Skocz do zawartości
steryd123

neo+ stawianie sieci na ruoterze lucent cellpipe

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytalem na tweaku w jednym poscie ze to jest mozliwe uzyc tego modemu jako routera przestawic z ocji bridge na router. chcialbym podlaczyc 3 komutery w siec. i chcialbym zamiast serwera miec router. mam stronke jak skonfigurowac ten modem by byl routerem lecz nie wiem cal siec ma wygladac. wiem tylko jak skonfigurowac router. moje pytanie dotyczy co jeszcze musze miec by taka siec zrobic np gdzie bede podlaczal te 3 kompy. czy bedzie potrzbny hub???? itd.......adres stronki to http://www.server.neostrada.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co lepiej wybrac hub czy switch i ewentualnie jaki??????mam tez pytanie o strukture takiej sieci bo to ten router bedzie rozdzielac adresy ip itd.....wiec bedzie wlaczony non stop i do niego bedzie podlaczony switch lub hub a te do komputerow tak? czy to wlasnie tak wyglada?? na tej stronce napisali jak skonfigurowac router firmy lucent ale mam takie pytanko skad wzisc program, ktory mi posluzy do skonfigurowania routera?????przepraszam za lamerskie pytania ale jestem laikiem w sprawach budowy sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje ten switch a ile router (mniejwiecej) i czy je tez trzeba osobno konfigurowac jakims programem?????i jakich kabli uzyc do polaczenia routera ze switchem lub hubem a jakiego do polaczenia kompow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel skretka utp kat 5e drut za okolo 1.05zł/metr + wtyczki za okolo 70groszy /sztuka + kapturek na wtyczke za 56groszy/sztuka

swich d-link 5portow 10/100 186zł

kable zarabiasz 1:1 (chyba ze router->swich jaklos inaczej ale watpie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmm..... dzieki za konkretna odpowiedz:) czyli router podlaczam do switcha i do tego podlaczam kable od poszczegolnych userow???a adresy ip itp sa przydzielone na routerze. adresy sam sobie konfiguruje na poszczegolnych maszynach ??? mam pytanie czy ten swich to dobry w miare????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na sprzecie d-linka sie nei zawiodlem

mam go zostawionego w sklepie i biore za 2 dni bo mi sie siec rozrasta bardzo podobnie wyglada do tego swicha routeer tej samej firmy

ogolnie na pozostale Twoje pytania

Tak - czytalem opis i ogolnie nie trzeba konfigorowac kompow jak dziala dhcp bo wtedy przy starcie windows sam znajduje adres i ustawia karte ale mozna tesh zrobic na stale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakies oganiczenie co do ilosci osob w takiej sieci ???

Tak. Ilosc portow w hubie/switchu ;P

Tak na powaznie to w przypadku Neostrady nie mozna udostepniac po za lokal a chyba nie masz w domu wiecej niz 5 komputerow

Polaczyc mozna i 1000 tylko jak to bedzie dzialalo to juz inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh moje pytanie moglo yc z deczka lame, ale kiedys qmpel mowil mi o laczu chyba z tpsa (ale pewnien nie jestem :/) i przy 512 mozna bylo rozdzielic na 8 kompow (max) i wlasnie sie zastanawialem

w kazdym razie czekam az bede mogl u siebie postawic neo+, poki co jedna musze czekac => rzeszow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam tak ustawiona siec w domu na neostradzie +.

Mam router cellpipe'a, switcha(5portow) Surecoma za okolo 150zl(wtedy ale teraz juz tanszy) i wszystko pieknie smiga.

Co do adresow IP to sa one dynamiczne i router ptrzydziela je kazdemu automatycznie.

Polecam takie rozwiazanie bo poprzednio meczylem sie na serverze Proxy i nie bylo fajnie...

mak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam tak ustawiona siec w domu na neostradzie +.

Mam router cellpipe'a, switcha(5portow)  Surecoma za okolo 150zl(wtedy ale teraz juz tanszy) i wszystko pieknie smiga.

