Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie czekałem do samego końca żeby zrobić fotke. Jeżeli chodzi o żółty kolor to być może wina stoi po stronie oprogramowania do nagrywania. Do testu używałem płyty z programem Nero Express która była dołączona do nagrywarko BenQ i to oprogramowanie chyba różni się trochę od zwykłego Nero. Jeżeli chodzi o czasy nagrywania to teraz są w normie czyli max. 10 minut. Na razie nie updatowałem firmware nagrywarki jade na fabrycznym. Myśle, ze jak na nośnik za 89 groszy to nieźle się wypaliło. Chyba lepiej jak Vakossy na poprzedniej stronie. Ale jak skończą mi się te płyty to kupię jakieś lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekałem do samego końca żeby zrobić fotke. Jeżeli chodzi o żółty kolor to być może wina stoi po stronie oprogramowania do nagrywania. Do testu używałem płyty z programem Nero Express która była dołączona do nagrywarko BenQ i to oprogramowanie chyba różni się trochę od zwykłego Nero. Jeżeli chodzi o czasy nagrywania to teraz są w normie czyli max. 10 minut. Na razie nie updatowałem firmware nagrywarki jade na fabrycznym. Myśle, ze jak na nośnik za 89 groszy to nieźle się wypaliło. Chyba lepiej jak Vakossy na poprzedniej stronie. Ale jak skończą mi się te płyty to kupię jakieś lepsze.

no to wytłumacz czemu jest 99% ? wiesz, jak sie coś konczy to wypada by te 100% było :wink: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem opisa swoją "przygodę" z firmą BenQ:

A mianowicie kupiłem nagrywarkę DW1655 OEm, która niestety była uszkodzona. Zamówiłem kuriera, wysłałem zepsuty produkt (tacka "wyskakiwała"), trochę czekałem - dokładnie o 6 dni za długo, co spowodowane było podobno dostawą z Holandii. Dzisiaj dostałem nowiutką nagrywarkę, ale..

no właśnie zamiast wersji OEM dostałem wersję BOX, z wszystkimi jej cechami (przedni panel, sterowniki, płyta LightScribe). Tak więc moge powiedzie, że chociaż produkt na początku był uszkodzony, to zawsze chciałbym mie doczynienia z firmą, która tak dba o klientów...

 

P.S. Nigdy nie spotkałem tak cichego napędu/nagrywarki!!!

Edytowane przez kubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś dać linka do stronki opisującej ten test płyt w Nero? Co oznaczajądokładnie te wyresy... jak czytać wartości błedów itp bede wdzieczny.

:mur: :mur: :mur:

 

jakie lenistwo <_<

 

cofnij sie o 2 strony może ok?? tam wszytsko ładnie objasniłem :unsure:

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lenistwo tylko niedopatrzenie. Tak się składa iż obserwuje ten temat od początku i poprzedni temat o wszystkich nagrywarkach też bardzo długo obserwowałem więc ty też się wykaż i nie pisz głupot, że lenistwo, tylko popatrz co i kiedy pisał ktoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lenistwo tylko niedopatrzenie. Tak się składa iż obserwuje ten temat od początku i poprzedni temat o wszystkich nagrywarkach też bardzo długo obserwowałem więc ty też się wykaż i nie pisz głupot, że lenistwo, tylko popatrz co i kiedy pisał ktoś...

o co Ci chodzi?? :blink: :blink: jeśli czytasz ten temat to jeszcze bardziej nie moge zrozumiec :?

 

dokładnie 2 strony wstecz, 4 posty przed TWOIM jest moj post gdzie opisuje wszystkie nosniki dobre + co oznacza PIE,PIF itd..nawet ma1y mi podziekował za to..tak trudno znaleźć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zabieram sie do zakupu Bena, ale zastanawiam sie dlaczego 1650 jest tańszy od swojego poprzednika 1640 ? Reasumując, która lepsza ?? 1640 czy 1650 ?

BenQ 1640 jest juz bardzo rzadko spotykany w sklepach poniewaz juz go nie produkuja i dlatego jest drozszy.

Model 1650 jest bezposrednim nastepca 1640 wzbogacony o kilka nowych rozwiazan takich jak SolidBurn i WOPC.

Polecam przeczytanie testu obydwu nagrywarek, wszystko jest tam ladnie wytlumaczone (na pierwszej stronie tematu sa linki).

