Skocz do zawartości
Gość Rocca

Napoje Energetyzujące

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, ja już chyba na prawde poza amfa testowalem wszystko co sie da w czasie studiow (zwłaszcza pierwszych lat - medycyna :/). Moje wnioski:

- Red Bull: ok, działa spoko, ale na dłuższą metę to straszna kasa wychodzi. Dla mnie min 2szt., żeby posidziećtak do 4 rano

- Plussssz Active: to jest mój faworyt, głównie jeśli chodzi o stojunek jakość / cena. Tubka tego kosztuje ok. 15 PLN, jest tam 20 tabletek. Po rozpuszczeniu 2 efekt +/- jak 1 Red Bull

- Ice Bull: a to jest z kolei wynalazek ostatnich czasów, wg. mnie bardzo fajnie działa. W smaku a'la Red Bull, w działaniu podobnie. No i ta cena :)

- Powerade; uwielbiam niebieskiego, swego czasu piłem tego nawet po 2-3l dziennie, ale to NIE jest napój energetyzujący, tylko izotoniczny. Po prostu idealny środek na uzupełnienie wody / elektrolitów w organiźmie

- Cała reszta: to w zasadzie 2 kategorie - drogie (burn, etc.) i tanie (napój energetyzujący tesco w puszce :). Jak dla mnie to spostrzeżenie dla drogich analogiczne jak dla Red Bulla a dla tanich coś jak Ice Bull. No ale moż sugerowałem się ceną.

- Aha, no i nie wolno zapomnieć o starej dobrej kawusi :) Osobiście uwielbiam i ostatnio to głównie na niej "lecę"

 

Jeszcze z uwag przaktycznych: na kofeinę nie wyrabia się tolerancja (jupi :), tzn. że nawet po piciu kawy codziennie przez 20lat ona będzie nadal działać. Jej działanie o ile pamiętam polega na hamowaniu rozkładu cyklicznego AMP, który jest wtórnym przekaźnikiem w komórce, ale tu mogłem zełgać bo uczyłem się tego dość dawno temu i nie mam przyjemności do tego wracać :)

Z ciekawostek (sprawdzone): witamina C wzmaga działanie kofeiny. Tu nie mam pojęcia w jakim mechaniźmie, ale sprawdziłem organoleptycznie. Tylko trzeba trochę uważać, bo w moim przypadku skończyło się to nieuczoną nocką po redbullu i 6 wit.C. Po prostu nie byłem w stanie przy biurku usiedzieć, tylko mnie "nosiło" przez jakieś 3h, a potem poszedłem spać :) ...czyżby siła sugestii?

 

Pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mam zamiar dalej sie uczyc, ale tylko na kawce. Wczoraj okolo godziny 20:00 wypilem Red Bulla, przeczytalem 40str i zasnąlem, obudzilem sie rano, w ubraniu.. Teraz wiem, ze jeden to zbyt mało.

 

Jak szybko organizm przyzwyczaja sie do tych srodków? Miesiac - dwa - trzy - rok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 to na 100% za malo, bo przez godzine- dwie czujesz sie jakbys mial wiecej sily, ale po tym czasie jest gorzej niz przed wypiciem. A Tobie fipciu chyba sila potrzebna na dluzej:> Dlatego spij za dnia ucz sie po nocy, albo spij normalnie i ucz sie rankami. Dosc skuteczne w moim przypadku.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem jestem raczej sową, niż skowronkiem - nauka lepiej mi idzie po nocach. Narazie robię tak:

 

wstaje rano > szkoła > drzemka > nauka > sen

 

Chciałbym jeszcze wsadzic w to troszke wysyłku fizycznego, tzn ławeczka + hantelki, bo ostatnio, w ciagu miesiaca podszedlem moze raz.. Wiem, ze wieczorem, jesli poćwicze, to od rtazu chce mi sie spac, a o nauce nie ma mowy - brak koncentracji. Najlepiej byloby, aby ćwiczyc rano, przed szkołą.. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

 

Tak jak napisał mb_asasello, nastawiam się raczej na kawe, bo dwie mocne, ze śmietanką dają mi już sporo, a nic nie kosztują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje:

 

- kawa jest the best ;]

 

- ćwiczenie z rana wymaga przynajmniej poł godziny dobrego rozbudzenia, dopiero mozna sie za cos brac, bo dzis prawie przygniotło mnie tylko 50kg ;]

ja nie mam tyle czasu, wiec to odpada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pływam juz chyba 9 rok więc myśle że niemałe mam z tym doświadczenie dla mnie na pierwszym miejscu jest napój izotoniczny Izostar (no ale już nie produkują ;( ) nie powoduje zmęczeniu po jakimś tygodniowym zgrupowaniu w przeciwienstwie do red bulla na którym najdłużej pociągne około 2dni a później ze mnie zostają tylko zwłoki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos
Isostar, a nie Izostar ;) Isostar jest dostępny w sieci Super Pharm, a przynajmniej w Warszawie w Blue City widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje że isostar to napuj do regeneracji po wysiłku. napoje jak Red-bul do tego żeby sie pobudzić

