Skocz do zawartości
v72

Podpięcie Dysku Ata 3,5 Do Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy istnieje podłączenie dysku twardego ATA 3,5?? Wiem, że jest taka możliwośc poprzez specjalną kieszeń, ale z tego co mi powiedziano taka kieszeń troszkę kosztuje. Jeżeli ma ktoś jakieś informacje na temat takiego sprzętu oraz gdzie można się w to zaopatrzeć byłbym wdzięczny za podanie źródła. Chciałbym również zapytać czy istnieje jeszcze jakiś inny sposób??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba kieszeni. Mozna kupic kabel ktory ma z jednej strony USB a z drugiej jest zakonczony wtyczka ATA. Ale poniewaz dysk 3.5" potrzebuje zasilania dodatkowego, jest jeszcze zasilacz ktory sie podlacza do sieci 220V i tak to dziala. Koszt to okolo 50zl i masz wieksza mobilnosc - lepiej kabelki do plecaka niz cala kieszen.

Polecam allegro do poszukiwan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

AŻ tak tragicznie nie jest, w tej chwili mam podłączonego WD 80GB przez przejściówke do USB 2.0 i kopiowanie idzie 20-30Mb/s (tyle pokazuje srednio TotalCommander). Gorzej jeśli masz USB 1.1 - bedzie dużo wolniej (10x? nie chce mi się sprawdzać)

 

 

Problem jest z windows98 i starszymi, powyżej winMe (w2k, XP) w zasadzie nie spotkałem się z jakimiś poważniejszymi problemami, a często używam dysków podłączonych przez USB.

Edytowane przez KlifKomputery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że różnie to działa. Jeszcze nie jest źle, jak masz Win XP, na innych systemach to loteria...

Przecierz kieszenie tez sa na usb, wiec jaka to roznica? Po drugie xp to standard juz od dluzszego czasu i nawet roczne - dwuletnie lapki maja xp wiec to nie problem, 2000 tez nie, na 98 z reguly dziala, problemy to sa dopiero przy 95.

 

Transfer nie jest taki zly, przynajmniej jesli podpina sie pod usb 2.0, ok. 10-15mb/s

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz kieszenie tez sa na usb, wiec jaka to roznica? Po drugie xp to standard juz od dluzszego czasu i nawet roczne - dwuletnie lapki maja xp wiec to nie problem, 2000 tez nie, na 98 z reguly dziala, problemy to sa dopiero przy 95.

 

Transfer nie jest taki zly, przynajmniej jesli podpina sie pod usb 2.0, ok. 10-15mb/s

Na 98 działa BARDZO różnie, trochę lepiej na 98SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma taką dodatkowa kieszeń do laptopa, która skutecznie eliminuje wibracje dysku. tata przyniósł mi dzisiaj niespodzienke w postaci zewnętrznej nagrywarki dvd :) tzn. to normalna nagrywarka ale w kieszeni zeby mógł ją brac do pracy. Takie cus kosztowało 107 zl i moge zarówno włożyc dysk jak i naped, wystarczy wyciagnąc zaślepke. 2w1 ma 1 minus, jest wieksze niz kieszeń na sam dysk.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 98 działa BARDZO różnie, trochę lepiej na 98SE.

To jest raczej zbedna dywagacja, z reguly zalezy na tym by dzialalo to z wlasnym lapkiem, wiec przejmowanie jakimis starszymi systeami to strata czasu, chyba ze ma sie lapka z owym systemem :) Rzadko sie z tymi adapterkiem na usb gdzies woze, liczy sie ze moge podpiac swoje dyski ktore zostaly mi z pc :P

 

Kolega v72 nie sprecyzowal tego ale to najczestszy wariant, cokolwiek to tylko takie moje dywagacje.

 

wyrazy wspolczucia dla kolegi ponizej. Ja chyba mialem farta mimo ze kupilem najtanszy dostepny na allegro, co wynioslo mnie niecale 40 zeta z transportem :) Ruletka z roznymi dyskami, z poczatku nawet z napedem dvd i wsyzstko dziala bez najmniejszego problemu

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 2 takie kable z allegro i zaden nie dizałał na zadnym systemie i na 4 testowanych kompach, kupiłem kieszen na nagrywarke dvd i kieszen na hdd i smiga jak nie wiem co, spokojnie dvd zapis 6x z hdd na usb na nagrywarke na usb , nie raz sie zdaz ze 2 płyty dvd naraz nagrywam i tez ładnie idze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej zbedna dywagacja, z reguly zalezy na tym by dzialalo to z wlasnym lapkiem, wiec przejmowanie jakimis starszymi systeami to strata czasu, chyba ze ma sie lapka z owym systemem :) Rzadko sie z tymi adapterkiem na usb gdzies woze, liczy sie ze moge podpiac swoje dyski ktore zostaly mi z pc :P

Kolega v72 nie podał, jaki ma system i to się liczy. A może ma akurat starszego lapka z Win98 i w dodatku USB1.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega v72 nie podał, jaki ma system i to się liczy. A może ma akurat starszego lapka z Win98 i w dodatku USB1.1?

Laptop jest nowiutki z WinXP oraz USB 2.0 :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie riposty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...