Skocz do zawartości
erosito

Zostałem Posądzony O Kradzież Łącza ! Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam poważny problem i potrzebuję pomocy i wsparcia. Nie ukrywam ,że jestem baaardzo wk....ny na zaistniałą sytuację. Opis w skrócie.

....Mojej koleżance założono w grudniu albo listopadzie internet. tak się złożyło,że wykupiła go u tego samego administratora co ja posiadam od dwóch lat. Wszystko było ok, dziewczyna zadowolona, że możemy pogadać sobie na gg i skype.....ale pojawił się wtedy problem. Otóż okazało się ,że garjąc np. na "kurniku" w scrable albo rozmawiając na gg cały czas ją wyrzucało z internetu, po czym dosłownie po kilku sek. wracało wszystko do normy. Zapytała mnie co to może być, stwierdziłem, że nie wiem ale możemy zrobić formatowanie dysku i zainstalować system od nowa (jej komp. ma 6 lat bez czyszczenia i programów antywirusowych). Zainstalowałem jej system, ale okazało się ,że po jakimś czasie (chyba 1-2 dni) znowu sie to powtarzało. Zgłosiła reklamację do administratora, popatrzyli i po kilku dniach powiedzieli ,że jest ok. Za przeproszeniem głó...o a nie ok, cały czas to samo. Znowu zadzwoniła, to jej powiedzieli ,że coś ma z komputerem i rozsyła wirusy po sieci. W końcu się wkurzyła i zaniosła komp. do ich serwisu (posiadają sklep komp.). Tam po wszystkim powiedzieli jej, że ja który instalowałem system, musiałem wykraść numer karty sieciowej i kraść jej łącze.

Dziewczyna tak się na mnie wkur...ła ,że nie chce ze mną rozmawiać. Oni powiedzieli jej ,że to ja kradnę jej łącze i mają na to dowody, a jak jak Boga kocham nawet nie wiem jak podpiąc komp. do komp. aby się widziały wzajemnie :(

Dziasiaj tam poszedłem aby sprawę wyjaśnić, ale goścuiu powiedział że nie może mi nic powiedzieć a w sprawy między nią a mną nie będzie się wtrącać i zaznaczył że ta osoba (czyli ja) jest namierzona i coś tam jeszcze o loginach. Na koniec zaznaczył ,że sprawa ta zostanie oddana do prokuratury bo podlega to pod wydział karny za kradzież.

 

Proszę napiszcie mi czy jest to w ogóle możliwe, skoro mieszkamy na dwóch różnych osiedlach i ja mam łącze o przustowości 385 a ona 128 albo 256 ( i jak ja mogę jej kraść łącze jak mam większe własne ??!!)

 

Poradźcie mi coś jak ja mam rozmawiać z tym gościem ?? Nie chcę aby mi weszła do domu policja i zarekwirowała komputer do wyjaśnienia sprawy.

 

aha, oni sami konfigurowali moją kartę sieciową ze swoimi serwerami (chyba serwerami, nie wiem dokładnie z czym)

 

Pomocy prosi niewinny !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO po prostu cos im lacze sie wali i do tego nie chca sie przyznac, ten tekst ze to sprawa miedzy toba a ta dziewczyna jakos dziwnie brzmi poniewaz to sprawa ich z toba jak co...

po drugie co za problem usunac z bazy jej IP i zastapic jakim nowym - ciekawe czy by pomoglo:D .. po prostu lanie wody ich.

watpie zeby oddali do prokuratury (chyba chcieli nastraszyc tylko) a gdyby jednak by dali to bu sie sprawa ciagnela znajac polskie realia kilka lat.

 

...Niech wypowiedza sie eksperci sieciowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to co Ci ten czlowiek zaczal opowiadac, to zakrada na ekstremalna kpine.

 

1. da sie wrzucić trojana czy innego cholerstwa, ktore bedzie generowanlo okreslony ruch sieciowy w precyzyjnie okreslonym kierunku, ale oskarzenia sa bezpodstawne.

 

Kwestia jest czy komputer ma chociazby aktualizacje, firewall, antywirus, blokady privacy, filtrowanie kodu, etc.

 

2. Gdybymuslyszal oskarzenie pod moim adresem, zarzadalbym argumentacji - w przeciwnym wypadku zjeba maksymalna wlasna bronia delikwenta.

 

. Wieszosc serwisantow to domorosli informatycy niestety, nikogo nie obrazajac.