Ja na Twoim miejscu kupilbym 1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konkretną i rzeczową odpowieź ! Ludzie uczcie sie od Rafaela ;]

Lepiej nie. Bo Jego informacje sa czasem niekompletne.

 

model 1640 rowniez ma SolidBurn i WOPC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie. Bo Jego informacje sa czasem niekompletne.

 

model 1640 rowniez ma SolidBurn i WOPC :)

Faktycznie moje niedopatrzenie :mur:

 

Glowna roznica miedzy 1650, a 1640 jest zmiana ukladu sterujacego nagrywarka na nowszy.

Poza tym model 1650 lepiej radzi sobie z kopiowaniem zabezpieczonych plytek.

I jeszcze jedna wazna roznica: 1640 ma juz raczej ostateczna wersje firmware, a na 1650 bedzie na pewno jeszcze kilka uaktualnien firmware'u ;)

 

EDIT

 

TDK 003 DVD+R 16X - wypalana przez ratDVD 16X

Dołączona grafika

 

Szkoda, ze ostatnie sektory plyty nie sa tak dobrze wypalone jak pierwsze bo zapowiadalo sie na niezly wynik na poziomie 98 ;)

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rowniez stalem sie posiadaczem Benq'a 1650 wersja oem. Odnosnioe napedu mam dwa problemy:

 

Pierwsza sprawa to brak pinow w gniezdzie cd-audio nagrywarki. W sumie wiem, ze juz sie nie podlacza tych kabelkow ale chcialbym sie dowiedziec czy to jakis feler mojego egzemplarza czy poprostu ten typ tak ma...

 

No i kwestia druga, dla mnie wazniejsza. Otoz nagrywarka nie chce kasowac mojej plyty cd-rw esperanza 24x. Jest to dla mnie spory psikus bo czesto przychodza do mnie znajomi z plytami cd-rw i jak naped nie bedzie na nich palil to bede musial zostawic nagrywarke cd...

Uprzedzajac wszystkie rady. Poki co wgralem nowy firmware BCDC, zainstalowalem ASPI 1.7, wgralem nowego Alcohola, ba nawet Nero wgralem to z plytki dolaczonej do napedu, w koncu to jest program zalecany przez producenta :wink: , i nic nie pomaga czy jest jeszcze cos co moglbym zrobic?

Dodam, ze Alcohol przy probie kasowania nawet nie zaczyna obracac plyta i radosnie oznajmia: "BENQ DVD DD DW1650(0:2): Błąd: [05/30/00] - Incompatible Medium Installed". Natomiast Nero poprostu oswiadcza: "Błąd w czasie kasowania dysku wielorotnego zapisu!"

 

Przy okazji ciekawostka po wgraniu Nero z plytki mam opcje wypalania etykiet LightScrib przypomne, ze model to 1650 czy to tylko taki psikus programu czy warto kupic plyte LightScribe i to sprawdzic?

 

Z gory dzieki za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma i dlatego nie ma pinów :)

 

Kilka osob zglaszalo bledy z niektorymi CDRW :(

Ja nie mialem takich problemow. Esperanza 12x i Platinium 12x.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie. Bo Jego informacje sa czasem niekompletne.

 

model 1640 rowniez ma SolidBurn i WOPC :)

teraz twoje sa cos niekompletne :? WOPC zgoda ale solid burn wprowadzili dopiero właśnie w 1650..1640 tego nie ma (opierajac sie na stronie www.benq.pl )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ;)

Czy oprogramowanie jakiego uzywamy przeklada sie na jakosc wypalonej plytki ? Chodzi mi szczegolnie o wypalanie obrazow i jezeli ma to znaczenie to jakiego programu najlepiej uzywac, mam do wyboru Nero, CloneDVD2 i Alcohol 120%.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz twoje sa cos niekompletne :? WOPC zgoda ale solid burn wprowadzili dopiero właśnie w 1650..1640 tego nie ma (opierajac sie na stronie www.benq.pl )

to chyba benq.pl kłamie ;) ja mam solid burn :) w qsuite opcja jest znaczy ;) Dołączona grafika

 

mam pytanka o qsuite:

 

- co znaczy to solidburn? (cos o znane i nieznane plytki chodzi chyba)

- co znaczy booktype?

