Skocz do zawartości
GoLo

Udostepnianie NET-u (NAT)

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje Freewareowego programu do udostepniania lacza poszczegulnym odobom(niewszystkim) w lan-ie.. pod Winde 9x

tylko nie piszcie ze Wingate bo on jest sharware :/ a mi chodzi o freeware.

 

Z gory wieklkie dzieki za info..

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety.. WinRoute niejest freeware..

 

punkt 2 licencji..

2. Trial Period License. You may download

and use the Software for free for thirty

(30) days after installation (“Trial

Period”). During the Trial Period, Kerio

Technologies grants you a limited, non-

exclusive license to copy and use the

Software for evaluateuation purposes and only

for internal use. Technical support is

available to you during the Trial Period.

:(

 

Jakies inne porpozycje freewareowych programow typu WinGate/Winroute??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe..

cracka to moglbym znalezc w 10min(+/- 10godz. ;) )... ale mi nie oto chodzi :P

jak narazie moj LAN jest w 100% legalny.. i chce zeby tak pozostalo ;) i dlattego pytam o freewareowy soft.. bo licencja na WinRoute kosztuje 299$ za 25 userow.. a to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrobcie zrzutke na kompa, ktory bedzie Wam robil za router i wyjdzie duzo taniej... gora 100zl

nie mowiac o tym, ze takie rozwiazanie jest lepsze niz router na windzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lecisz przez HUB lub Swich to wgraj Windows 2000 Serwer, ustaw go jako kontroler domeny i odpal RRAS - Routing i dostęp zdalny. Jeśli masz w kompie kilka kart wgraj Windows XP Home lub Professional i te karty (tych użytkowników, którzy mają mieć dostęp do net-u) dodaj do mostka sieciowego, i udostępnij połączenie tylko dla mostka sieciowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepszy będzie win2k bo ma mniejsze wymagania i jest bardziej stabilny. Jeżeli chcesz udostępnić połączenie do internetu dla jednej osoby to pod win2k nie trzeba żadnego oprogramowania wystarczy tylko udostępnić połaczenie internetowe. Do tego wystarczą tylko dwie sieciówki i to wszystko . NIezłym pomysłem jest postawieni servera w zupełności wystarczy Pentium 200Mhz i dosyć duży dysk min 20 Gb Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie udostępnianie netu (sdi) chodzi na P75 + 16MB RAM, ten komp nie ma nawet grafy, jedynie sieciówkę. System (freesco - jednodyskietkowy linux) odpalany jest z flopa. Możesz korzystając z ipfwadm blokować dowolnie dostęp do netu, chyba że user jest cwany i zmieni sobie IP. Freesco można administrować przez telnet lub http. Nic się nie zawiesza, działa miesiącami bez żadnych resetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz korzystając z ipfwadm blokować dowolnie dostęp do netu, chyba że user jest cwany i zmieni sobie IP

AFAIK w Freesco jest DHCP, wiec mozna przydzielac IP na podastawie MAC'ow a innych nie przepuszczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...