Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja pierwszy :D

 

VERBATIM DVD+R 16x Lightscribe v1.2 BCDB palony 8x

 

Dołączona grafika

 

 

VERBATIM DVD+R 16x Lightscribe v1.2 BCGB palony 8x

 

Dołączona grafika

 

 

Zaskoczył mnie nieco poziom Jitter - ponad dwukrotnie większy niż starszy FW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja pierwszy :D

 

 

Zaskoczył mnie nieco poziom Jitter - ponad dwukrotnie większy niż starszy FW

yyyyyyyyyyy

 

że jak?? :blink: :blink:

 

heh przypatrz sie porządnie :) Skala od Jittera jest po PRAWEJ stronie a ni po lewej (bo tak pewnie patrzyłeś), a po drugie masz na dole podsumowanie Jittera...i jest praktycznie to samo co na starym firmware..więc sie nic drastycznie nie zmieniło

 

patrząc na wykres wydaje się że płytka niby lepiej nagrana..ale w końcu to 2 rózne płytki..a jakość płytki jedej a drugiej też może się różnic więc może to akurat przypadek..ogólnie dobry BIOS..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyyy

 

że jak?? :blink: :blink:

 

heh przypatrz sie porządnie :) Skala od Jittera jest po PRAWEJ stronie a ni po lewej (bo tak pewnie patrzyłeś), a po drugie masz na dole podsumowanie Jittera...i jest praktycznie to samo co na starym firmware..więc sie nic drastycznie nie zmieniło

 

patrząc na wykres wydaje się że płytka niby lepiej nagrana..ale w końcu to 2 rózne płytki..a jakość płytki jedej a drugiej też może się różnic więc może to akurat przypadek..ogólnie dobry BIOS..

No, faktycznie masz racje - procentowo wychodzi niemal to samo. Zasugerowałem się tym, ze poziom wykresu był wyższy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w dziale download na stonie polskiej BenQ firmaware zatrzymalo sie na wersji BCDC :blink:

I co poprawia to nowe firmware?

bo zupa byla za slona...

takie pytania, to chyba powinienes kierowac do BenQ Polska, a nie tu na forum.

 

Zauwaz, ze nawet na benq.com nie ma tego FW.

Zauwaz, ze nawet polskie strony poswiecone nagrywaniu oficjalnie nie podaly info o nowym firmware.

Zauwaz, ze firmware pojawil sie tuz przed weekendem.

Zauwaz, ze jest weekend. Wiec zapewne ludzie odpowiedzialni za uaktualnienie strony w tym czasie sa ze swoimi rodzinami. Korzystaja z pieknej pogody. Beda to rowniez robic w niedziele, bo zapowiada sie deszcze w poniedzialek ;)

 

I jeszcze jedna kwestia.

Zauwaz, ze moze byc rowniez tak, ze inne oddzialy Benq jeszcze nie dostaly informacji o tym firmware od panow z Chin. Wiadomosc o tym FW, mogla sie rozejsc dzieki ludziom z zagranicznych serwisów o nagrywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...CIACH...]

bo zupa byla za slona...

[...CIACH...]

A Ty zobacz daty dodania firmware BCDC i QSuite v2.1 na obydwu stronach, moze zauwazysz roznice w dacie (podpowiem Ci, na polskiej stronie byly duzo wczesniej). Z tej roznicy dat wynika moje pytanie i jak nie masz nic ciekawego do napisania w tej kwestii to lepiej nie pisz w ogole :? Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zmienie na razie temat (to może się także przydać wielu początkującym użytkownikom) i zapytam jakiej wersji ASPI używacie :? i który jest stabilniejszy wg was. Prosze o opinie, ja mam 1.7 i nie wiem czy przerzucić się na 1.8. Słucham was :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi znaczy, ze nie potrafisz sprecyzować pytania. Bo tych rozważań o dacie nie umiesciles w swoim pytaniu.

