Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

TDK CD-RW 4x-12x w grubym czarnym pudelku

Nagrana 10x na Benq 1655 z fw BCDB.

12x nie da rady....

 

Dołączona grafika

 

 

Update:

 

Ta sama plyta nagrana na benq 1655 z firmware BCGB.

Predkosc nagrywania 10x.

12x nadal nie mozna ustawic.

Plyta wczesniej przeszla pełne kasowanie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie z innej beczki.

 

Od dzisiaj jestem szczesliwym posiadaczem DW-1650. Jak tak patrzylem na nia, to zobaczylem, ze zostala wyprodukowana 6 stycznia br. Model DW-1650, No. 0B3. Ale przy chinskich znaczkach jest napisane takie cos:

BWQ(chyba tak)-DW1655(B). Czy to normalne, czy benek od nowego roku "oszczedza" i robi tylko 1655, a jak cos spartoli z LS to przerabia na 1650? FW to BCDC.

 

Pytam tylko z czystej ciekawosci :)

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Naczytałem się już o 1640, 1650 i 1655, wątpliwości co do wyboru nie mam. Natomiast pojawiło się BENQ DQ60. Wiem, że test to jakiś Teac markowany przez BenQ. Ale czy dobry? Znalazłem jakąs wypowiedź o tej spawareczce ale była ni jak czytelna i strasznie niezrozumiała. Ma DVD-RAM i to mnie kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Naczytałem się już o 1640, 1650 i 1655, wątpliwości co do wyboru nie mam. Natomiast pojawiło się BENQ DQ60. Wiem, że test to jakiś Teac markowany przez BenQ. Ale czy dobry? Znalazłem jakąs wypowiedź o tej spawareczce ale była ni jak czytelna i strasznie niezrozumiała. Ma DVD-RAM i to mnie kusi.

nie kupować BENQa DQ60,najlepiej z dala od niego :kijem: z tego co się orientuję to OEM TEAC'a - czyli inaczej Plextor PX-750A

 

Zalety :

 

Świetna korekcja błędów dla płyt audio

Dobra jakość zapisu płyt DVD-R oraz CD-R

Niespotykane do tej pory możliwości kopiowania płyt zabezpieczonych

Zapis płyt o długości do 870MB

 

 

Wady tego Plextora to :

 

Nie rozpoznaje płyty zabezpieczonej Key2Audio

Bardzo niska wydajność ogólna napędu

Bardzo niska jakość zapisu płyt DVD+R

Nie odczytuje płyt o pojemności 870MB

Nie zwraca informacji o poziomach błędów C1/C2/PIE/PIF/beta/jitter

 

 

kup sobie 1650/1655 a jak nie to NECa 4571 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się skusze ;), a tak patrze na benq.pl i nie mogę się nadziwić jak długo nie aktualizują informacji o FW... Chyba będzie update dopiero w styczniu 2007 :mur:

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq 1655 na nowym FW BCHB. Plyta DVD+R TDK 8x, nagrana predkoscią 4x Ustawenia jak zwykle standardowe. Jest to plyta z tego samego cake'a wiec mozna sobie porównać z poprzednimi wynikami :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem lekko rozczarowany poczynaniami mojego DW1655. Zakupiłem sobie pudełeczko (5szt. slim) Verbatim-ów DVD-RW 4x (Serl) z czego 3szt. są przez napęd widziane. Myslałem, że wadliwe są nośniki... ale nic z tego, sprawdziłem na NECu i poszły - zapis/odczyt - bez najmniejszego problemu.

Zobacze jeszcze, co da zmiana biosu - akualnie mam BCDB.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po przeczytaniu wielu recenzji nabylem wkoncu Benq DW1650. W recenzjach najczesciej sie pojawialo stwierdzenie, ze tacka moze glosno pracowac, ale sobie pomyslalem, ze przeciez tacki nie uzywam nonstop i malo to bedzie denerwujace.

Po podlaczeniu milo bylo uslyszec, ze jednak tacka jest cicha, ale ciut mniej mile bylo doswiadczyc jak glosny jest ten naped. Chuczy jak suszara. Ktos jeszcze tak ma? Jak wkladam plyte i sie zaczyna rozkrecac to centralnie jakby ktos wlaczyl dmuchawke w kompie. W zasadzie jakies super okropne to to nie jest, jestem ciekaw poprostu czy Benq'u tak maja.

 

Pozdrawiam,

dsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają tak. Jak sie plyta rozkreci na "maksia", to chuczy silnik odrzutowy. Ale jak plyta kreci sie wolno, to jest cichutko.

 

Polecam DriveSpeed z Nero jesli przeszkadza Ci w ogladaniu filmow z plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie jestem na kupnie jakiegos benq'a i zastanawiam sie czy warto jest doplacac kilkadziesiat zł, po to zeby miec light scribe'a ?

