Skocz do zawartości
Szymon

KT333 albo KT400???

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie.

 

Lepiej kupic asusa a7v8x - Kt 400

czy po prostu asusa a7v333

 

ta druga tansza i lepiej wypada w testach. Czy jest to raczej nie zauwazalna roznica? i kupic kt400 - moze bardziej przyszlosciowa?

 

:roll:

 

A moze jeszcze jakas plytka? :-) nie potowrnie droga ale wydajna i dobra do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie lykal KT400 niby co w nim przyszlosciowego??

AGP 8X ktore to jest tylko i wylacznie chwytem marketingowym a nie daje zadnego przyspieszenia???

Ja bym lykal na KT333 i tu klania sie Epox 8k3a najlepiej z "+" ma raid :) A jak chcesz jakies bardziej przyszlosciowe rozwiazanie to powinienes raczej pomyslec nad nForce2 Epox i Asus juz maja na naszym rynku swoje plytki z wlasnie tym chipsetem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie lykal KT400 niby co w nim przyszlosciowego??

AGP 8X ktore to jest tylko i wylacznie chwytem marketingowym a nie daje zadnego przyspieszenia???

Ja bym lykal na KT333 i tu klania sie Epox 8k3a najlepiej z "+" ma raid :) A jak chcesz jakies bardziej przyszlosciowe rozwiazanie to powinienes raczej pomyslec nad nForce2 Epox i Asus juz maja na naszym rynku swoje plytki z wlasnie tym chipsetem :)

dobrze gadasz, dac ci wodki :wink: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nforce odpada ponad 600 zł to nie dla mnie :-) az tak przyszlosciowy byc nie chce :-) powiedzmy ze ogranicze sie do tego kt333 bo faktycznie to kt400 sssssiie :-) no ten epoxil 8k3a jest tanszy ale czy lepszy od asusa? :-) ktory jest paredziesiat zloty drozszy? przyjde do domu posprawdzam testy :-) wersja + niestety odpada w ogole (ponad 600 zł) musze odlozyc jeszcze kase na ddr'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kt 400 jest poronione i niedopracowane , malo kto to kupuje

Bez obrazy, ale chyba sam jesteś poroniony :)

Zanim coś napiszesz to lepiej się upewnij co, jak i dlaczego ???

Różnicy nie ma może dużej w wydajności no ale jest AGPx8 i jaka by nie była to jednak obsługa DDR400 /choć może nie jest to HIT, ale za to KT333 nie ma ani AGPx8 ani DDR400 i to wogóle/

Osobiście proponuję MSI KT4-Ultra-SR Super płytka no i o tyle przyszłościowa, że z Raidem i z Serial-ATA sprawdź sobie na stronach producenta i w testach to prawie to samo co KT4-Ultra-BSR tylko, że bez modułu BB, ale zawsze możesz go podłączyć jeśli Ci wpadnie w łapska :)

No i Co Tu Dużo Pisać Git Płytka za Całkiem Przyzwoitą cenę jak na wyposażenie :):):)

Ja dałem za nią 584 zeta, kupowałem w ACTION :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie lykal KT400 niby co w nim przyszlosciowego??

AGP 8X ktore to jest tylko i wylacznie chwytem marketingowym a nie daje zadnego przyspieszenia???

Ja bym lykal na KT333 i tu klania sie Epox 8k3a najlepiej z "+" ma raid :) A jak chcesz jakies bardziej przyszlosciowe rozwiazanie to powinienes raczej pomyslec nad nForce2 Epox i Asus juz maja na naszym rynku swoje plytki z wlasnie tym chipsetem :)

dobrze gadasz, dac ci wodki :wink: :P

WODKI ba z Toba zawsze...wpadaj do wrocka i mozemy pic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie lykal KT400 niby co w nim przyszlosciowego??

AGP 8X ktore to jest tylko i wylacznie chwytem marketingowym a nie daje zadnego przyspieszenia???

Ja bym lykal na KT333 i tu klania sie Epox 8k3a najlepiej z "+" ma raid :) A jak chcesz jakies bardziej przyszlosciowe rozwiazanie to powinienes raczej pomyslec nad nForce2 Epox i Asus juz maja na naszym rynku swoje plytki z wlasnie tym chipsetem :)

Hmm.... no wiesz jakby to powiedzieć, karty AGPx8 też dopiero wchodzą na rynek, pewnie takich samych odpowiedzi udzielano jak weszło AGPx4 bo mając kartę AGPx2 nikt nie zauważył wzrostu wydajności :):):)

Bardzo dziwnie oceniasz sprzęt :roll:

Zresztą podobna sprawa ma się z dyskami pewnie już są przeciwnicy Serial-ATA chociaż Dyski mają się dopiero pojawić w sprzedaży ok. połowy roku :)

Ciekawe, że nikt nie krytykuje coraz szybszych procków czy pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie ma może dużej w wydajności no ale jest AGPx8 i jaka by nie była to jednak obsługa DDR400 /choć może nie jest to HIT, ale za to KT333 nie ma ani AGPx8 ani DDR400 i to wogóle/

jedno zasadnicze pytanie: i co z tego???