Ja Ci napisalem moje rozwazania i dedukcje na ten temat. Mozesz sie z nimi zgadzac lub nie. Pewnie napisalbym bardziej konkretna i własciwą odpowiedz na Twoje pytanie, lecz niestety wyczerpalem limity na mojej szklanej kuli, a z fusów nie umiem jeszcze wróżyc ;)

 

marcus777 uzywam wersji takiej jak Ty czyli Force ASPI 1.7. Nie zmienial bo slyszalem, ze z ta nowsza są problemy.

Oczywiscie nie wiem ile w tym prawdy, ale trzymam sie tej wersji, ze z 1.8 sa problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralph03 jakich przeważnie nośników używasz? niech zgadne... Verbatim DVD+R ? :rolleyes: może czymś się podziele nie wiem jak was ale mnie ostatnio coś podkusiło i zaczynam myśleć :mur: o Pioneer DVR-111 upsss może za dużo się naczytałem na forum CDRlab :unsure: z tego co widać po screenach, jakość nagrywania rewelacyjna. Ja mam BENQa 1655 jak ralph :) szkoda mi by było opychać BENQusia z LS , Lightscribe fajny w sumie bajer a i jakość nagrywania na BENQu jest bardzo dobra. Co proponujecie? mieć w kompie dwa napędy BENQ i Pionner,dzięki za jakieś rady... czy w ogóle jest sens mieć aż dwie nagrywarki, to się może przerodzić w obsesje.Niektórzy to mają po 3 , 4 napędy.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 napędy (CD-RW, Combo i DWD-RW) i nie uważam tego za obsesję :blink:

A czy warto?? To rzecz subiektywna.

Osobiście myślę, że najpierw powinieneś przeanalizować, czy Cię stać na to, czy tych pieniędzy nie można wydac z większym pożytkiem? (n.p RAM, albo nowe buty :P)

Ale jeśli już kupować, to myślę, że sprzęt, który będzie Ci oferował wyraźnie inne możliwości n.p. masz nagrywarkę z LightScribe, drugą kupujesz z technologią LabelFlash.

Bo IMHO w posiadaniu dwóch nagrywarek, które oferują podobne możliwości sensu nie widzę.

No chyba, że chcesz robić dla nas testy porównawcze :)

Takie jest moje bardzo subiektywne zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plyty DVD nagrywam na TDK plusy 8x. Jesli chodzi o CD, to caly czas Vakoss ;)

 

Ja w kompie mam dodatkowo jeszcze CD-RW LG, a poza kompem LG 52x. Nie siedzi juz w kompie bo nie mam wolnej tasmy na ten naped ;)

 

Ja tam o zmianie nie mysle. Mi tam benek odpowiada i nie stwarza zadnych problemow, wiec nie czuje potrzeby zmieniac.

Fakt wyszedl bardzo dobry Pionek, duzo lepszy od Benka. Ale w moim przekonaniu nie widze sensu zmieniac. Bo za jakis czas znowu wyjdzie cos lepszego i co wtedy...

Ja sprzet wymieniam raz na 4 lata i tego sie trzymam :) Benka kupilem jako naped na dlugie lata. Tak samo bylo z moim LG 52x. Kupiony pod koniec wrzesnia 2001, do dzis chodzi choc juz kaprysniej niz kiedys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem w sklepie plytki TDK 16x http://sklepwgk.pl/prod.php?id=TDDVD-R16CB25 wczoraj nagralem na plytke dane z predkoscia 16x, nic nie robilem na kompie wszystkie programy w tle powylaczalem zeby bufor nie skakal, nagrywanie niby w nero przeszlo pomyslnie, ale gdy chce ja otworzyc to system wogole jej nie wykryw, tak jakby byla pusta. O co chodzi co moze byc przyczyna??

