Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

Imo nic ten temat nie przyniesie ,bo znowu bedzie jakie to napedy BenQ sa och ach :-| I znowu wiecej ludzi bedzie je kupowac ,a potem nikt nic nie powie na nie ,bo bedzie sie bal poruszyc ta gore lodowa :D Ja sie nie boje i dodam trzy grosze ode mnie...

 

Mam model 1640 i imo to gniot jakich malo ,potrafi zje*** plyte bez przyczyny ,jak nagrywasz to maks co mozesz miec odpalone to winamp ,bo jak cos wiecej od razu bufor sie oproznia i plyta w plecy :mur:

Co do plyt ,to wszystkie tanie nosniki odpadaja ,to jakas paranoja ale tansze plyty dvd nagrywa maks x4 a CD x16 :lol2:

 

Moze za duzo oczekuje od napedu ,ale ten jest kompletnym rozczarowanie i juz nikomu nie polece napedu tej firmy :sad: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

A tematy o DFI, ASUSie, EPOXie,....., LG, HP itd. cos przynosza Twoim zdaniem? (pytanie retoryczne oczywiscie)

Temat zostal utworzony po to by poznac opinie te pozytywne jak i negatywne o napedach BenQ, po to by rozwiazac problemy z nimi zwiazanymi itd. Sam poddales krytyce swoja 1640 i szanuje Twoja opinie.

Ja natomiast jestem zadowolony z mojego 1650 chociaz mam go dopiero od tygodnia i mam nadzieje, ze w przyszlosci sie nic nie zmieni w tej kwestii ;)

 

EDIT

Moze ktos wrzucic skany wypalenia loga na plytce "gadzetem" LightScribe i podac w przyblizeniu ile czasu to trwa?

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wrzucic skany wypalenia loga na plytce "gadzetem" LightScribe i podac w przyblizeniu ile czasu to trwa?

@Zdjęcia pochodzą z forum cdrlab.pl. Ja jutro odbieram 10szt. Verbatim DVD+R x16 LS i zapodam skany :) W najlepszej jakości wypalanie obrazków trwa ~14minut

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam używam dw 1640 - jest to niezły palnik, jeszcze jej nie "torturowałem tak jak robia to na cdrinfo.pl ale nie spaliłam mi żadnej płyty DVD (błedy przy cd rw ale to chyba wina nośnika - verbatimy rw). Używajcie Benq suite. Można palić ósemki z 16X. I te płyty chodzą wszędzie!!

Polecam 1640.

p.s.

Jaki program do pakietowego zapisu danych polecacie poza InCd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie pierwsze pytanie czy DVD ma pojemnosc 4 482 mb ? Drugie pytanie jaka wersje biosu wgrac do benq 1650 i jak sprawdzic co mam aktualnie ?? Ze stronki benq zassalem bcdc czy on wyraznie cos poprawia czy jechac dalej na tym co mam ??

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie jaka wersje biosu wgrac do benq 1650 i jak sprawdzic co mam aktualnie ?? Ze stronki benq zassalem bcdc czy on wyraznie cos poprawia czy jechac dalej na tym co mam ??

Nero InfoTool tam znajdziesz informacje o swoim napedzie. Wersja firmware, serial number itd.

 

Co nowy firmware poprawia, przeczytasz w tym temacie na pierwszej stronie. Warto zmienic, bo poprawia bledy i niedociagniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie zle sie wyrazilem :mur: Temat potrzebny ,aby ukazac cala prawde o tych napedach :wink: Glownie chodzilo mi o to ze na forum wszyscy polecaja te napedy tak czesto jak polecaja mobo dfi ,a nie sa to tak udane napedy imo :wink: pozdro

Polecają to fakt.

Sam kupiłem BENQ 1650, bo forumowicze psioczyli na LG GSA-4167.

Czy słusznie czas pokaże.

A tematy poświęcone modelowi, lub modelom pokrewnym sprzętu na pewno są bardziej uzyteczne niż konkurs piękności jaki miał miejsce w temacie o "najlepszych nagrywarkach"

IMO pojęcie "najlepsza" będzie mocno subiektywne, bo mało kto miał osobistą okazję porównać ją z innymi, choćby tylko tymi które sa obecnie w sprzedaży.

