Skocz do zawartości
yotomeczek

Wieści O Nowym Sockecie F

Rekomendowane odpowiedzi

moze i kopia Intela ,a moze i nie Intel wymyslil ten rodzan gniazda

jedno jest pewne ,o ile Intel wprowadzil to do kompow domowych ,gdzie takie rozwiazanie jest malo wygodne ,o tyle AMD narazie wprowadza to do serwerow ,gdzie proca nikt nie wyjmuje czesciej niz raz na dluuuugi czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię głupkowatych docinek -_- Skoro Scythe Ninja sobie bez problemu poradzi, to jak to wyjdzie, będzie już na pęczki podobnych rozwiązań.

Takie komputery stoją zwykle w klimatyzowanych szafach, mogą sobie wyć tak głośno, jak tylko chcą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=88537

Core - Santa Rosa

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=182938

(...)

Nazywana obecnie platforma Santa Rosa

(...)

Niezła zbierzność nazw :lol:

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8L

Info

Dodatkowe jednostki FP - czyli mocne przyspieszenie w obliczeniach.

 

Toms Hardware opisał też jak się sprawuje AM2 z DDR2 667.

Wygląda na to, że kiepsko - jedyna nadzieja na poprawe to DDR2 800.

 

Możliwe, że sytuacja się odmieni i to Conroe będzie mocno postępowy - mimo braku kontrolera pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy fx-64 bodajze ma miec TDP>140W, oczywiście że bedzie to dwurdzeniowy procesor, ale po ostrym podkręceniu można się spodziewać więcej niż 250W, może nawet do 300...

żadna ninja tego nie schłodzi, chyba że zaczną robić coolery 50xheatpipe, 4 radiatory, 4 wentylatory :lol:

z doświadczenia wiem że ninja idzie dobrze do ok. 3,1ghz, potem zaczynają się schody, różnice między idle a stress zaczynają przekraczać 20'C a to już nie jest dobrze :(

 

a żeby nie było zupełnie offtop to po am2 AMD nie będzie już używać tradycyjnego socketu, tylko zupełnie przechodzi na LGA, ale to jeszcze parę lat gięcia nóżek przed nami... ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez...bo przy normalnym wkładaniu procka i wyciąganiu go nie ma szans pogiąć nózek, swojego semprona wyciągałem i wkładałem juz z 10razy a nózki nadal proste, tak samo jak w innych prockach ktore wkładałem do mobo...jedyny problem to zasysające sie coolery, ale temu mozna latwo zaradzić, przesuwajac cooler w strone drugiej zapinki po odpieciu jednej. A z tego co słyszałem, te styki czy inne "badziewie" które ma mobo na LGA775, sie psują po 18 wyjeciach/włozeniach procka i mobo do smietnika :| to prawda? bo jezeli tak, to lipa na maxa, mozna zapomniec wtedy o selekcji prockow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...