Co do adresow IP to sa one dynamiczne i router ptrzydziela je kazdemu automatycznie.

Polecam takie rozwiazanie bo poprzednio meczylem sie na serverze Proxy i nie bylo fajnie...

mak

a jak to wyglada w praktyce (bo na razie mam cale neo+ tylko dla siebie a jakie macie transfery jak sciagacie jakies pliki z netu przy kilku kompach i czy masz postawione ogranicznia dla kazdego usera co do uzycia lacza????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam tak ustawiona siec w domu na neostradzie +.

Mam router cellpipe'a, switcha(5portow)  Surecoma za okolo 150zl(wtedy ale teraz juz tanszy) i wszystko pieknie smiga.

Co do adresow IP to sa one dynamiczne i router ptrzydziela je kazdemu automatycznie.

Polecam takie rozwiazanie bo poprzednio meczylem sie na serverze Proxy i nie bylo fajnie...

mak

a jak to wyglada w praktyce (bo na razie mam cale neo+ tylko dla siebie a jakie macie transfery jak sciagacie jakies pliki z netu przy kilku kompach i czy masz postawione ogranicznia dla kazdego usera co do uzycia lacza????
ponawiam pytanie czy kotos moze mi na nie odpowiedziec przeciez napewno ktos z was na w ten sposob postawiaona siec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STERYD123 wrote:

a jak to wyglada w praktyce (bo na razie mam cale neo+ tylko dla siebie a jakie macie transfery jak sciagacie jakies pliki z netu przy kilku kompach i czy masz postawione ogranicznia dla kazdego usera co do uzycia lacza????

------------------------------

MAK:

Na poczatku chcielismy ustawiac jakis programik, ktory by ograniczal transfer kazdemu z userow ale w gruncie rzeczy po co ? Jesli np. jedna osoba bedzie korzystac z netu lepiej niech ma cale lacze dla siebie...

Jesli ktos zapusci np. kazaa na maxa to wiadomo, ze ta druga osoba grajac np. w Countera to poczuje...

Co do transferow no to wszystko ladnie smiga przy dwoch kompach w sieci. Niestety nie jesetem w stanie ci odpowiedziec dokladnie na pytanie bo wszystko tak dziala , ze nie chcialo mi sie nawet tego sprawdzac.

Wniosk wyciagnij sam :).

pozdrawiam,

mak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STERYD123 wrote:

a jak to wyglada w praktyce (bo na razie mam cale neo+ tylko dla siebie a jakie macie transfery jak sciagacie jakies pliki z netu przy kilku kompach i czy masz postawione ogranicznia dla kazdego usera co do uzycia lacza????  

------------------------------

MAK:

Na poczatku chcielismy ustawiac jakis programik, ktory by ograniczal transfer kazdemu z userow  ale w gruncie rzeczy po co ? Jesli np. jedna osoba bedzie korzystac z netu lepiej niech ma cale lacze dla siebie...

Jesli ktos zapusci np. kazaa na maxa to wiadomo, ze ta druga osoba grajac np. w Countera to poczuje...  

Co do transferow no to wszystko ladnie smiga przy dwoch kompach w sieci. Niestety nie jesetem w stanie ci odpowiedziec dokladnie na pytanie bo wszystko tak dziala , ze nie chcialo mi sie nawet tego sprawdzac.

Wniosk wyciagnij sam :).

pozdrawiam,

mak

praca routera u nas polega na tym ze dysponuje poakiety bez wzgledu na obciazenie lacza, sa pewne zarezerwowane pasma uzytkownika na ktore inny nie moze wejsc, w praktyce jest tak ze sciaganie pliow sumarycznie to 64 kilo, kazaa i inne p2p sumarycznie tez 64, jak sciaga tylko 1 user on dostaje pelne pasmo, problemy pojawiaja sie gdy ktos uzywa p2p a ktos inny gra po necie - pingi drastycznie spadaja, wyjsciem jest albo nieuzywanie p2p lub umawianie sie co do wylaczenia p2p na prosbe innych userow (imho tylko w malych sieciach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...