 

po kij komu agpx8 i tak naprawde "nieobsługa ddr400"

 

do extereme oc na pewno lepiej nadaje sie kt333( 400 poprzez v-linka 533 kaszani sie na około 200fsb)

 

jak masz tyle kasy jak mówisz to kupuj np. epoxa 8k5a2- nic lepszego do oc Ci sie nie trafi

 

a poza tym epox ROCK STABLE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kt 400 jest poronione i niedopracowane , malo kto to kupuje

Bez obrazy, ale chyba sam jesteś poroniony :)

Zanim coś napiszesz to lepiej się upewnij co, jak i dlaczego ???

Różnicy nie ma może dużej w wydajności no ale jest AGPx8 i jaka by nie była to jednak obsługa DDR400 /choć może nie jest to HIT, ale za to KT333 nie ma ani AGPx8 ani DDR400 i to wogóle/

Osobiście proponuję MSI KT4-Ultra-SR Super płytka no i o tyle przyszłościowa, że z Raidem i z Serial-ATA sprawdź sobie na stronach producenta i w testach to prawie to samo co KT4-Ultra-BSR tylko, że bez modułu BB, ale zawsze możesz go podłączyć jeśli Ci wpadnie w łapska :)

No i Co Tu Dużo Pisać Git Płytka za Całkiem Przyzwoitą cenę jak na wyposażenie :):):)

Ja dałem za nią 584 zeta, kupowałem w ACTION :):):)

i co ze masz AGP 8x ?? i to KT 400 jak i tak nic to nie daje i tego nie wykorzystujesz?? tylko MOBO jest drozsze ... a to twoje MSI z Serial Ata:D bardzo bravo ... tak potrzebne jak to AGP 8x ... masz taki dysk ?? a moze kupujesz " przyszlosciowo" ?? to jestes frajer bo jak nie masz dysku i kupiles plyte z Serial ata i myslisz ze za jakis czas kupisz taki dysk to wyrzuciles kase w bloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za tym nawet na pamieciach 400 plytki na kt400 wypadaja gorzej w testach min. 3dmark o jakies 600 pktow a to znowu nie tak malo tym bardziej ze plyta jest DROZSZA. Ok kt333 lepsze koniec!! :-) teraz mam problem jaki ten KT333 :-) jaka plytka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox rulezzzzzzzzzzzz

co do s-ata to gdzies widzialem testy i wcale te dyski nie sa szybsze od normalnych IDE wiec poco zmiana??? chyba tylko zeby mniej miejsca w budzie zajmowaly kable...spojrzmy prawdzie w oczy, nie ma dysku i jeszcze dlugo nie bedzie ktory wykorzysta ATA 133 a co dopiero s-ata bo jesli sie nie myle to przez ten kabelek mozna przeslac 166MB/s??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox rulezzzzzzzzzzzz

co do s-ata to gdzies widzialem testy i wcale te dyski nie sa szybsze od normalnych IDE wiec poco zmiana??? chyba tylko zeby mniej miejsca w budzie zajmowaly kable...spojrzmy prawdzie w oczy, nie ma dysku i jeszcze dlugo nie bedzie ktory wykorzysta ATA 133 a co dopiero s-ata bo jesli sie nie myle to przez ten kabelek mozna przeslac 166MB/s??

zamiast aerial ATA lepiej kupic okragle kabelki :D i masz to sako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za tym nawet na pamieciach 400 plytki na kt400 wypadaja gorzej w testach min. 3dmark o jakies 600 pktow a to znowu nie tak malo tym bardziej ze plyta jest DROZSZA. Ok kt333 lepsze koniec!! :-) teraz mam problem jaki ten KT333 :-) jaka plytka?

wez mobo jaka ma bartezjusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy na tym forum naprawde sa ......., kt333 lepszy od 400 :lol: buhahaha ze tak powiem, a tak do tematu bierz epoxa lub np msi asus wcale nie jest taki najsuper.... mialem juz z nimi do czynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy na tym forum naprawde sa ......., kt333 lepszy od 400  :lol: buhahaha ze tak powiem, a tak do tematu bierz epoxa lub np msi asus wcale nie jest taki najsuper.... mialem juz z nimi do czynienia

Już mi się nawet nie chce odpisywać na te brednie, ale cieszy mnie fakt, że są jeszcze ludzie którzy potrafią trzeźwo spojrzeć na ten temat a nie wybrzydzać po co KT400, po co AGPx8, po co Serial-ATA przypomnijcie sobie ten temat za jakieś pół roku to zobaczycie po co :):):)

Po co kupować dyski ATA133 lub 100 jak można mieć ATA33 po co karta AGPx4 jak można mieć AGPx2 lub x1 a wogóle jest przecież jeszcze PCI no i ISA :):):) po co nowy procek,...... no i tak dalej,................