Czy to modele udane okaże się w użytkowaniu - w najbliższym czasie czeka mnie spora archiwizacja ok (50 Gb) podzielę się wrażeniami.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiłowałem kupic benq 1650.. sam nie wiem czy nie załuje ze nie udało sie sprowadzic jego w sklepie w ktorym kupowąłem dysk..(miałem miec od razu nagrywarke) ;) Mam kolejnego twardziela bardzo pojemnego.. poki co sie wstrzymam bo jak widze nie był bym "w pełni" zadowolony z tej wypalarki ;) Niech wykombinuja nastepny model to moze .. heh

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wygladac:

Dołączona grafika

Uzywasz linkow dla forum. Tam sa wyszczegolnione.

 

Taki link powinienes uzyc, jak widzisz rozni sie od tego Twojego :D

[URL=http://img154.imageshack.us/my.php?image=esperanzax46qf.jpg][img=http://img154.imageshack.us/img154/5753/esperanzax46qf.th.jpg][/URL]

 

Jak nie jestes pewien, ktory uzyc. To tu na forum jest cos takiego jak Podglad posta. Wiec uzyj tego zamiast wciskac Dodaj odpowiedz :)

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hawk DVD-R x4 palona @x4 w Nero 7.x

 

Don't try this at home :nie:

Trochę OT, ale skoro mówimy o nośnikach to może być na rzeczy.

Zanim kupiłem BENQ'a uzywałem 2,5 roku Combo LG (jest w sig'u).

I HAWK'i były jedynymi płytami jakie źle się wypaliły w karierze tego napędu. 8 z 9 poszło do kosza, 10 komuś z bliskich z innym napedem podarowalem uprzedzając co to za szajs.

Używałem różnych innych tanich CD-R Esperanzy, Datex"ów, Mint"ów i wsio wypalało na cacy, tylko te nieszczęśne Hawk'i nie.

Zobaczymy jak sie spiszą tanie DVD-R. Do testów przygotowuję Esperanze X 4 w wersji OEM (bez żadnych nadruków, nawet tych przy otworze płyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak wklejalem kod to az tak bardzo sie nie roznil :P

uzylem nie tego kodu co obowiazuje na tym forum..i jak widac czesc zostala "zzarta" :D

 

[url=http://img154.imageshack.us/my.php?image=esperanzax46qf.jpg][img=http://img154.imageshack.us/img154/5753/esperanzax46qf.th.jpg][/url]

@ralph03 Dzieki za info :) ,co do podgladu to :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq DW1655 FW: BCDB

 

Sony DVD-RW 1-2x w grubym pudełku (jak widać plyta minusowa, ktorych benek ponoć nie lubi tak jak plusów)

 

Palenie plikiem testowym:

Dołączona grafika

 

Skan jakosci:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, mam pytanie, który z parametów na skanach ma największe znaczenie??

Ocena jakości??

Czy na któryś z pozostałych nalezy uwaźnie zwracać uwagę??

No i kiedy można mówić, że nośnik jest Bee, a kiedy Cacy??

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help!

 

Mam problem z tym palnikiem. Kupiłem wersję OEM, władowałem do komputera, odpaliła się winda, oczywiście wykryty został nowy sprzęt (proawidłowa detekcja jako DW1655), ale za chwile chce jakieś sterowniki (!), których oczywiście nie posiadam... (w komplecie tylko CD z Nero). Robię dalej, szuka, szuka, nic nie znajduje... niby jest ok, napęd jest widziany czyat cd/dvd, ale już po restarcie napędu brak. Wchodze w "menadżera urządzeń", a tam przy Benq 1655 ma żółty wykrzyknik.

O co chodzi z tymi palikami z moim poprzednim Nec ND-2510 nie miałem takich numerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym kierunku zmierzaja moje mysli :D , ale wydaje mi sie, ze musisz zainstalowac LightScribe (sam mam 1650 i u mnie nie bylo zadnych problemow z prawidlowym wykryciem urzadzenia po podlaczeniu)

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za info

 

Dołączona grafika

 

Więc o wiele gorzej wypadła płytka. Do około 2.7 GB było 97 ale ten slupek zniszczył wszystko :).

