Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzis sie bujnąłem do sklepu i kupilem 2 tanie płytki (koło 1.0-1.2zł). Mma plan potestowac na dniach i jak cos znajde co sobie zapasik zrobie takie "taniości" :)

 

Varkoss (DVD-R) chyba niezle wypada (nagrywana x8): Dołączona grafika

 

Typ dysku: : DVD-R

Book Type : DVD-R

Producent: : nieznane

MID : ProdiscF01

Prędkości zapisu: : 2.4 X - 4 X - 8 X

 

 

jeszcze active-jet mi został ;) (dvd+r)

 

//edit//

ative-jet (dvd+r) 8x nagrywana i powiem ze juz kaszana nawet nie podało jakości na końcu Dołączona grafika

 

Typ dysku: : DVD+R

Book Type : DVD-ROM

Producent: : nieznane

MID : YUDEN000 T02 (000)

Prędkości zapisu: : 2.4 X - 4 X - 8 X

 

 

 

ps lubie ta nagrywarke ;) jakaś taka przyjemna jest

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się idealność. :-P A tak na serio t ow pierwszym GB za dużo PIF

Ty stary dla mnie też się liczy idealnośc ale bez przesady..przeginasz :? płytka bardzo ładnie wypalona napewno na pare lat... PIFy też ok..

 

@ ma1y

 

co do vakossa..może i sie wypalił dość dobrze ale Prodisc (nośnik) nie sygnalizuje nic dobrego :? teraz ci chodzi, ale za rok dane moga byc nie do odczytu

 

activejet - jak nie podał program oceny?? przecież podał :blink: ocena to 0 (słownie ZERO)..i sami tu widzicie..niby tez AJ jest do tayo Yuden..a gowno prawda :?

 

co do płytek i ich ceny...róbcie jak chcecie ale ja naprawde nie rozumiem :? nie stac Was na TDK albo verby w cake'u za 1,60 zł??? no ludzie bez jaj :?

 

ja bym chyba nie mógł spać po nocach jeśli bym nagrywał na takich badziewiach jak Hawk, Vakoss itp :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty stary dla mnie też się liczy idealnośc ale bez przesady..przeginasz :? płytka bardzo ładnie wypalona napewno na pare lat... PIFy też ok..

 

@ ma1y

 

co do vakossa..może i sie wypalił dość dobrze ale Prodisc (nośnik) nie sygnalizuje nic dobrego :? teraz ci chodzi, ale za rok dane moga byc nie do odczytu

 

activejet - jak nie podał program oceny?? przecież podał :blink: ocena to 0 (słownie ZERO)..i sami tu widzicie..niby tez AJ jest do tayo Yuden..a gowno prawda :?

 

co do płytek i ich ceny...róbcie jak chcecie ale ja naprawde nie rozumiem :? nie stac Was na TDK albo verby w cake'u za 1,60 zł??? no ludzie bez jaj :?

 

ja bym chyba nie mógł spać po nocach jeśli bym nagrywał na takich badziewiach jak Hawk, Vakoss itp :?

no fakt podał :) głupi jestem.

 

teraz to ja dla testów robie, mam faze na testowanie nagrywarki a na dobrych nośnikach nie ma frajdy :) poza tym u mnie w leclercu verbatimy i TDK sa po 2.90 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y nagrywaj te vakossy i jety z wlaczonych solidburnem nawet dla znanych plyt. Za kazdym nagraniem powinno to duzo lepiej wyglądac od obecnego wyniku.

ehhh..aby Was ustrzec przed takimi płytami zacytuje sam siebie z cdrinfo: (spać w nocy prawie nie mogłem :? )

 

a tak wogóle wczoraj się troszke podłamałem  "dla jaj" sprawdziwłem nagrywaną 2 lata temu płyte DVD Verbatima...na BenQ od mniej wiecej 3/4 mnóstwo PIF (do 300) bledy PO itp..końcówka płyty nie dała sie zgrac na dysk  ale podłączyłem swojego LiteONa na którym te płyty były nagrywane..też duże PIF ale bez błędów..płytka zgrana na dysk LiteONem!!! (oczywiscie kupie nowe płytki i poprzegrywam)

i to jest Verbatim!! :blink: a co bedzie z takim ActieJetem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y napisal, ze testy robi dla frajdy na tanich nosnikach. Wiec napisalem, zeby potestowal rowniez z wlaczonym solidburnem. Sam odradzam wszystkich nagrywanie na smieciowych nosnikach DVD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Czy zeby uzywac funkcji WOPC i Solid Burn musi byc wlaczony i dzialac QSuite podczas nagrywania? Dopiero dzisiaj ten programik zassalem stad moje pytanko. I jak ktos moglby sie podzielic doswiadczeniem z uzytkowania tego programu i optymalnej jego konfiguracji.