Ale jak podkręcacie swoje budy to przechwalacie się byle <span style="color:red;">[ciach!]</span>ianym punktem w 3DMarku :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy na tym forum naprawde sa ......., kt333 lepszy od 400  :lol: buhahaha ze tak powiem, a tak do tematu bierz epoxa lub np msi asus wcale nie jest taki najsuper.... mialem juz z nimi do czynienia

a w czym niby kt400 lepsze od 333

 

dla mnie kt400 jest zupełnie bezsensu-nie wniosło kompletnie nic nowego a niektórym przysporzyło kilku problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy na to?!?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i do tego TA CENA?!?!!? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3830

 

CYTAT Z WWW.BENCHMARK.PL

 

"Dlaczego nie zastosowałem odpowiednich pamięci DDR400, skoro większość płyt potrafi je obsłużyć? Otóż niedawno zostało już potwierdzone, że standard DDR400 nigdy nie stanie się oficjalnym, zatwierdzonym przez powołane do tego specjalne komisje standardem pamięci. Poza tym Athlonowi w zasadzie wszystko jedno, z jakimi pamięciami przyjdzie mu współpracować - DDR400, czy też DDR333. Zmiany w zakresie wydajności są niewielkie, a nie do pogardzenia jest gwarancja stabilności, którą dają dobre, markowe pamięci DDR333."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tu <span style="color:red;">[ciach!]</span>l*** o kt400 i o ich problemach.A ja jakoś niemiałem z nią problemu.Odrazu jak kupiłem, wsadziłem wszystko, odpalam i gra gitara.Zaro niestabilności.Dobrze Szymon że wstawiłeś te fotki, może niektórzy zrozumieją co nie co.....

Ogólnie polacam bo jestem bardzo zadowolonym urzytkownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za tym na miłość boska ta plytka kosztuje 400 ZŁ!!!!! :-) ja juz chyba mam swojego faworyta :-) GIGABYTE GA-7VAX :-) do tego wstawie xp1700+ AIUGA ;-) i jakos to bedzie...

 

FUMFEL - jak to jest z ta plytka mozna bez problemu zmieniac mnoznik i fsb (bo jak wstawie tego AIUGA to chcialbym sie pobawic mnoznikiem :-) ) ? Po za tym wyczytalem ze zamiast tej opcji "top performance" wciskasz CTRL-F1 i masz normalne timingi pamieci :-) prawdA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to duża różnica ale jest.I sam fakt że kt400 to nie jest jakieś tam <span style="color:red;">[ciach!]</span>o tylko wydajne <span style="color:red;">[ciach!]</span>o :)

spoko nikt nie mowi ze to gowno (bynajmniej nie ja :P ) tylko po prostu zadna rewelacja w stosunku do kt333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te bajery Fumfel to sa raid i dzwiek 5.1 i chyba cos jeszcze(ale nie pamietam) A co do 7vaxp to poszukajcie sobie na forum ile jest problemów z ta plyta (" co jest bo mi to ....." lub " czemu taka duza temp. na 7vaxp ITD)

Osobiście bym kupił kt400 bo agp8x i ddr400 robią swoje(bardziej to agp8x)

 

A co do płyt to słyszałem że asusy sa troszki przereklamwane i ze placisz za nazwe(nie ujmujac asusowi) ale Duzo mówi sie o epoxach!!!!!!!!!!Polecam doczytać szczegóły techniczne:):):):):):)

Szacuneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum przegladalem dokladnie w zwiazku z tymi gigabyte`ami i mieli tam ludzie problemy ale nie weiele i raczej smieszne. Nic powaznego...fumfel - przyklad zadwolonego user`a :D. Po za tym zerknij na te testy na benchmarku.pl plyta dostala 5 na 5. W necie z reszta jest tego wiecej , po za tym podkreslam ponownie CENE tej plyty. Co do asusa to faktycznie tez czytam tu i ówdzie ze ten na kt400 nie spisuje sie najlepiej. Gorzej niz GIGABYTE na pewno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą opcją oprucz top preformance ctrl +f1 to prawda.Jest w tedy mnogo opci do ustawienie.Po zatym jeżeli chodzi o tenoeratury to bardziej asus zawyrza niż GB.Pozatym jak Szymon stwierdził to było śmieszne problemy :) .Co do mnożnika to Ci nie powiem bo niemam odblokowanego proca :( .A co do top preformance to może ta opcja być nadal na enable z tym że jak naciśniesz ctrl + f1 to wyskakują nowe opcje.Jeżeli chodzi o to mobo to jest naprawde warte swojej ceny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...