 

BTW jak testujecie albo nagrywacie to macie uruchomione inne programy n.p. winampa ?

 

EDIT

Próbował ktoś overburning na 1650 ? Bo nie wiem czy uda mi się władować dodatkowo okolo 50 MB?

Edytowane przez G-Dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

BTW jak testujecie albo nagrywacie to macie uruchomione inne programy n.p. winampa ?

Jest to bardzo istotne pytanie ,bo testy jak tylko nagrywa sie plyte mozna sobie schowac miedzy bajki... Imo testy takie jak podajecie powinny byc wykonywane ,jak macie odpalone powiedzmy winamp ,bieganie po www ,jakis program p2p i takie tam ,to symuluje prawdziwe warunki uzytkowania napedu :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo istotne pytanie ,bo testy jak tylko nagrywa sie plyte mozna sobie schowac miedzy bajki... Imo testy takie jak podajecie powinny byc wykonywane ,jak macie odpalone powiedzmy winamp ,bieganie po www ,jakis program p2p i takie tam ,to symuluje prawdziwe warunki uzytkowania napedu :wink: pozdro

Ja jak nagrywam to zawsze mam odpalone w tle jakies inne programy. Przewaznie jest to P2P (azureus i edonkey), winamp lu tv, opera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym kierunku zmierzaja moje mysli :D , ale wydaje mi sie, ze musisz zainstalowac LightScribe (sam mam 1650 i u mnie nie bylo zadnych problemow z prawidlowym wykryciem urzadzenia po podlaczeniu)

Źle Ci sie wydaje i w zlym kierunku ida Twoje mysle. Brak zainstalowanego hosta LS nie ma tu nic do znaczenia. Tak jak ktos juz napisac stery do mobo oraz ForceASPI 1.7.

Jesli dalej bedzie cos nie tak, to sprawdzic na kompie znajomego/znajomej. Jesli u nich bedzie wsio okey, to proponuje zainstalowac windowsa od nowa.

 

 

 

Ktos tu pytal sie o overburning. Tyle mi wyszlo na Sony DVD-RW 2x na Benq 1655.

Test nadlapania przy uzyciuCD/DVD Speed v 4.11

 

Dołączona grafika

 

Moze znajde czas dzisiaj i wrzuce tyle MB plikow i zapuszcze test odczytu i jakosci, zeby potwierdzic ten test overburningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQ60 nie jest nagrywarka produkowana przez BenQ, tylko kupowana z zewnatrz i sprzedawana pod ta marka. Tak naprwde jest to TEAC DV-W516E.

 

Pozytywy:

-Świetna korekcja błędów dla płyt audio

-Dobra jakość zapisu płyt DVD-R oraz CD-R

-Niespotykane do tej pory możliwości kopiowania płyt zabezpieczonych

-Zapis płyt o długości do 870MB

 

Negatywy:

-Nie rozpoznaje płyty zabezpieczonej Key2Audio

-Bardzo niska wydajność ogólna napędu

-Bardzo niska jakość zapisu płyt DVD+R

-Nie odczytuje płyt o pojemności 870MB

-Nie zwraca informacji o poziomach błędów C1/C2/PIE/PIF/beta/jitter

Do tego dodac trzeba mozliwosc zapisu i odczytu plyt DVD-RAM przez DQ60 (1650 tylko odczytuje plyty DVD-RAM).

Generalnie DQ60 jest uznawana za dosyc slaby naped i nie jest raczej polecana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze jest za taka uwazana bo malo sie jeszcze poki co o niej pisze... niemniej masz racje co do firmowego produktu :) nie ma on nic wspolnego z benq...

 

a skoro chce miec cos ze stajni tejze firmy lepszym wyborem bedzie 1650, ktora jakby nie bylo w testach wypada pozytywnie, a cena jest praktycznie taka sama, jeden glowny minus to brak dvd-ram.

 

jednak zdecyduje sie na DW

 

tak czy siak jesli ktos mialby doczynienia z dq60 i chcialby sie podzielic w tym temacie wykresikami itp itd to z przyjemnoscia przeczytam takie recenzje...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...