Możesz zdradzić skąd zassałeś, bo szukam i szukam, googlarka rozgrzana do czerwoności i nie mogę znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to ja dla testów robie, mam faze na testowanie nagrywarki a na dobrych nośnikach nie ma frajdy :) poza tym u mnie w leclercu verbatimy i TDK sa po 2.90 :P

Popatrz na allegro - przynajmniej kilka sklepow sprzedaje szpule 50 verbatimek x8 czy x16 w cenie ponizej 75 zl

Sam kupuje u "_saviour" (tyle ze w sklepie). Ani raz sie nie nacialem: wszystkie verbatimki sa w porzadku (MCC003 i MCC004)

 

Ogladalem ostatnio swoje TDK i verbatimki nagrywane nagrywane rok temu na NEC 3520a i nie zaobserwowalem spadku wynikow na testach jakosci. Zobaczymy co sie z tymi plytkami bedzie dzialo przez najblizsze kilka lat :)

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly problem..

Mianowicie jakis miesiac temu moj 1640 (black OEM) polecial do serwisu po tym jak przestal palic poprawnie plytki (wspominalem o tym juz w temacie Jaka nagrywarka...) Wczoraj dzwonilem do serwisu i powiedziano mi iz nagrywarka ma byc dzis u mnie, lecz maja tylko z bialym panelem ale za to lepszy model dostane, troszke mi to nie pasowalo ze biala (bo caly komp czarny :P) no ale trudno..

 

Dzis zawital do mnie kurier.. otwieram paczke patrze... 1640 czarna.. Tylko jakos inaczej wyglada niz 1640 ktora oddawalem do serwisu... mianowicie przedni panel, jak i naklejki na nagrywarce jakies inne... Dziwne jest tez dla mnie to ze bios wgrany do napedu (sprawdzane fwcheck) to BSHB (datowany na maj? :|) Zas na papierku z serwisu widnieje Czynnosci serwisiwe: Wymiana SWAP

Nagrywarka niby nie wyglada na uzywana..

 

Moze mi ktos powiedziec czy dostalem nowy/normalny model, czy jakis poserwisowy?

 

 

Zamieszczam pare fotek:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camel jest to wersja "odnawialna" nagrywarki tzn. że sprzęt był używany popsuł się, ale wymienili w nim bachory i Ci odesłali. W wersjach refurbished gwarancja idzie od nowa tak jak by to był nowy sprzęt.

 

Przy okazji zakupiłem sobie Benqa 1650 niestety nie byłem przy kasie i zakupiłem kilka badziewnych płyt "Blupop 8X" za 89 groszy sztuka :) i narazie się palą ale powiedzcie mi jaki czas nagrywania powinien być do posczególnych prędkośco 4X, 8X i 16X ? Jedna płytka Blupop nagrywana prędkością 8X nagrywa sie około 30 minut czy to normalne? Aha i czemu bufor tak bardzo skacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bufor skacze, bo w Benq uruchomil sieWOPC. Zrob skan jakosci nagranej plyty, pooladamy jak sie wypalilo :)

 

Co do czasów nagrania, to okolo 30 minut nagrywa sie predkoscią 2,4x. Wiec Twoj czas jest jakis dziwny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camel jest to wersja "odnawialna" nagrywarki tzn. że sprzęt był używany popsuł się, ale wymienili w nim bachory i Ci odesłali. W wersjach refurbished gwarancja idzie od nowa tak jak by to był nowy sprzęt.

Hmm ale mam byc spokojny czy nie? :| bo nie wiem czy zostawic tak jak jest i normalnie na niej dzialac czy moze dzwonic znow do serwisu z pytaniem co mi przyslali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba to wina płyty Blupop za 89 groszy z kopertą z okienkiem :P mam ich 15 :) trzeba się pomęczyć. Bede miał chwile czasu to zapodam skany jakości. Też jestem ciekaw jak to wyszło. Apropo jak Wy nagrywacie DVD to umiecie z kompa korzystać bo u mnie jak nagrywam DVD to nic nie moge robić zwiesza sie jak skurczybyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba to wina płyty Blupop za 89 groszy z kopertą z okienkiem :P mam ich 15 :) trzeba się pomęczyć. Bede miał chwile czasu to zapodam skany jakości. Też jestem ciekaw jak to wyszło. Apropo jak Wy nagrywacie DVD to umiecie z kompa korzystać bo u mnie jak nagrywam DVD to nic nie moge robić zwiesza sie jak skurczybyk.

