Skocz do zawartości
Majtas

Zawieszanie Sie Systemu ;(

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem pare dni temu nowego Acera 5024 (w sklepie internetowym rozbudowali mi pamiec z 512 na 1 Gb - moze to ma jakis wplyw na moje obecne problemy) i niestety nie wszystko dziala tak jak powinno. Moze ktos mial podobny problem i cos mi poradzi bo cala sytuacja jest dla mnie conajmniej dziwna...

Zaczelo sie calkiem niewinnie gdy probowalem skopiowac plyte audio...w momencie tworzenia obrazu plyty komp poprostu sie 'zamrozil'. Pulpit byl normalnie wyswietlony ale nic nie dzialalo (ruszanie mysza nie poruszalo kursorem i komp nie reagowal na polecenia z klawiatury wiec jedyne co mi pozostalo to 'twardy' reset za pomoca guzika on/off). Na poczatku pomyslalem ze zwalona jest nagrywarka DVD ale nastepnie zripowalem pioseki z audio do mp3 i pozniej bez zadnych problemow nagralem je z powrotem na plytke jako audio.

Pozniej probowalem z plyt zarowno DVD (RW jak i +R) jak i CD zgrac cos na dysk i znowu zdazalo sie ze komp sie 'zamrazal' (dzialo sie to w momencie kopiowania duzych plikow typu filmy czy obrazy iso gier) ale czasami te same pliki z tych samych plyt po kolejnej probie sie kopiowaly...

W tamtym momencie doszedlem do wniosku ze musi byc cos nie tak z napedem optycznym do momentu gdy podlaczylem lapka do stacjonarki i kopiowalem ze stacjonarnego katalog ze zdjeciami (pojemnosc katalogu znowu duza - ponad 1Gb) i znowu po jakims czasie laptop 'zamarl'...

Co to moze byc do diaska? ;) meczy mnie to strasznie i nie wiem co z tym poczac...pomocy!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby to były problemy z pamięcią, sprawdź zresztą (wyjmij jedną kość zostaw drugą, a potem zmiana, ew. pozamieniaj je jeszcze miejscami i popracuj, tak jak do zwiechy, potestuj programami - ukłony w stronę marioking poniżej, faktycznie powinien to zrobić :wink: :blink: ) jeśli to nic nie zmieni - obstawiam dysk, albo płytę główną. Najlepiej byłoby oddać go na serwis. Tylko że serwis to BLASC... :blink: :mur: Więc może nie być miło...

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj pamieci, bardzo prawdopoodbne ze cos z nimi nie tak. zapusc jakiegos Right Mark Memory albo jakkis inni jesli to winna pamieci to powinno wyjsc w testach.

 

Nie wiem czy nie lepiej byloby skorzystac z owych 10 dni gwarantowanej satysfakcji skoro to sklep inetrnetowy. Prosciej niz oddawac do serwisu ktory moze cie pozbawic lapka na 2-3 tygodnie.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec na razie przeprowadzilem testy RightMark RamTesterem, testing method zarowno random jak i shuffling i nie pokazuje zadnych bledow...sprobuje jeszcze czyms innym.

 

Marioking co masz na mysli piszac o tych 10 dniach gwarantowanej satysfakcji? zamienia mi lapka czy oddadza kase?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec na razie przeprowadzilem testy RightMark RamTesterem, testing method zarowno random jak i shuffling i nie pokazuje zadnych bledow...sprobuje jeszcze czyms innym.

 

Marioking co masz na mysli piszac o tych 10 dniach gwarantowanej satysfakcji? zamienia mi lapka czy oddadza kase?

Nie wiem jak to ma sie do realiow, ale zgodnie z przpiesami sklepy internetowej maja obowiazek przyjac towar i zwrocic ci kase jesli sie rozmyslisz wciagu 10 dni od zakupu, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to ma sie do realiow, ale zgodnie z przpiesami sklepy internetowej maja obowiazek przyjac towar i zwrocic ci kase jesli sie rozmyslisz wciagu 10 dni od zakupu, bez podawania przyczyny.

