Skocz do zawartości
Santi

Benq Dw 1640/1650/1655

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek jak wygłaszasz takie beznadziejene sądy to lepiej ich nie wygłaszaj tutaj.

Ojej, wezme to do serca ale wczesniej przemysle dzis wieczor ;) Nie napisałem posta typu: "beneq to kupa złomu, nagrywa jak mu sie zechce i co zechce ;)" ... Po prostu zadrwiłem troche po przeczytaniu ilus postów.. Moja ocena dla tego produktu jest w zasadzie dobra, choc nie dostapiłe zaszczytu nagrywania na nim roznych.. nosnikow.

Wczesniej ludzie pisali co nagrywarka potrafi, nie potrafi jaka jest.. jak nagrywa, etra zas co potrafi spieprzyc i czego nie potrafi zrobic :)

Jest dobra, ale chyba głownym plusem jej jest to iz nagrywa wysokiej dane.. Tyle ze dziwne jest ze posiadacze napotykaja na takie probleby w zasadzie rozpoznane tylko w przypadku tego modelu ;) Mozliwe ze sam ja kupie, bo nie ma juz wiekszego problemu z dostepnoscia ich.

Zeby było zabawniej to moze jeszcze jutro ja zamowie!! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma problemy z nagrywaniem na BENQ DW 1650-1655 śmieciowych płytek typu: ActiveJet, Omega czy Hawk itd. :mur: Pytam dlatego, ponieważ u mnie, podczas nagrywania już na samym początku w Nero ver. 6.6.1.4 (utwórz dysk z danymi) tj. przy 1-5% pojawia się komunikat,że nagrywanie nie udało się.(poszły do śmieci 3 ActiveJety :lol2: i 2 Omegi...) ale została mi ostatnia płytka tj. Omega <_< i myśle sobie co by tu zrobić :unsure: i co? tym razem spróbowałem nagrać ale w Alcoholu 120 % obraz płyty *.iso i...... 100% nagrało się :banana: ale o teście jakości tej Omegi,wole nie wspominać 8-O czym to może być spowodowane,że spartoczył w Nero te płytki :rolleyes: nie mam pojęcia. radze tych śmieciowych płyt omijać, jak najdalej od nich!!! ktoś napisał na pewnym forum,że "widział masę napedów zniszczonych przez rozerwane płyty, oczywiście chodzi o te kiczowate płytki :wisielec:

Edytowane przez marcus777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma problemy z nagrywaniem na BENQ DW 1650-1655 śmieciowych płytek typu: ActiveJet, Omega czy Hawk itd. :mur: Pytam dlatego, ponieważ u mnie, podczas nagrywania już na samym początku w Nero ver. 6.6.1.4 (utwórz dysk z danymi) tj. przy 1-5% pojawia się komunikat,że nagrywanie nie udało się.(poszły do śmieci 3 ActiveJety :lol2: i 2 Omegi...) ale została mi ostatnia płytka tj. Omega <_< i myśle sobie co by tu zrobić :unsure: i co? tym razem spróbowałem nagrać ale w Alcoholu 120 % obraz płyty *.iso i...... 100% nagrało się :banana: ale o teście jakości tej Omegi,wole nie wspominać 8-O czym to może być spowodowane,że spartoczył w Nero te płytki :rolleyes: nie mam pojęcia. radze tych śmieciowych płyt omijać, jak najdalej od nich!!! ktoś napisał na pewnym forum,że "widział masę napedów zniszczonych przez rozerwane płyty, oczywiście chodzi o te kiczowate płytki :wisielec:

Jaki kolorowy post :D Nie wiem do jakich zaliczyc plytki TRAXDATA (dobre czy slabe :?: ), kilka nagralem kumplowi i nie bylo z nimi zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku jestem posiadaczem DW 1655 firmware odrazu zmieniłem na BCDB. Pierwsze wrażenia? Dograłem materiał do płytki nagrywanej w jakimś Lite-Onie, no problem wszystko hop i już na płytce. Później kilka płytek CDR generalnie niedobitki typu Hawki i Omegi nagrane zobaczymy na jak długo bo nie sprawdzałem jakości. Teraz czas nagrać coś samemu na DVD. Kupiłem specjalnie w dwóch innych sklepach kilka sztuk Verbatimów 8x DVD+R ale jakoś wyszły podobnie :D :

1.