Najprawdopodobniej to wina nosnika. Kup sobie jakas lepsza plytke i na niej przetestuj, powinno byc duzo szybciej. Nie zauwazylem u siebie duzego spadku wydajnosci kompa podczas nagrywania (uzycie procka na poziomie 20%), spokojnie da sie u mnie komfortowo pracowac podczas nagrywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camel jak chcesz to możesz zadzwonić do serwisu dla świętego spokoju i dowiedzieć się co ci przysłali w końcu chyba masz prawo wiedzieć. Potem napisz na forum co i jak.

 

 

OK druga faza tematu to skan jakości płyty Blupop

Nośnik: Blupop DVD+R 4,7GB

Deklarowana prędkość: 8X

Importer: Vako Sp. z o.o

Produkcja: Made in Taiwan

Dostarczył: Auchan Polska

Cena: 89 groszy z kopertą z okienkiem

 

Dołączona grafika

 

Pomimo, że producent deklaruje prędkość 8X płyta nagrywała się niecałe 30 minut!

Ocencie sami komenty miło widziane.

Edytowane przez zak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec czy to wina nagrywarki. Musisz sprawdzic na innych, lepszych nosnikach. Generalnie BenQ nie najlepiej sobie radzi z slabej jakosci nosnikami i zalecane jest kupowanie plytek dobrej jakosci.

 

Zobacz przy okazji jaki tryb transferu masz ustawiony dla nagrywarki (u mnie jest Ultra DMA tryb 2, nagrywarka podpieta jako secondary slave)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zak jak nie mozna korzystac z kompa podczas nagrywania, to sprawdz czy masz wlaczone DMA w menadzerze urzadzen w kontrolerach IDE ATA...

 

Zaistaluj rowniez forceASPI 1.7:

http://www.cdrlab.pl/file_detale_1488.html w srodku masz opis co w jakies kolejnosci robic.

 

Jesli to wina DMA, to czas nagrywania plyty powinien sie zmniejszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak. wypaliłem kolejną płytę Blupop i to samo czas nagrania coś 26 minut. Zużycie procesora podczas nagrywania 100% to jest normalne? Nic nie można zrobić na kompie. Czemu podczas nagrywania słychać takie dziwne stukania? Jeżeli chodzi o podpięcie napędów to tak: na kanale pierwszym pracuje sam twardziel jako Primary, na drugim kanale pracuje dwa napędy 1 nagrywarka CD-RW Philips, 2 BENQ 1650. BENQ jest na Slave. W managerze urządzeń jest w jednym napędzie tryb Multi-Word DMA Tryb2, a w drugim tryb PIO (we Philipsie). forceASPI zainstalowałem i nic. Bez przesady żeby te płyty były takie beznadziejne. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camel jak chcesz to możesz zadzwonić do serwisu dla świętego spokoju i dowiedzieć się co ci przysłali w końcu chyba masz prawo wiedzieć. Potem napisz na forum co i jak.

OK druga faza tematu to skan jakości płyty Blupop

Nośnik: Blupop DVD+R 4,7GB

Deklarowana prędkość: 8X

Importer: Vako Sp. z o.o

Produkcja: Made in Taiwan

Dostarczył: Auchan Polska

Cena: 89 groszy z kopertą z okienkiem

 

Dołączona grafika

 

Pomimo, że producent deklaruje prędkość 8X płyta nagrywała się niecałe 30 minut!

Ocencie sami komenty miło widziane.

Z tą płytą nic innego nie zrobisz jak tylko wykorzystasz jako podstawkę pod browar. Totalnie źle nagrany nośnik - crap jakich mało.

 

DMA włącz bo widać, że wyłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi tu nie pasuje w tym wykresie. Niby wszystko ok lecz u wszystkich dolny wykres jest na zielono, a u Ciebie na zolto :blink: Poza tym postep zatrzymal sie na 99%, a powinien dojsc do 100%.

Wszystkie wartosci sa w normie i ocena jakosci na 95 jest bardzo dobrym wynikiem.

Mysle jednak, ze te nosniki nie beda mialy zbyt dlugiego zywota i lepiej na przyszlosc jest zaopatrzyc sie w duzo lepszej jakosci plytki.

 

Rozumiem, ze teraz czas wypalania wynosi u Ciebie max 10 minut i normalnie da sie pracowac podczas wypalenia.

 

EDIT#

Byc moze dolny wykres moze byc na zolto. Jak ktos ma o tym wieksze pojecie to niech wytlumaczy o co w tym biega.

Nurtuje mnie tez zatrzymanie postepu na 99% i czy ma to jakies znaczenie przy pozniejszej probie odczytu plyty.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...