Edytowane przez Patryk555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ,no wiesz apropo tdk - ostatnio moja panna przyniosla dumna 3 takie plytki i co ... 3x blad zapisu .. co prawda robilem to przed update`m do najnowszego firmware ... ale niewiem czy moje zdanie jest odosobnione - tdk to szajs :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem sklepu komputerowego w moim mieście. Od razu mi odmówił jakiegokolwiek sprowadzenia Benq bo mu się nie chce ich serwisować :D Po prostu są gów**e jak nieszczeście. W/g tego co powiedział to pierwsze partie były dobre bo z odrzutów od plextora, ale teraz BenQ robi je już na swoich komponentach i nie warto się nimi wogóle bawić. Co myślicie o takiej opinii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem sklepu komputerowego w moim mieście. Od razu mi odmówił jakiegokolwiek sprowadzenia Benq bo mu się nie chce ich serwisować :D Po prostu są gów**e jak nieszczeście. W/g tego co powiedział to pierwsze partie były dobre bo z odrzutów od plextora, ale teraz BenQ robi je już na swoich komponentach i nie warto się nimi wogóle bawić. Co myślicie o takiej opinii?

Nie zawracaj gitary nam swoim Sprzedawcą, to, że ma niskie rabaty na sprzedaż BenQ to jego problem.

Na marginesie, ciekawe czy warto się bedzie przesiąść na BenQ-1670. Pelne testy na CDRLAB niestety dopiero w maju :(

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj gitary nam swoim Sprzedawcą, to, że ma niskie rabaty na sprzedaż BenQ to jego problem.

Na marginesie, ciekawe czy warto się bedzie przesiąść na BenQ-1670. Pelne testy na CDRLAB niestety dopiero w maju :(

A czy ja wam zawaracam gitare? :/ Daje ci opinię sprzedającego, chyba koleś wie co mu wraca do serwisu a co nie, prawda? Dlatego się pytam. Ktoś kupował ostatnio BenQa? Teoretycznie już na komponentach od benq nie plexotra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja wam zawaracam gitare? :/ Daje ci opinię sprzedającego, chyba koleś wie co mu wraca do serwisu a co nie, prawda? Dlatego się pytam. Ktoś kupował ostatnio BenQa? Teoretycznie już na komponentach od benq nie plexotra?

No popatrz jaki "znaffca" z tego sprzedawcy. To plextory są na komponentach benq, a nie na odwrót. W koncu to Plextor zleca innym firmom robienie nagrywarek. Zreszta jak chcesz dokladnego potwierdzenia, to zapytaj na cdrlab lub cdrinfo. Z checia chlopaki Cie uswiadomia.

 

Jeszcze jedna sprawa, Zapytaj sie tego swojego sprzedawcy jak rozroznic komponenty benq od plextora. No smiech na sali :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Tak wygląda dwa razy wypalona plyta Verbatim LS 1.2 DVD+R. Jakość najlepsza bez tego poprawiacza kontrastu od HP.

 

Teraz chyba porusze inna sprawę. Słyszeliście o tym, że Benq i Liteon mają się połączyć? I raczej zacząłbym się tym martwić bo jak nagrywarka mi zdechnie i wyśle na serwis Benq by Benq a dostane Litona z plakietką Benq spowrotem to już nie będę raczej zadowolony. Według artykułu na cdrlab.pl Liteon nie dostanie patentów Philipsa wykorzystywanych w nagrywarkach.

 

Co do pytanie czy nikt nie kupił ostatnio nagrywarki. To zależy co rozumiesz pod pojęciem ostatnio. Kupiłem znajomemu DW1650 5 dni temu i jak do tej pory nie narzeka a nagrał już 2 cake'i TDK i Verbatimów DVD+R. Jak sprawdzaliśmy płyty to jakość utrzymywałą się na poziomie 95/100.

 

Jakby DW1670 miał LS to jeszcze bym się zastanawiał nad nim, ale teraz nie mam kasy tak jak niektórzy, żeby non-stop być na czasie. Kupiłem to i na tym będę nagrywał, aż nie rozsypie się. DVD-RAM fajna sprawa, ale narazie to jeszcze trochę za nim to będzie w zjadliwych cenach, a i tak zawsze będzie coś nowego czyt. BluRay

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem sklepu komputerowego w moim mieście. Od razu mi odmówił jakiegokolwiek sprowadzenia Benq bo mu się nie chce ich serwisować :D Po prostu są gów**e jak nieszczeście. W/g tego co powiedział to pierwsze partie były dobre bo z odrzutów od plextora, ale teraz BenQ robi je już na swoich komponentach i nie warto się nimi wogóle bawić. Co myślicie o takiej opinii?