Dołączona grafika

2.

Dołączona grafika

Nagrałem jeszcze TDK CDR to dorzuce skan jakościowy przy okazji

Dołączona grafika

 

Jeszcze nie wiem czy odratuje stare płytki CD-RW, ale jak narazie jestem zadowolony z zakupu. Atutem jak dla mnie jest cisza. W porównaniu z moim DVD-Romem LG to ta nagrywarka mruczy, a ja myślałem, że ten LG jest cichy :-P

 

Jak narazie to tyle z placu boju jak dopadne inne płytki też posprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z wielką przyjemnością stwierdzam, że od dzisiaj dołączyłem do jakże wspaniałego grona posiadaczy nagrywarek firmy Benq. Jak narazie nagrałem 6 płyt DVD bez najmniejszych problemów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, bo i ja od dzis jestem posiadaczem benqa ;) Mam model 1650. troche zdziwiłem się ze pare płyt (nagranych na lite on) w zasadzie nie najgorszych, niektore to TDK, nie czyta w ogole :) tzn rozpoznaje je jako puste DVD, co dziwne stara toshiba nie ma z tym problemów, no ale nic ;)

Poki co nagrałem jeden film na DVD i czyta bez zgrzytów ;)

Korekcje błedow ma bardzo przyzwoita, własni eteraz meczy sie z jedna płytka .. eh jak dobrze wygrzebac stare archiwa :) CHoc z jedna dvd hawka niestety sobie zupełnie nie radzi, nie wiem czemu .. ale co tam, nie bede wnikał ;) kek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna partia plyt i kolejne skany jakości. Na ogień poszły TDK DVD+R (takie ciemno niebieskie ze wzorem).

1. Nagrana 16x

Dołączona grafika

2. Nagrana 8x

Dołączona grafika

 

Później dorzuce Benq DVD-R bo narazie muszę męczyć Neca 3550 znajomego :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie na czym polegają te testy prowadzone przez was w nero, jak je rozszyfrować? Proszę o pomoc bo w takich sprawach jestem laikiem

 

przykład B)

 

Recenzja Benq DW1640 <--- mimo,że to DW 1640 to i tak testy "działają" na tej samej zasadzie

Edytowane przez marcus777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sobie chyba ze 3 dni temu 1650, chyba jest jakas uwalona bo widze że piszecie że jest cicha -- a moja buczy jak szalona :/... czy jest naprawdę cicha (JAK PISZECIE) i mam podstawy do reklamacji mojej sztuki ze względu na głośną pracę ??

Pozatym dla sprawdzenia chciałem wypalić płytke na max. prędkości x16

Płytka to DVD + Verbatim x16 100% Compability :)

Wybrałem w nero x16 ale wypalił mi płytkę z prędkością x8 lub x12 (ponieważ trawało to około 6 minut :( a pokazywało czas do zakończenia (na poczatku wypalania) 3 minuty z hakiem

Nie wiem co o niej myśleć bo możliwe że mam uwalony model..jeszcze potestuje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalony kupka? Buczy? A upewniłes sie co do mocowania jej w obudowie? CHoc tez niewiadomo zbytnio co uwazasz za buczenie.. :?

Tak to jest, nagrywanie z predkoscia 16X w rzeczywistosci nei daje o połowe krotszego czasu wypalania od 8x.. itd.. Nie nagrywa sie płyt z makx predkoscia, zysk czasu niewielki a traci sie na jakosci.

 

ps.6 minut to duzo? no tak, widocznie zyjesz z handlu płyt na giełdzie, joke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczy = pracuje głośno! (nie jest to zwykły "szym" jaki wydaje napęd) - zamocowana jest na wszystkie 4 śrubki...

