Skocz do zawartości
wojtek4994

Jak Podkręcić Na Płycie Msi K8ngm-v?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z podkręceniem procesora AMD Sempron 3000+ na płycie MSI K8NGM-V. Czy to jest w ogóle możliwe? Mam nadzieję że tak :). Przyznam szczerze że jeszcze tego nie robiłem, choć doświadczenie w kompach jako takie mam. Mój procek nawet po długiej pracy ma temp. nie większą niż 35 st. C, więc jak go trochę przyspieszę nie powinno być problemów. Jak podkręcać poradników jest wiele, więc nie w tym rzecz - gdzie w BIOSie mojej płyty znajdę opcję prędkości magistrali? Chyba nie jest ona zablokowana? Miał ktoś do czynienia z tą płytą? W instrukcji są tylko dwie strony o BIOSie, w tym połowa to rysunki :/ nic konkretnego się nie dowiedziałem. Szukałem w internecie czegoś w rodzaju instrukcji do tej płyty ale nic nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc, na pewno znajdzie się ktoś kto mi pomoże :D Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś zajrzeć jeszcze do działu FAQ. Opcja od zmiany magistrali powinna mieć w nazwie FSB, BUS, Frequency, poszukaj dobrze w biosie.

No właśnie chodzie o to że wszyscy mi tak mówią a ja przejrzałem cały BIOS, funkcja po funkcji, dokładnie, wszystko! I nic co byłoby związane z FSB :/. A jeśli chodzi o CPU to tylko opcje "Fan" (czyli wiatraczka o ile sie nie myle) i "Current CPU Speed", ale tylko do odczytu. W ogóle z MHz związanych jest tylko kilka opcji: dwie których nazw nie pamietam (ale tam są prędkości od 100 czy 200 do 1000, więc to raczej nie to) oraz opcja MemClock, gdzie są prędkości 100, 133, 166 i 200, więc najprędzej to, ale nazwa wskazuje na coś z pamięcia, poza tym po zmianie tego parametru prędkość CPU się nie zmieniła (a właściwie to zmiana jest widoczna od razu?). Sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie nazywa ta opcja przy ktorej bylo od 200 do 1000? Zapewne to bedzie wlasnie to :)

są dwie opcje z takimi samymi wartościami: LDT(K8) to NB Frequency oraz NB to NVIDIA(SB) Frequency. To chyba nie bedzie to bo standardowo są ustawione na 800 MHz. Zmieniałem już to, podwyższałem i prędkość ciągle pokazuje taką samą (1800 MHz). Na prawde nie mam juz pomyslu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...