 

Moim faworytem jest Ice cool za 6,50zł za 1l w każdej żabce i tak jak pisali wczesniej ma sporą zawartość tauryny. Tylko radze pić pół butelki 30min przerwy i reszta albo łyczkami bo inaczej brzuch zaczyna wariować (nie tylko mi)

http://www.trec.com.pl/shop/?d=produkt&id=176 to tez jest w żabce :D (przynajmniej tej obok mnie :D)

Edytowane przez kretftp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

A ja oststnio pije "POWER" za 1,66 zł z Carrefoura :P

I daje to coś?

Ten sam energetyk nie musi działać identycznie na wszystkich... Moze być tak, ze na jedną osobę działa, a na drugą wprost przeciwnie - wcale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza 'feta' z colą, jeszcze lepsze srodki dostawali amerykańscy piloci w Iraku 36godzin pełnej zdolności bojowej bez snu, kilka razy próbowałem różne napoje energetyczne i jakos na mnie nie działaja, z kolei po kawie mnie trzęsie, ale najlepsze było do niedawna jak miałem nadczynośc tarczycy, kurcze taki metabolizm że szok mogłem pić 3 dni pod rząd bez żadnego uszczerbku, zima w rozpietej kurtce, spanie po 6godzin na dobę i wypoczety, normalnie terminator, ale to juz było i nie wróci (lecze się)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak bardzo interesuje was ilośc tauryny. Sama w sobie nawet w ilości 1500mg na dawke nie daje znacznego pobudzenia.

 

Jeżeli zdecydujemy się na suplementację tym środkiem (i tu polecam TYLKO Olimp Taurine Mega Caps - bo jest najtańsza i najlepsza) to zauważycie, że na początku może i daje lekkie pobudzenie. Jednak z każdym dniem będzie ono spadać i okaże się praktycznie nie odczuwalne.

 

Druga sprawa - zwiększanie dawki hamuje pobudzenie - innymi słowy strasznie muli... Mowa tu o dawce 4,5-6gramowej.

 

Już uprzedzam pytanie - tauryna jest bezpieczna, to aminokwas egzogenny. W przypadku jego braku w organizmie pozyskiwyany jest z mięśnie (2g tauryny - 120gram czystego białka mięśniowego).

 

Strosowana głównie przez kulturystów jako środek hamujący katabolizm i poprawiający bilans azotowy w organiżmie. Działa antyrakowo, wposmaga odchudzanie, usrpawnia transport glukozy i kreatyny i wiele wiele innych... Same pozytywy.

 

Klik!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ktoś (Soldier666) już wcześniej napisał o skutkach nadużywania Red Bull'a. Jakiś czas temu postanowiłem, że będę pił Red Bull'e zamiast piwka i tak jak wszyscy z mojego otoczenia biorą po 4 browarki tak ja biorę 4 Red Bull'e będąc nie do końca uświadomiony jakie to może mieć skutki. Słyszałem wcześniej, że jest szkodliwy w dużych ilościach ale nic sobie z tego nie robiłem. Bardzo lubię smak tego napoju i mógłbym to pić bez ograniczeń. Piłem dużo takich napojów jak Booster, Tiger, Speed, RX (Red Hex), Warp 4, Techno Party, King (można też go spotkać jako dodatek do wódki Sobieski :) ), Karnityna i żaden z nich nie był tak dobry jak Red Bull (ale ten zwykły - nie ten sugar free :) ) a po niektórych napojach innych niż Red Bull poprostu nie czułem się dobrze. Jeśli chodzi o napoje izotoniczne to kiedyś zaopatrywałem się w puszki z Isostar'em i Izomax'em w proszku (do samodzielnego przyrządzenia napoju).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj z chlopakami walnelismy po 2 Powery(1.85) z Championa i po tym jeszcze IceCoola na 4 osoby:D Czuje sie calkiem fajno;)ale w Biedronce sa MaxPowery po 1.65 za puszke 250ml. wiec nastepnym razem sprawdziwmy i to;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A my dzisiaj z chlopakami walnelismy po 2 Powery(1.85) z Championa i po tym jeszcze IceCoola na 4 osoby:D Czuje sie calkiem fajno;)ale w Biedronce sa MaxPowery po 1.65 za puszke 250ml. wiec nastepnym razem sprawdziwmy i to;):D

zapomniałeś jeszcze dodać, że na tych powerach z championa nie ma podanej zawartości tuaryny <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...