z reszta jesli nawet tak jest to i tak [gluteus maximus] bo wlasnie minol mi 10ty dzien od daty zakupu...dalem ciala bo kupilem lapa troche w zlym czasie...sesja itp i nie mialem czasu za bardzo go potestowac...poczatkowo np. myslalem ze to wina plytek CD/DVD - ze sa porysowane itp i ze dlatego nie chca sie odczytac, bo tak po za tym to reszta chodzila ok (nie testowalem jednak lapa na zadnych wymagajacych gierkach - czy to moze byc tez pewnego rodzaju test ktory moge przeprowadzic? nie mam pojecia co teraz zrobic tym bardziej ze chcialbym uniknac przygod z serwisem acera...(przynajmniej z powodu opinii jakie mozna znalezc na tym forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reszta jesli nawet tak jest to i tak [gluteus maximus] bo wlasnie minol mi 10ty dzien od daty zakupu...dalem ciala bo kupilem lapa troche w zlym czasie...sesja itp i nie mialem czasu za bardzo go potestowac...poczatkowo np. myslalem ze to wina plytek CD/DVD - ze sa porysowane itp i ze dlatego nie chca sie odczytac, bo tak po za tym to reszta chodzila ok (nie testowalem jednak lapa na zadnych wymagajacych gierkach - czy to moze byc tez pewnego rodzaju test ktory moge przeprowadzic? nie mam pojecia co teraz zrobic tym bardziej ze chcialbym uniknac przygod z serwisem acera...(przynajmniej z powodu opinii jakie mozna znalezc na tym forum)

a testowałes pamięć po jednej kości? wyciągnij jedną przetestuj i potem zmień. wiem, że podczas instalki windowsa xp w momencie kopiowania pliku driver.cab jak będzie pisał ze nie może skopiować pliku to bardzo często jest wina pamięci. albo spróbuj skopiować z jednego katalogu do drugiego jakiś duuuuuży plik i zobacz co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzilem jeszcze testy za pomoca RightMark Memory Analyzer 3.61 i tam takze wykazuje ze pamiec jest stabilna i brak jakichkolwiek błędów.

Podobnie zaliczone testy w Memtest-86v3.2...

Wiec nic innego tylko wykonaj to co radziłem na samym początku (czyli triki z wyjmowaniem i przekładaniem kości). Zresztą jak widze i VoyTECH doradza Ci to samo - więc po prostu spróbuj - odkręć delikatnie (czyt. własciwym śrubokrętem) klapkę i powachluj pamiątkami. Gwary przez to nie stracisz... Natomiast będę jednak nadal zwolennikiem teorii, że to nie jest kwestia pamięci... Zrób testy dysku (HD Tach -> tu pobierzesz: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=600&t=47, albo HDDLife -> tu pobierzesz: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1404&t=47) oraz testy które obciążają całość sprzętu (PassMark BurnItTest pro-> tu pobierzesz: http://www.programosy.pl/progsy/ben.html]. Może to da Ci jakieś odpowiedzi - choć moim zdaniem serwis i tak Cię nie ominie...

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzilem test BurnInTest v4.0 i zadnych bledow i 'zamrozen' systemu.

temperatura:

hdd od 52C do 55C

sensor2: caly czas 66C

sensor3: 45C caly czas...

czego dokladnie temperatury pokazuja ta dwa sensory?

 

na razie skupiam sie nad testami softwareowymi pozniej sprobuje jeszcze z tym przekladaniem kosci ramu...

 

testowalem jeszcze zgodnie z waszymi poradami dysk:

HDD tach'em i HDDlife Pro i tu tez nie widac niczego niepokojacego...

Edytowane przez Majtas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że temperatura s2 i s3 jest "stała"? Tzn. nawet pod obciążeniem nie następuje jej zmiana? Jeśli tak (podobnie jest w SpeedFanie), zainstaluj MobileMeter- pokaże on rzeczywistą temperaturę (tj. będzie widać zmiany na każdym czujniku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że temperatura s2 i s3 jest "stała"? Tzn. nawet pod obciążeniem nie następuje jej zmiana? Jeśli tak (podobnie jest w SpeedFanie), zainstaluj MobileMeter- pokaże on rzeczywistą temperaturę (tj. będzie widać zmiany na każdym czujniku).

Jest dokladnie tak jak napisales w BurnInTest v4.0 i w SpeeFan temperatura na tych sensorach jest jednakowa...ok teraz wyprobuje tego MobileMeter...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że temperatura s2 i s3 jest "stała"? Tzn. nawet pod obciążeniem nie następuje jej zmiana? Jeśli tak (podobnie jest w SpeedFanie), zainstaluj MobileMeter- pokaże on rzeczywistą temperaturę (tj. będzie widać zmiany na każdym czujniku).