Czy takie buczenie moze być podstawą reklamacji ?? jak wam sie wydaje.... zresztą powypalam troche więcej płyt i obadam co sie bedzie działo...choć mam jakiś niedosyt co do tego Benq'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie , zobacz ile fw wyszlo do 1640 zanim stal sie taki "wspanialy" aczkolwiek on chyba tez sobie nie radzil z x16 (to bodajze przez to ze nagrywarka ma udma2 a nie 4- ktorys firmware od bodajze 1625 oferowal zmiane na czworke) -- trzeba poczekac troche az panowie z benq / lub jacys fascynaci zrobia porzadne fw;]

 

btw glosnosci: u mnie tez mi sie wydawalo ze dziala dosc glosno ...

dopuki nie wlozylem plytki do mojego litka cdrw ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Stoję przed wyborem nagrywarki (DW-1650 czy NP-4550) i w związku z tym mam małe pytanko. W teście na CDRLAB'ie Benq słabo radził sobie z wypalaniem DVD-R (minus) no i teraz jestem ciekawy czy po zmianie FW na BCDC ten mankament został wyeliminowany? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrywał ktos do 1640'tki najnowszy bios BSOB (seria B) - 2005/12/23. ja ciągle jade na oryginalnym tak jak kupiłem nagrywarke i chciałem zmienić ale ktoś wspominał, iż wcześniej niektóre biosy powodowały problemy (temat: jaka nagrywarka na rynku.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Stoję przed wyborem nagrywarki (DW-1650 czy NP-4550) i w związku z tym mam małe pytanko. W teście na CDRLAB'ie Benq słabo radził sobie z wypalaniem DVD-R (minus) no i teraz jestem ciekawy czy po zmianie FW na BCDC ten mankament został wyeliminowany? :)

Powiedzmy, ze troche slabiej sobie radzi BenQ 1650 z DVD-R lecz nie slabo :) Wyniki jakie uzyskiwalem na minusach w tescie nero to ~90 (spalilem tylko 3 plyty z "-"). Dla mnie jest to wynik bardzo przyzwoity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq 1655... nagrana jedna plyta lightscrible... i okolo 20 plyt dvd... po 2 tygodniach "trup"... nic nieczyta...

 

czekam na wymiane... a tak sie dobrze zapowiadalo... czas chyba kupic NECA-a...

Psujek jesteś i tyle! A przed śmiercią miałą jakieś objawy??

Pewno padła mechanika, ja tak kiedyś załatwiłem moje Combo LG.

Tyle, że zmusiłem je do jednoczesnego odtwarzania i zgrywania danych na dysk.

Nie wytrzymała jak coś w niej zaczęło rzęzić... skończyła w serwisie.

Objaw był taki, że nie widziała płyt w napędzie.

Ale od tego czasu (niestety naprawa mechaniki, a nie wymiana) chodzi OK.

 

Pewnie Ci wymienią na nową, może się na BOXa załapiesz (o ile masz OEMa) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się kiełbasi tacka - gdy ją wysuwam - jak gdyby nie wyjeźdża do konca tylko po sekundzie na chama sama się zamyka - i trzeba uważać - bo może płytkę przyciąć :(

 

 

Dopiero ręczne załapanie za koniec i wyciągnięcie tacki do konca - pomaga - ale chwilowo - za jakiś czas znowu pojawai się i znika hehehe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi pękło 500 nagranych DVD na Benku- z czego 1 do kosza z mojej winy i to nie byle jaka bo Verb MCC004 - po prostu przesadziłem z overburningiem :D

 

Paliłem na różnych nośnikach :

- wszelkiej maści DVD -/+R - przewaga firmowych i sprawdzonych Verby MCC003, MCC004, TDK, Platinum od Riteka, zdarzały się śmiecie w stylu Frog, Hawk - jakość nagrań poniżej 90 ale do odczytu

- kilkadziesiąt DVD+R LS

- kilkadziesiąt DVD +/- RW

- 20 szt DVD+R DL

 

i 0 problemów do tej pory. Zarówno znajomi którzy katują te płyty jak i moja osoba nie stwierdziły żeby coś było nie tak.

 

Dodam, że zaraz po zakupie Benka zapodałem firmware BCDB

 

Po takim przebiegu myślę, że nagrywarkę mogę polecić wszystkim niezdecydowanym.

 

Jutro porobię testy na nowych nośnikach Verbatim DVD+R 16x Lightscribe v1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware do BENQ DW 1650 :banana:

 

Nowy firmware do BENQ DW 1655 :banana:

 

ciekawe czy będzie jeszcze lepsza jakość zapisu...testujce chłopaki B)

Podales linka tylko do wersji 1650.

 

Firmware do 1655 znajduje sie pod tym adresem:

http://service.benq.com.cn/DriverDown/Driv...2&ProductID=489

 

Update:

Widze, ze uprzedziles mnie szybkim Editem postu ;)

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...