A czy aby na pewno benq jest najlepszy? bo ostatnio tez korci mnie pioneer, choc jest troche brzydki, albo NEC.

jesli kupilbym benqa, to raczej w wersji box, poradzcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze Ci zacząć czytać. Lekture zacznij od testów na http://www.cdrlab.pl, pozniej poczytaj forum.

 

A kolejne pytanie zadaj w opowiednim dziale:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=105013

 

Jesli chcesz znać nasze opinie o benq to zagłęb się również w ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

mam zamiar kupić nagryware BenQ DW 1650 i w związku z tym mam pytanie: jak spisuje sie korekcja błędów dla płyt DVD w tej nagrywarce? Jest to dla mnie ważna rzecz, ponieważ moi znajomi nie traktują płyt zbyt pobłażliwie i niekiedy aż strach patrzeć na nośnik...

 

Dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie glupie pytanko ;)

 

Kupilem wlasnie DW 1650 i wszystko wydaje sie ok. W miare szybko wypala DVD. Dzis wypalilem 2 plyty TDK DVD-R x16 i nie pokojilo mnie to ze podczas wypalania poziom buforu co jakis czas spadal do 23% ,51% ale po chwili wracal do normalnego poziomu 96-98%. Czy to jest normalne z tym buforem. Przy CD-RW nie pamietam zeby cos takiego sie dzialo. FW nie aktualizowalem. Mam teraz BCFC. Czy warto wgrac nowy. Oraz czy mozna bezpecznie wgrac BIOS jak jest podpiety pod Sec IDE jako SLAVE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam jedno pytanie co do oprogramowania:

 

Kupiłem nagrywareczkę DW1655 w wersji Box. Mówię że box, ponieważ generalnie wszystko by było fajnie jakby Nero Vision Express dawało się zainstalować. Wywala podczas instalacji okieneczko: Błąd w czasie instalacji składnika "NeroPhotoSnap"! Lekko to bez sensu bo w sumie ściągnąłem też nowszą wersję z netu i dalej nic. Generalnie znalazłem jakiegoś posta w necie z którego wynika, że nie tylko ja mam z tym problem ale jak dotąd brak jest rozwiązania.

 

Skromnie pytam czy tylko ja mam takią sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio szukałem znowu jakie płyty Verbatim są najlepsze.

 

lukk napisał:

jeśli chodzi o DVD+R:

napewno polecam Verbatimy 8x..sa one od MCC 003 (przynajmniej zawsze powinny być) i sie naprawde super pala na BenQ..nie zamieszczam dalej screenów bo nie ma sensu ale każda pali sie na 95-97 punktów oceny..Verbatimy 16x juz nie sa tak bardzo ok (MCC 004) ale tez nie sa jakieś bardzo złe..palone 8x napewno bedą oki..ale za 16x to juz nie gwarantuje (nota bene ja chyba nigdy nie wypale płytki z 16x..po co?? dla 2 minut mniej??)...oczywiscie Pastele Verbatima sa od Tayo Yuden..nie musze chyba mówic że są wypasione??

 

Jak sie okazuje 004 palone na 8x też mogą być niezłe. Nagrałem ich kilka. Przetestowałem dwie z nich. Wyszło mi 98 i 99%, z tym, że przez przypadek skasowałem 98% i już mi się nie chciało robić testu drugi raz.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Vadeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem zdecydowany na tego Benqa 1655, ale jak patrze po opisach to ten naped nie wypada najlepiej. :blink: Jednym slowem kupa. Chyba pozostane wierny LG, coprawda drozszy o 40zł, ale chyba lepszy.

Mogłes sie nie dzielic tym z nami. Kupuj LG. Ma ładniejszy panet i ogołem jest fajny.. Gdybys sie doczytywał wiedizał bys ze lepiej wypada benqu.. mimo ze ma swoiste chyba tylko dla siebie wady.... ALe co wiekszosc ludzi jest z niej zadowolona bo ma wazne cechy ktore powina spełniac porzadna nagrywarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem zdecydowany na tego Benqa 1655, ale jak patrze po opisach to ten naped nie wypada najlepiej. :blink: Jednym slowem kupa. Chyba pozostane wierny LG, coprawda drozszy o 40zł, ale chyba lepszy.

LG świetnie wypadała jak nagrywarka CD-RW, a DVD :blink: to pomyłka

 

Po pierwsze i najważniejsza kupa w LG :lol2: , napęd ten tak jak wszystkie poprzednie LG, nie pozwala na skanowanie jakości nagranych nośników.ale bieda :lol2: W przypadku gdy awarię napędu można stwierdzić tylko poprzez skanowanie jakości, jest to bardzo duży minus. Czyli porażka :mur:

 

Drugi minus to bardzo sporadyczne aktualizacje firmware’u napędów firmy LG. Bardzo często na kolejne aktualizacje czekać trzeba miesiącami a w przypadku nagrywarek DVD bardzo istotne jest to by napędy te posiadały najświeższe bazy strategii zapisu.

