Skocz do zawartości
tomos

Radiator Na R9550

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam pytanie odnosnie wyboru radiatora na R9550.

zastanawiam sie, ktory radiator bedzie lepszy (zalozmy, ze mialby chlodzic pasywnie)

standardowy:

Dołączona grafika

 

czy sam radiator od vga silencera?

Dołączona grafika

 

pytam, bo w przypadku vga silencera mimo, ze powierzchnia radiatora jest duzo wieksza, to jego 'glowna' czesc zaczyna sie od polowy rdzenia grafy - czy nie bedzie to jakims utrudnieniem w odprowadzaniu ciepla? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywnie? Hmm standardowy radiatorek z gb ogranicza rdzen do ok 375MHz o ile mnie pamiec nie myli. Blacha z silencera przez swoj rozmiar powinna oddawac skuteczniej cieplo z gigusia. Teoretycznie. A praktyka jest taka ze do sprzetu nie mozna uzywac 100% pasywnego chlodzenia. Musi byc jakis przewiew miedzy finami...Chyba ze rozmawiamy o budzie zalmana... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywnie? Hmm standardowy radiatorek z gb ogranicza rdzen do ok 375MHz o ile mnie pamiec nie myli. Blacha z silencera przez swoj rozmiar powinna oddawac skuteczniej cieplo z gigusia. Teoretycznie. A praktyka jest taka ze do sprzetu nie mozna uzywac 100% pasywnego chlodzenia. Musi byc jakis przewiew miedzy finami...Chyba ze rozmawiamy o budzie zalmana... :wink:

poki co na standardowym radiatorze mam 400 na rdzeniu (max wyciaga troche wiecej).

docelowo przykrecilbym jeszcze do tego radiatora jakis wentylator. specjalnie zapytalem o sytuacje, gdyby mialoby to byc pasywne chlodzenie, zeby dowiedziec sie, ktory radiator poradzilby sobie lepiej z odprowadzaniem ciepla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ogranicza. Pasywnie mozna tam nawet podac vmoda na tym radiatorku. Zmiana chlodznenia daje max 10mhz na 9550. Ew zmiana pasty, ale zdrapywanie gluta to zabawa na pare ladnych minut. Wstawienie tego wielkiego kawalka alu to dobry pomysl - ale nieoplacalny na tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

przy okazji zmienie paste na ceramique.

Zmień zmień bo to będzie dużo lepsze niż firmowy ,,glut,, gigabyta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...