 

Co do samej kradziezy w sieciach rozleglych to facet wybitnie myli pojęcia, nie wiadomo czy ma na mysli LAN, WAN, czy jakakolwiek inna siec. . Zapewne mial na mysli podpinanie sie na dziko do sieci droga bezprzewodowa ale po co mialbys to robic, jesli jestes u nich klientem ? :mur:

Zagrabienie lacza spotya sie zwykle w sieciach lokalnych. Niech Ci udowodnia ze uzywasz P2P?!

 

A prokuraura straszy Cie bezpodstawnie. Czy wiesz co sie dzieje, kiedy dochodzi to bezpodstawnego przeszukania czy rewizji? Nikt nie jest kamikadze, bez wzgledu na swoja glupotę. Wyjatkiem sa kolesie z tego serwisu!

 

Ps. w sieciowce gereralnie konfihurujesz adres ip, bramke (gateway), podmaskę sieci (netmask) i jesli sie uprzesz to mozesz zmieniac MAC-a karty sieciowej. Co do wpisow na rejestrze, to juz zupelna kpina, bo za przeproszeniem jesli jestes kllientem sieci (i np masz adres przydzielany dynamicznie do ich serwera) to automatycznie zostawiasz wpisy w dzienniku zdarzen na serwerze , w zaleznosci gdzie sie laczysz (in/out) i tyle.

 

Dziewczyna powinna Ci bardziej ufac, a kolesia o[ciach!]l za oskarzenia. Niech sie douczy! Temat nadaje sie na osla laczke, a klient z serwisu na LOLa roku!

 

ps. Linux jest legalny i ma emulacje windowsa ;) warto sprobować:)

 

Ps2. czekamy na fachowa opinie sieciowca, moze admin lub moderator wypowiedziałby się ?

pozdro

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za pierwsze rady i podniesienie na duchu :)

 

a mam pytanie , czy może mieć z tym coś wspólnego windows, który był taki sam u mnie i u niej ?? (wiadomo o co chodzi....a wiem ,że było w nim coś skopane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ale beczka, posmialem sie troszke. Swoja droga to czego ludzie nie wysmysla zeby zrzucic na kogos wine, tak to widac juz jest w naszym kraju, ze cwaniacy maja dobrze;] proponuje zebys udal sie do tych panow w asyscie jakiegos kolegi ktory zna sie na rzeczy i wtedy by sobie porozmawiali. Tekst z prokuratorem to typowa bajka na postrach, jak ktos to uslyszy to juz sie boi i o to im chodzi:) a ciekawe czy panowie maja koncesje na udostepnianie internetu?

Edytowane przez sirTIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie znalazłem kumpla , który ma jakieś tam dojście do znajomego z tej firmy. Po południu będę wszystko wiedział - czy to ściema .

Najbardziej to się przejąłem tym, że jeżeli oni (firma) są aż tak niemodrzy i by dali sprawę do prokuraTURY , to mogą mmi zarekwirować kompa - tego się boję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o kradzież pasma, ale zapewne o podszywanie się pod adres MAC danej karty sieciowej i w konsekwencji kradzież łącza. Jeśli jesteś czysty to się postaw im i żądaj przeprosin, czy tam co... Ja jakby ktoś mnie pomiawiał, grożąc nawet prokuraturą, grałbym ostro i zagroził nawet sprawą cywilną o pomówienie. Dla chamów nie ma uproś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Tutaj nie chodzi o kradzież pasma, ale zapewne o podszywanie się pod adres MAC danej karty sieciowej i w konsekwencji kradzież łącza. Jeśli jesteś czysty to się postaw im i żądaj przeprosin, czy tam co... Ja jakby ktoś mnie pomiawiał, grożąc nawet prokuraturą, grałbym ostro i zagroził nawet sprawą cywilną o pomówienie. Dla chamów nie ma uproś...

A jesli jeszcze przyjeli jej kompa do serwisu i przeinstalowali jej Windoze na nielegalu, to Ty ich mozesz postraszyc prokutatura i nie tylko :)

 

To jacys frajerzy - pewnie za duzo uzytkownikow w stosunku do przepustowosci lacza, do tego jeszcze pare osob dojacych donkeya i siec pada. A wina oczywiscie po stronie uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze powinni pokazac cie te straszne logi, albo chociaz ich kopię. masz do tego prawo. zastanawia mnie jedno - podlaczyli jej neta, wywalało, potem zainstalwales system i dalej wywala - i to twoja wina, ze niby wykradles jej numer podczas instalacji? a wczesniej to co, krasnoludki po kablu biegaly? egh. zarzadaj widzenia z szefem i powiedz mu ze debili zatrudnia. i zarzadaj przeprosin dla siebie i kolezanki. i zmien operatora.

