Skocz do zawartości
luk1401

Ogniwo Peltiera Do Testów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zacząć zabawe z ogniwami PELTIERA. Bede miał w kompie wodne (czekam na ostatnią część) Nie wiem jakie ogniwo kupić na początek. Myślałem nad 89W z allegro, jednak trochę obawiam się kupić na allegro czy aby napewno będzie miało taką moc?? Druga sprawa to czym je zasilić. Czy wystarczy do tego zwykły xx watowy zasilacz zwijany (taki jak do halogenów) A może te ogniwa wymagają bardzo stabilnego napięcia?? Na allegro jeden koleś z tego forum chce sprzedać zestaw z zasilaczem. Czy macie schematy tego zasilacza??.

 

Efektem końcowym ma być chłodzenie sporego grzejnika PENTIUM D830. Do tego celu chciałem kupić ogniwo 267W. Jaki zasilacz musze mieć do tego ogniwa i czy w ogóle warto je kupować na allegro.

 

Pisze z góry że większość tematów w tym dziale dotyczących peltierów przejrzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem zacząć zabawe z ogniwami PELTIERA. Bede miał w kompie wodne (czekam na ostatnią część) Nie wiem jakie ogniwo kupić na początek. Myślałem nad 89W z allegro, jednak trochę obawiam się kupić na allegro czy aby napewno będzie miało taką moc?? Druga sprawa to czym je zasilić. Czy wystarczy do tego zwykły xx watowy zasilacz zwijany (taki jak do halogenów) A może te ogniwa wymagają bardzo stabilnego napięcia?? Na allegro jeden koleś z tego forum chce sprzedać zestaw z zasilaczem. Czy macie schematy tego zasilacza??.

 

Efektem końcowym ma być chłodzenie sporego grzejnika PENTIUM D830. Do tego celu chciałem kupić ogniwo 267W. Jaki zasilacz musze mieć do tego ogniwa i czy w ogóle warto je kupować na allegro.

 

Pisze z góry że większość tematów w tym dziale dotyczących peltierów przejrzałem.

kupuj zestaw z zasilaczem od kooboosa, bo najlepiej na tym wyjdziesz, tak to za duze koszty wyjda. Zrerszta poczyyaj w jego temacie. ciekawe do ilu dojdzie licytacja na allegro.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z peltiera 267W już zrezygnowałem. Od @Kooboosa nie kupie z dwóch powodów:

1. Ukruszony pertiel

2. Wolałbym zbudować FC

 

Jednak chce się pobawić peltierem 89W te z 4max są za drogie. Więc kupie tego na allegro. Jaki zasilacz do niego potrzebuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chce się pobawić peltierem 89W te z 4max są za drogie. Więc kupie tego na allegro. Jaki zasilacz do niego potrzebuje??

A ty chcesz tym karte graficzną chłodzic czy pamieci ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mocy wydziela cyrix 500?? Bo myśle że nie wiele. On na pasywnym radiatorze ma 35*C. To jest moja platforma do testów. Jak już pisałem ja się chce tylko pobawić;d;d Na Prawdziwe chłodzenie przyjdzie czas jak kupie nowego kompa. Myślicie ze to ogniwo osiągnie temperaturę bliską zera oczywiście na sucho. Będzie chłodzone dosyć wydajnym WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może wystarczy- wcześniej napisałeś tylko "sporego grzejnika PENTIUM D830" a to mi nic nie mówiło.

"Na sucho"- znaczy sam pelt bez proca z coolerem lub WC? Będzie minus (i szron). Jeśli to rozumiesz przez pojęcie "na sucho".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie rozumiem pojęcie na sucho. Myślałem że zrobienie tego wszystkiego będzie łatwiejsze i dlatego myślałem o moim nowym nabytku, ale musze z tego zrezygnować. Na PENTIUM D postaram się przygotować coś ambitniejszego. Jakiej mocy zasilacz potrzebuje do tego pertiela??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 89W zasilanego z 5v zasilaczem AT 200W

ale nie wyrabia z r9800XT ,wiec bede musial pomyslec nad 12v

krotkotrwale testy na 12v przechodzil na tym zasilaczu (jakies 30min)

jeszcze nie wiem jak zachowa sie zasilacz w pracy ciaglej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sucho zawsze jest szron ,to tylko kwestia dobrego chlodzenia goracej strony pelta

5v wystarczalo zeby r9550@560MHz 1.44v byl chlodny

ale 5v nie starcza zeby r9800XT byl chlodny w spoczynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...