 

warto cos zmieniac z default?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz twoje sa cos niekompletne :? WOPC zgoda ale solid burn wprowadzili dopiero właśnie w 1650..1640 tego nie ma (opierajac sie na stronie www.benq.pl )

 

Bo strona benq.pl nie uwzglednia zmian wprowadzanych w nowych firmware :)

Co potwierdza screen od ma1y :-P

 

ma1y linki dla Ciebie:

 

Book Type na przykladzie Lite-ONa:

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=5...hlight=booktype

 

SolidBurn:

http://www.cdrlab.pl/article_strona_2564_2...+SolidBurn.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co Ci chodzi?? :blink: :blink: jeśli czytasz ten temat to jeszcze bardziej nie moge zrozumiec :?

 

dokładnie 2 strony wstecz, 4 posty przed TWOIM jest moj post gdzie opisuje wszystkie nosniki dobre + co oznacza PIE,PIF itd..nawet ma1y mi podziekował za to..tak trudno znaleźć??

nie wiesz o co mi chodzi czy nie rozumiesz słowa niedopatrzenie? (ba sam piszesz ze pewnych rzeczy nie rozumiesz) w pierwszym przypadku przeczytaj mojego posat jeszcze z 10 razy, a w drugim polecam słownik języka polskiego.

 

co do solid burn to 1640 ma ponieważ o ile dobrze pamiętem to podczas wypalania w nero pojawia się w oknie dialogowym stosowna informacja. no i qsuite tez pokazuje iz model 1640 posiada solid burn (tak jak u ma1y'ego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ - a na 8x dużo gorzej by było ? około 95% pewnie ?

 

ile dałes ja 1sztuke i gdzie kupiłes ?

pewnie cos koło tego byłoby ale nie wiem...bo te pastele bedę zawsze palił 4x aby moje PS2 nie dostało zadyszki ;)

 

kupiłem w komplecie 5xslim i dałem 14.99..czyli 3 zeta za sztukę..a kupiłem w MediaMarkt w Bydzi

 

co do SolidBurn - ok nie wiedziałem..mój błąd B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy QSuite musi być czynnie odpalona, aby napęd korzystał z Solidburn??

Czy raczej działa w tle i wystarczy, że jest zainstalowana??

Czy poza QSuitą i zakladką SolidBurn powinienem cos dodatkowo skonfigurować??

 

Pytam, bo nagrywałem ostatnio 10 szt. DVD + R Esperanza OEM X 4 i pomimo, że w opcjach SolidBurn, mam wszytko na Enable, na liście nosników, których napęd "się nauczył" jest pusto!

Nie widziałem również SolidBurn'a w opcjach przy nagrywaniu (używam Nero dołączanego do nagrywarki (OEM))

 

Sprawdziłem na ostatniej z nagrywanych ww. płyt działanie funkcji Overspeed.

Płytka prawie do końca wypełniona danymi normalnie nagrywana X 4 nagrywała się 14:30 (+/- 10s.).

Przy wykorzystaniu Overspeed nagywana X 16 nagrywała się 16:00 minut, więc jak dla mnie porazka.

Może na markowym nośniku da radę nagrać X 16 zamiast X 8, ale obawiam się, że generalnia ta funkcja będzie bezużteczna, bowiem zapewne skutkowałoby to większą liczbą błędów, a tych chcemy uniknąć.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy QSuite musi być czynnie odpalona, aby napęd korzystał z Solidburn??

Czy raczej działa w tle i wystarczy, że jest zainstalowana??

Możesz nawet odinstalować QSuite,bo to w jaki sposób skonfigórowałeś Solidburn i tak zapisywane jest w firmware twojego napędu ( oczywiście pod warunkiem że zapisujesz te ustawienia na stałe - System Setting )

Czy poza QSuitą i zakladką SolidBurn powinienem cos dodatkowo skonfigurować??

Nie :-P

 

W zasadzie OverSpeed nie opłaca sie włączać bo napęd i tak zwalnia wypalanie do defaultowej szybkości płytki ( przynajmniej tak jest u mnie ). np. na Platinum 8x DVD-R gdy chce zapisać np. 12x czy 16x to palnik najpierw troche dłużej mieli a później i tak zchodzi z trędkością na 8x :mur:

 

Mam pytanko: jak macie ustawione SolidBurn bo ja po kilku testach zdecydowałem sie jednak na defaultowe ustawienia czyli:

Suported disk nonactivated

Un-Known na activated

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...