Skocz do zawartości
docxxx

Jaka Klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam stara klawiature Samsunga, ktora caly czas dziala i jest ok, ale zaczyna mi przeszkadzac jej glosne dzialanie.

Chce zmienic klawiature. Nie potrzebne mi zadne cuda, wynalazku, czy 80 klawiszy funkcyjnych. Ostatnio kolega kupil rewelacyjna klawiatura A4Techa nowke, w sklepie za 20zl. Bardzo fajna, bo cicha, ale ma jedna wade.

Jestem grafikiem i czesto musze wcisnac 4-5 klawiszy (skrot klawiaturowy) zeby osiagnac jakis efekt. Np. aby przesunac maske w Photoshopie, trzeba wcisnac Ctrl+Shift+Alt+Spacja i przesunac myszka. Na tym A4Techu kolegi tez to dziala, ale juz nacisniecie strzalki w gore i w dol (bez tamtego w/w skrotu) powodowalo blokowanie klawiatury i pikanie.

Na tym starym Samsungu (moze teraz na allegro jest wart z 2,99zl) moge wcisnac nawet 4 strzalki na raz i dziala. Dopiero po nacisnieciu 5 i wiecej klawiszy tekstowych (np. asdfg czy inna kombinacja) klawiatura piszczy.

Sprawdzcie swoje klawiatury i napiszcie przy jakich konfiguracjach blokuje sie.

Interesuje mnie:

1. Ctrl+Shift+Alt+Spacja

2. strzalka w gore + w dol

3. wiecej niz 4 klawisze literowe

 

ps. Samsung stary bo stary, ale potrafi wiecej niz nie jedna klawiatura z 45 klawiszami funkcyjnymi :kwasny:

 

Pzdr, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no na mojej klawiaturze (w podpisie podana nazwa, jest w zestawie z myszką) dopiero, kiedy naciskam piąty przycisk zaczyna piszczeć. Ale naciskając np. Ctrl+Alt+Shift+Space jest luzik. Strzałki też normalnie chodzą. Wiem, że Tobie chodzi o tanią klawiaturkę, ale ta chyba do jakichś drogich nie należy :-) A plus taki, że zestaw jest bezprzewodowy. Co prawda np. myszka do grania się nie nadaje, ale ostatnimi czasy mało gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem samsunga kilka lat... chodziuł głośno .. ale własnie miał tą przewage że można było na nim grać w MORTALA KOMBATA 4 na 2 osoby (kazdy player po około 10 klawiszy). Czasami przycinała ale rzadko.. wszystkie nowe jakie widziałem to uniemożliwiają wciskanie 5 klawiszy.. BYć może chodzi też o to że nie można wcisnąć OKRESLONYCH klawiszy na raz... a inne można..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plaska klawiature A4Tech i dopiero przy nacisnieciu 6 klawisza klawiatura piszczy. Nie ma problemu przy naciskaniu strzalek w gore i w dol.

Inne skroty tez dzialaja. Nazwa klawiatury to A4Tech X-Slim 0.58in.

Edytowane przez Xentrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...