Temperatury s2 to plyta a s3 to grafika, biorac pod uwage test mozliwe ze nie ulegla zmianie. Przy testowaniu w 3dmarku powinno to sie troche zmienic, chociarz odnosze wrazenie ze grafika jest dobrze chlodzona w serii 3020/5020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie takze chetnie dowiem, co powoduje takie zgony. Zdarzylo mi sie raz, kiedy gralem w far cry przez 3h. Najcieplejszy byl wtedy posrodku. Czort wieka jaka byla wtedy temperatura, bo mial czas ostygnac po resecie. Ale to raczej nie procesor i karta, bo nie racowaly na pelnych obrotach tylko na 2/3.

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpalilem jeszcze raz BurnInTest v4.0 i podczas testu temperatury wygladaly nastepujaco: (w MobileMeter):

w kolejnych okienkach (nie wiem ktore obrazuje temperature w jakim miejscu ale z checia bym sie dowiedzial):

1: od 56C do 78C (to pewnie procek?)

2: od 48C do 51C (a to co ?)

3: od 52C do 56C (---||----)

Hdd: od 49C do 53C

 

test trwal 15 minut i znowu bez zadnych bledow...

i co z tymi temperaturami jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpalilem jeszcze raz BurnInTest v4.0 i podczas testu temperatury wygladaly nastepujaco: (w MobileMeter):

w kolejnych okienkach (nie wiem ktore obrazuje temperature w jakim miejscu ale z checia bym sie dowiedzial):

1: od 56C do 78C (to pewnie procek?)

2: od 48C do 51C (a to co ?)

3: od 52C do 56C (---||----)

Hdd: od 49C do 53C

 

test trwal 15 minut i znowu bez zadnych bledow...

i co z tymi temperaturami jak to wyglada?

Ciepłego masz twardziela ... U mnie 36-39 stopni... Ale to i tak nie ma jak myślę wpływu na te zwiechy - zostaje ci sprawdzanie tych kości i/albo serwis... Chyba że ktoś mądrzejszy coś wymyśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepłego masz twardziela ... U mnie 36-39 stopni... Ale to i tak nie ma jak myślę wpływu na te zwiechy - zostaje ci sprawdzanie tych kości i/albo serwis... Chyba że ktoś mądrzejszy coś wymyśli...

HDD OK. Te modele poprostu tak maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z ich usług!

Zdaje się, że nasze indywidualne opinie i tak są tylko dla nas - narazie mamy "jedyny słuszny" serwis Acera w Polsce...

Majtas - i jak tam lapek, serwisujesz, czy kombinujesz?? Czekamy na rozwiązanie problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nasze indywidualne opinie i tak są tylko dla nas - narazie mamy "jedyny słuszny" serwis Acera w Polsce...

Majtas - i jak tam lapek, serwisujesz, czy kombinujesz?? Czekamy na rozwiązanie problemów.

 

Pozdrawiam

Ogolnie serwis chyba sie porpawia, a ci wszyscyc z urazami na ich punkcie po prostu wypominaja to samo od dluzszego czasu. Ostatni przymusowi klienci serwisu raczej maja pozytywne opinie z reguly. Sam niedawno oddwalem na serwis lapka matki i w 5 dni sie uwinieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nasze indywidualne opinie i tak są tylko dla nas - narazie mamy "jedyny słuszny" serwis Acera w Polsce...

Majtas - i jak tam lapek, serwisujesz, czy kombinujesz?? Czekamy na rozwiązanie problemów.

 

Pozdrawiam

Dzieki za zainteresowanie ;)

Powiem ci tylko ze teraz to juz na prawde zglupialem. Od momentu wykonywania tych wszystkich testow wszystko chodzi jak trzeba! Nie przekladalem tych pamieci i zrobie to dopiero jak znowu cos bedzie nie tak...

A ponad to nie za bardzo moge teraz oddawac go do serwisu bo wybieram sie za 2 tygodnie do Irlandii i chce miec kompa ze soba (pewne do tej pory w serwisie by sie nie wyrobili). Jesli dalej cos bedzie nie tak to wysle do serwisu juz na wyspach i moze mi to wyjdzie na dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...