 

Podsumowując, całkiem niezły czytnik i bardzo dobra nagrywarka. Niestety bez możliwości sprawdzenia jakości zapisanych danych. Przy zakupie należy zachować szczególną ostrożność, gdyż nie da się łatwo zweryfikować uszkodzenia napędu. Najlepiej od razu nagrać kilka płyt i sprawdzić ich odczyt w innych urządzeniach.

 

LG GSA-H20L jest bardzo awaryjnym napędem, kuzynowi i kumplowi piepszył się, kuzyn oddawał ją do serwisu trzy razy w końcu się w****ił i wymienił na BENQa i lepiej się spisuje jak to LG - gó***o :-P

 

Więc kupując LG kup sobie jeszcze drugą nagrywarke :D , do sprawdzania jakości nagrania plyt, bo inaczej nie sprawdzisz czy jest dobra czy uszkodzona na tym szmelcu. Więc do dzieła B) Przemyśl to <_<

Edytowane przez marcus777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG świetnie wypadała jak nagrywarka CD-RW, a DVD :blink: to pomyłka

 

Po pierwsze i najważniejsza kupa w LG :lol2: , napęd ten tak jak wszystkie poprzednie LG, nie pozwala na skanowanie jakości nagranych nośników.ale bieda :lol2: W przypadku gdy awarię napędu można stwierdzić tylko poprzez skanowanie jakości, jest to bardzo duży minus. Czyli porażka :mur:

 

Drugi minus to bardzo sporadyczne aktualizacje firmware’u napędów firmy LG. Bardzo często na kolejne aktualizacje czekać trzeba miesiącami a w przypadku nagrywarek DVD bardzo istotne jest to by napędy te posiadały najświeższe bazy strategii zapisu.

 

Podsumowując, całkiem niezły czytnik i bardzo dobra nagrywarka. Niestety bez możliwości sprawdzenia jakości zapisanych danych. Przy zakupie należy zachować szczególną ostrożność, gdyż nie da się łatwo zweryfikować uszkodzenia napędu. Najlepiej od razu nagrać kilka płyt i sprawdzić ich odczyt w innych urządzeniach.

 

LG GSA-H20L jest bardzo awaryjnym napędem, kuzynowi i kumplowi piepszył się, kuzyn oddawał ją do serwisu trzy razy w końcu się w****ił i wymienił na BENQa i lepiej się spisuje jak to LG - gó***o :-P

 

Więc kupując LG kup sobie jeszcze drugą nagrywarke :D , do sprawdzania jakości nagrania plyt, bo inaczej nie sprawdzisz czy jest dobra czy uszkodzona na tym szmelcu. Więc do dzieła B) Przemyśl to <_<

Nie no spoko. Mi nie chodzilo o wywolanie klotni tylko o jakies konkretne przyklady. Coporawda twoj opis jest troche chaotyczny a juz napewno zlosliwy, ale jeszce przemysle zakup. A jak sie ma Benq i Lg to kopiowania zabepieczonych plyt?? Slyszalem, ze Benq odczytuje bardzo dlugo nawet godznie, a Lg kilka/nascie minut :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko. Mi nie chodzilo o wywolanie klotni tylko o jakies konkretne przyklady. Coporawda twoj opis jest troche chaotyczny a juz napewno zlosliwy, ale jeszce przemysle zakup. A jak sie ma Benq i Lg to kopiowania zabepieczonych plyt?? Slyszalem, ze Benq odczytuje bardzo dlugo nawet godznie, a Lg kilka/nascie minut :blink:

są miliony testów na necie. nie mów słyszałem tylko poszukaj i poczytaj. jesli ci zalezy na kopiowaniu płyt to są lepsze nagrywarki od Benq i LG... ale to... musisz poczytać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasna cholera 5x Verbatim DVD+R 16x po kolei i każdy uwalony nie przechodzi weryfikacji w nero, bez różnicy czy nagrywam z prędkością 16/12/8/4x i tak się wywala jak nie na początku to na końcu no już siły do tego [ciach!]a nie mam :/

 

Benek 1655

Nero 7

Verbatim DVD+R 16x

Slave na IDE1

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się też tak raz zrobiło. nagrałem obraz systemu zrobiony ghostem. wszystko ładnie. cała płytka 99% a na koniec bummm i spadło chyba na 85 czy 90%. winiłem za to mocno skompresowany obraz ale nie wiem czy tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci się zrobiło raz a ja w ten oto sposób już sześć płyt zmarnowałem :/ No dosłownie szlak mnie trafia :/ Nagrywane dane to kilka plików Video o rozmiarze ~350MB każdy. To mnie „rozbawiło” ocena jakości 99 a zgrać się nawet nie chce nie mówiąc już o weryfikacji :/

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, a firmwarem się bawiłeś? W DW1650 kupionym dla koleżanki był podobny problem. Miała najwoszy firmware i były problemy takie jak masz. Później wrzuciłem jakiś starszy FW nagrałem płyte wszystko poprawnie, spróbowałem jeszcze raz z najnowszym i do dziś nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...