 

po drugie - co od wywalania - to wina kompa kolezanki :) nowa karta sieciowa? sprawdz, bardzo mozliwe ze jest walnieta, moja dziewczyna miala dokladnie to samo - wywalalo ja co chwile. okazalo sie ze karta byla walnieta, tracila 75% pakietów. w serwisie tez mowili ze wszystko ok... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dzięki za rady. a to ,że ma windows od nich to wiem napewno ,że ma nielegala :) też juz o tym myślałem.

włąśnie może być tak jak mówicie - cały czas zwabiają nowych klientów i pzrepustowośc może nie wytrzymywać.

a to z jej kartą , to bardzo możliwe....muszę się zapytać. Tylko gorzej jak dla uchronienia własnego tyłka, wstawili jej nową (a ona nie da mi już tego sprawdzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dzięki za rady. a to ,że ma windows od nich to wiem napewno ,że ma nielegala :) też juz o tym myślałem.

włąśnie może być tak jak mówicie - cały czas zwabiają nowych klientów i pzrepustowośc może nie wytrzymywać.

a to z jej kartą , to bardzo możliwe....muszę się zapytać. Tylko gorzej jak dla uchronienia własnego tyłka, wstawili jej nową (a ona nie da mi już tego sprawdzić)

wydaje mi sie ze jesli mieszkasz od swojej dziewczyny od znaczniej odleglosci, to raczej to ktos inny moze sie podpinać na "dzika" i pozwole sie pokusić o stwierdzenie, że być może takze dopuszczono się poważnych błędów technicznych przy budowaniu takiej sieci (zakladam ze to bezprzewodowka).

 

nawiasem mowiac, widzialem kiedys jak goscie zlozyli sieć, która nie miala prawa dzialac. Efekt byl nasepujacy: otwieranie google.pl z predkoscia ok 20 sekund, a in4.pl ok 3-4 minut (bez kryptoreklamy). ps. badanie pingu na bramę miał tez ciekawy przebieg ok 90% (minumum) utraty pakietow, a facet (wlasciwciel firmy) wszystkim mydlil oczy, ze tak sieć powinna działać...pozostawie bez daleszego komentarza <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tutaj jest niby ok, choć bardzo często zdarza się ,że wyrzuca z netu, nieraz nawet na kilka godzin, ostatnio miałem cały dzień.

Oni tłumaczą ,że to nie ich wina, tylko warunków atmosferycznych, a ja nawet nie robię im awantury.

Ale teraz po tym co wygadują......może być ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wszystko wyjasni to pójdź tam i Ty zrób im awanturę! Powiedz, że straciłeś dziewczynę i miałeś dołek psychiczny przez tydzień i nie mogłeś po ludzku pracować w necie. :) I że ty ich do sądu pozwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już włąśnie myślałem o tym ..... jeszcze dodatkowo dojdzie do tego ujawnienie moich danych osobowych osobom trzecim.

Przecież, niech by ta dziewczyna była jakaś psychiczna i zrobiła by coś głupiego...... hmmmm (całe szczęście jest normalna i wporządku, tylko mało ufna widocznie )

 

jeszcze jedno Ważne

.....mam pytanko, czy jeżeli wyskoczyła mi na pulpicie informacja ...

"atak sieciowy HELKERN z adresu ip ...(numer)..." to może mieć coś wspólnego z moją sprawą ?? codziennnie o różnych godzinach wyskakuje mi to i nigdy nie powtarza się dwa razy pod rząd ten sam numer IP.

mam program antywirusowy Kaspersky i on to wyłapuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno Ważne

.....mam pytanko, czy jeżeli wyskoczyła mi na pulpicie informacja ...

"atak sieciowy HELKERN z adresu ip ...(numer)..." to może mieć coś wspólnego z moją sprawą ?? codziennnie o różnych godzinach wyskakuje mi to i nigdy nie powtarza się dwa razy pod rząd ten sam numer IP.

mam program antywirusowy Kaspersky i on to wyłapuje.

Tutaj- post E111. Google twoim przyjacielem :D Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...