bueahahahahahahahahahahahaha

 

Gow** jak nieszczescie to sa ludzie uważający sie za tych pseudo znawców w sklepach :? tak mu odpowiedz

 

nie chce mu sie serwisowac BenQ?? buahahahaahahahahaahaha..toz BenQ ma gware D2D i jego gow** obchodzi gwara..Ty kontaktujesz sie z BenQ a nie on wiec jemu nic do serwisowania..nie ma to jak fachowa rada w sklepie..a co ci polecił?? może Litka na super komponentach od Sony (pewnie tez nie wie ze to Litek "robi" Sony a nie na odwrót..albo LG?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bueahahahahahahahahahahahaha

 

Gow** jak nieszczescie to sa ludzie uważający sie za tych pseudo znawców w sklepach :? tak mu odpowiedz

 

nie chce mu sie serwisowac BenQ?? buahahahaahahahahaahaha..toz BenQ ma gware D2D i jego gow** obchodzi gwara..Ty kontaktujesz sie z BenQ a nie on wiec jemu nic do serwisowania..nie ma to jak fachowa rada w sklepie..a co ci polecił?? może Litka na super komponentach od Sony (pewnie tez nie wie ze to Litek "robi" Sony a nie na odwrót..albo LG?)

No właśnie, ja się zdziwiłem tym jego tekstem o jakby nie patrzeć każdy opowiada się za Benq raczej pzoytywnie. A polecił mi tylko LG bo Nec to też coś tam więc za 160zł to tylko LG, które w sumie raczej też jest dobre, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja się zdziwiłem tym jego tekstem o jakby nie patrzeć każdy opowiada się za Benq raczej pzoytywnie. A polecił mi tylko LG bo Nec to też coś tam więc za 160zł to tylko LG, które w sumie raczej też jest dobre, prawda?

heh..LG...hmmmm zalezy..ponoc wypuscilo dobrą partię nagrywarek (jakis konkrentny model), ale jego nastepca to juz padaka...po co tak ryzykowac??

 

NEC tez nie..heheheheh..ne no koles nieziemski..zapytaj jeszcze o Pioneera (tez dobra nagrywara)..ciekawe co odpowie...kupuj BenQ i w dupe z nim..nie słuchaj sprzedawców

 

a żeby tak nie było OT..pare dni temu kupiłem cake'a 10DVD DVD+R Verbów 16x..wszystkie palone 8x (narazie 3) i te 3 mialy oceny 98 :) i co BenQ jest złe?? ;)

 

EDIT---------------------

Verbatim 16x z cake'a 10szt. DVD+R nagrany 8x (jeden przed momentem drugi 2 dni temu)

 

ma ktos coś jeszcze do BenQ?? B) B) jak tak to strzele przez łeb :unsure: :wink:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ jak ktoś napisał :"To raczej zasługa bardzo dobrego nośnika, niż nagrywarki" :wink: zapodaj jakieś inne screeny,jak bedziesz miał czas B)

nie wiem kto to napisal..nie widzialem tu nigdzie takiej opinii...

 

po drugie moj drogi błedy PIE zależa od TYLKO nośnika a PIF juz jest "pokazaniem" jak jest płyta nagrana (czyli w sklad wchodzi rowniez jakosc zapisu)..moge Ci powiedziec ze moj Litek 451@832 MCC003 kiepsko nagrywal a

czasami nawet psuł :?

 

po trzecie jakie mam niby inne screeny dac Ci?? innych płyt?? cofnij sie pare stron wstecz masz tam Verby pastele od TY (super), TDK od TTG,TTH :)

 

po czwarte..nie bawi mnie że nagrywarka nagra coś na hawku za 80gr albo Emtecu czy innym gownie..jesli za pół roku bedzie to nie do odczytu..nagrywam tylko na dobrych nosnikach i tego nie zmienie poniewaz lubie "kolekcjonowac" (to juz troche chyba zboczenie ale co tam ;) ) wiec u mnie dane musza byc "na wieki"..a BenQ jak narazie (moja najstarsza plytka ma prawie 2 miechy ale na razie zero straty jakosci) sie sprawdza w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto to napisal..nie widzialem tu nigdzie takiej opinii...

