zalozylem ten temat, bedzie mnie stac na 6800xy z odblokowanymi potokami ale pod warunkiem ze nie bede sie przesiadal na platforme PCI-E i 64bit procka. Dlatego wracam do punktu wyiscie czy lepiej zostawic moje stare komponenty i kupic GF z odblokowanymi potokami, ktory starczy mi na dosc dlugi okres czasu, czy zmienic procka i plyte i kupic x800GTO, ktory ewidentnie jest slabsza karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...