 

po drugie moj drogi błedy PIE zależa od TYLKO nośnika a PIF juz jest "pokazaniem" jak jest płyta nagrana (czyli w sklad wchodzi rowniez jakosc zapisu)..moge Ci powiedziec ze moj Litek 451@832 MCC003 kiepsko nagrywal a

czasami nawet psuł :?

 

po trzecie jakie mam niby inne screeny dac Ci?? innych płyt?? cofnij sie pare stron wstecz masz tam Verby pastele od TY (super), TDK od TTG,TTH :)

 

po czwarte..nie bawi mnie że nagrywarka nagra coś na hawku za 80gr albo Emtecu czy innym gownie..jesli za pół roku bedzie to nie do odczytu..nagrywam tylko na dobrych nosnikach i tego nie zmienie poniewaz lubie "kolekcjonowac" (to juz troche chyba zboczenie ale co tam ;) ) wiec u mnie dane musza byc "na wieki"..a BenQ jak narazie (moja najstarsza plytka ma prawie 2 miechy ale na razie zero straty jakosci) sie sprawdza w 100%

na innym forum :razz: była taka mini opinia jak komuś pokazałem twpje screeny ale bardziej to było w formie żartu niż z zgrygźliwości :wink: Screeny twoje oglądałem wcześniej, gites wykresy... a co do kolejnych screenów to miałem na myśli te Verbatimy od MCC 004, możesz powrzucać ;-)

 

p.s

 

jestem ciekaw jak się sprawuje ten nowy firmware do BENQa 1650 --->BCFC

BENQ 1655 --->BCGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innym forum :razz: była taka mini opinia jak komuś pokazałem twpje screeny ale bardziej to było w formie żartu niż z zgrygźliwości :wink: Screeny twoje oglądałem wcześniej, gites wykresy... a co do kolejnych screenów to miałem na myśli te Verbatimy od MCC 004, możesz powrzucać ;-)

 

p.s

 

jestem ciekaw jak się sprawuje ten nowy firmware do BENQa 1650 --->BCFC

BENQ 1655 --->BCGB

moge ale nie chce mi sie :P w ciagu 2 dni nagralem 10 erbów i naprawde wszytskie 97-99 pkt :) wrzucam te "jedyne i wyjatkowe" :lol:

 

jutro wgram firmware chyba BCFC..ale i tak nie mam plytek (brak kasy ;) ) wiec wrazenia kiedy indziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalilem te TDK 8x i jest wszystko ok, tzn. odtwarza plytke, ciekawe tylko czemu nie chcial jej odtworzyc jak nagralem 16x w koncu plyta jest do tej predkosci przystosowana :/

Jeszcze jedno pytanie, mam plytke Philips CD-RW 12x, i dlaczego w nero nagrywara(BenQ 1650) wypala ja max.10x??

Sa wogole dostepne plytki CD-RW 32x??bo nagrywarka takie wypala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skany plyt DVD+R Titanium 2.4x/4x/8x

Nagrane na Benq 1655 z FW BCDB. Predkosc nagrywania 4x.

Qscan pozwalal na palenie 8x, ale mnie sie nie spieszylo :)

Ustawienia SolidBurn i WOPC standardowe.

 

Palenie nr 1:

Dołączona grafika

 

Ta plyta [dvd3] zostala dodana do SB (SolidBurn).

 

Kolejne plyty zgodnie ze strategią juz nie byly dodawane. Nadal nagrywane predkoscia 4x.

 

Palenie nr 2:

Dołączona grafika

 

Palenie nr 3:

Dołączona grafika

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy w BENQu można spokojnie "manewrować" biosami? np. BCGB --> BCDB , BCDB-->BCGB ?

 

pytam się bo chce sprawdzić ten nowy bios BCGB dla 1655 , jczy się dobrze sprawuje :-|

Edytowane przez marcus777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...